جمالی نوبندگانی در نشست خبری: شكایت شورای نگهبان از محمود صادقی در هیئت نظارت بررسی گردید

آذر: سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی پرونده شكایت شورای نگهبان از محمود صادقی نماینده تهران در هیئت نظارت اطلاع داد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، محمد جواد جمالی نوبندگانی در نشست خبری كه در حاشیه جلسه امروز مجلس برگزار گردید در مورد جزئیات جلسه هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان، اظهار داشت: پرونده شكایت شورای نگهبان از محمود صادقی نماینده مردم تهران مورد بررسی قرار گرفت. قوه قضائیه قبل از این از هیئت نظارت خواسته بود كه در مورد ۱۱ شكایت از محمود صادقی نماینده مردم تهران اظهار نظر كند. ۱۰ شكایت را اعضای حقوقدان بررسی كردند و نظرات قبلی خویش را مجدد ابراز كردند.
وی اضافه كرد: در مورد شكایت شورای نگهبان از آقای صادقی هم مقرر شد ایشان در هیئت نظارت حضور یافته و مدارك خویش را عرضه كنند و اگر شاهد دارند به هیئت دعوت كنند. شكایت شورای نگهبان درباره ادعای وی در خصوص اعمال نظر بعضی از افراد در پرونده های شورای نگهبان بود.
جمالی نوبندگانی تصریح كرد: در جلسه امروز هیئت بعضی از حاشیه های استیضاح آقای ربیعی وزیر رفاه مورد بررسی قرار گرفت. فرزندان آقای ربیعی از ادعای برخی نمایندگان در خصوص حضور فرزندان وی در خارج از كشور و در بعضی از شركت ها، شكایت كرده بودند. این شكایت با حضور نماینده مذكور مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه آتی هیئت، نماینده مذكور دعوت شود و مستندات خویش را عرضه نماید.
وی با اشاره به اینكه در مورد ادعای یكی از استیضاح كنندگان در مورد فرزندان آقای ربیعی هم مقرر شد مبحث با حضور شهود بررسی شود، افزود: هیئت نظارت تصمیم گرفت در مورد حواشی روز استیضاح آقای ربیعی به صورت كلی اظهار نظر كند.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خاطرنشان كرد: پرونده نماینده ای كه برای وی در فرودگاه، اتفاقاتی افتاده بود و مأمور پلیس راهنمایی و رانندگی از او شكایت كرده بود، در هیئت نظارت بررسی گردید. هفته گذشته بنده به نمایندگی از هیئت در ناجا حضور یافتم و این مورد را مورد بررسی قرار دادم.
این نماینده مجلس با اشاره به اینكه گزارش این جلسه به هیئت عرضه شد، اضافه كرد: تصمیم برآن شد مبحث با حضور نماینده مربوطه، ناجا و شهود این مورد در هیئت نظارت بررسی شود.
جمالی نوبندگانی اظهار داشت: در جلسه امروز هیئت نظارت، شكایت وزیر بهداشت و درمان از آقای قاضی پور مورد بررسی قرارگرفت. این شكایت ۶ ماه پیش به دنبال سوال آقای قاضی پور از وزیر بهداشت در مورد كالاهای پزشكی به خصوص دیالیز عنوان شد و وزیر بهداشت به قوه قضائیه شكایت نمود. این شكایت به هیئت هم ارسال شد.
وی با اشاره به اینكه مبحث شكایت وزیر بهداشت از آقای قاضی پور به كمیسیون اصل ۹۰ ارسال شده، تصریح كرد: جدیداً كمیسیون اصل ۹۰ اظهار نظر در این خصوص به هیئت نظارت عرضه داده است. هیئت نظارت مصر است كه نظر بعضی از متخصصین پزشكی را هم دریافت نماید تا در این خصوص اظهار نظر نمایند.
جمالی نوبندگانی از بررسی شكایت حسن كامران نماینده مردم اصفهان از كمیسیون برنامه و بودجه اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر شد هفته آینده آقای تاج گردون رئیس كمیسیون برنامه، مستنداتشان را ارائه نمایند.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اضافه كرد: شكایت آقای كامران در مورد انحراف برخی مصوبات كمیسیون برنامه و بودجه است.
وی افزود: اظهار نظر دو نفر از نمایندگان در مورد اعطای تابعیت از جانب هیئت حاكمه آمریكا به ۲۵۰۰ نفر از فرزندان مسئولان و تابعیت برخی مسئولان و فرزندانشان در جلسه امروز هیئت بررسی گردید. این امر مورد اعتراض قوه مجریه قرار گرفته بود.
جمالی نوبندگانی خاطرنشان كرد: مقرر شد هیئت نظارت در نامه ای به كمیسیون امنیت ملی خواهان اظهار نظر صریح این كمیسیون در مورد مبحث تابعیت مسئولان شود چراكه كمیسیون امنیت می تواند در مورد این مورد از مراجع امنیتی استعلام كند.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اضافه كرد: در این رابطه شورای عالی امنیت ملی كشور، گلایه هایی داشت و مطالب مطرح شده را بر خلاف منافع ملی دانسته و معتقد بود هماهنگی با مصوبات شورای عالی ندارد.
وی با اشاره به اینكه نمایندگان مطرح كننده این موضوعات، دوستان دلسوز ما هستند، اشاره كرد: طرح این مطالب در شرایط فعلی درست نیست. این مطالب با ابهاماتی روبروست و از مستندات كافی برخوردار نیست.
جمالی نوبندگانی تصریح كرد: در جلسه امروز ادعای یكی از نمایندگان در خصوص اعطای رانت به برخی اعضای كمیسیون اقتصادی برای انصراف از استیضاح یكی از وزرا عنوان شد. مستندات شاكی، مصاحبه یك فرد با روزنامه بود كه مقرر شد اصل روزنامه عرضه شود. نماینده ای كه از وی شكایت كرده بود خواهان عرضه فایل صوتی خود شد.
وی افزود: سازمان راهنمایی و رانندگی شكایتی از یكی از نمایندگان داشت كه مقرر شد این نماینده در جلسه كمیسیون حضور یافته و مبحث بررسی شود.
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خاطرنشان كرد: امیدواریم در نخستین سه شنبه پس از تعطیلات مجلس در صورتیكه در صحن مبحث مهمی مطرح نباشد، از بامداد تا آخر وقت اداری پرونده های مطروح را هر چه سریعتر بررسی نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*