حاجی بابایی در تذكر شفاهی؛ شفافیتی دربودجه شركت نفت نیست، بودجه۹۸برخلاف مصوبات برنامه ششم است

به گزارش آذر عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: متأسفانه بودجه ۹۸ كمترین شباهت را به مصوبات برنامه ششم توسعه دارد و باید اصلاح گردد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حمیدرضا حاجی بابایی عضو كمیسیون برنامه و بودجه طی تذكری شفاهی تصریح كرد: ایثارگران متأسفانه مشكلات اساسی در زمینه بیمه خود دارند و این مسئله به دستگاه های ذیربط آنان محول شده و این دستگاه ها هم اراده و هماهنگی لازم را برای حل این مشكل ایثارگران ندارند كه باید حل و فصل شود.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به مغایرت هایی كه بودجه ۹۸ با برنامه ششم توسعه دارد، خاطرنشان كرد: متأسفانه دولت توپ را به زمین مجلس انداخته و موید آن این است كه برخلاف برنامه ششم نظام رتبه بندی معلمان، اعلام نشده است و دو هزار میلیارد تومانی كه برای آن پیش بینی شده است، در سقف دوم است.
حاجی بابایی با اشاره به اینكه همینطور طبق ماده ۲۹ و ۳۰ برنامه ششم توسعه باید حقوق ها همسان سازی شود اما در این بودجه رعایت نشده است، تصریح كرد: همینطور افزایش ۲۰ درصدی حقوق كارمندان در هاله ای از ابهام است و معلوم نیست كه این افزایش ۲۰ درصدی به معنای آن است كه فردی كه ۲۰ میلیون تومان دریافت می كند با فردی كه یك میلیون دریافت می كند حقوقشان به یك اندازه افزایش می یابد.
وی همینطور با اشاره به اینكه خصوصی سازی آموزش و پرورش در بودجه ۹۸ سیاه ترین نگاه به آموزش و پرورش كشور است، افزود: از جانب دیگر یكی دیگر از مشكلاتی كه در این بودجه وجود دارد عدم شفافیت در بودجه نفت می باشد و شفافیت در نظام پرداخت ها و بودجه شركت نفت وجود ندارد.
حاجی بابایی با اشاره به اینكه به متناسب سازی حقوق كارگران هم توجهی نشده است، بیان كرد: عدم توجه به اقشار صدمه پذیر و كم درآمد جامعه باوجود برنامه های ششم توسعه یكی از ایرادات بودجه ۹۸ است.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح كرد: بودجه سالانه كشور باید یك پنجم برنامه باشد اما بودجه ۹۸ كمترین شباهت را به برنامه دارد كه امیدواریم مجلس این موارد را در بودجه سال ۹۸ مورد توجه و اصلاح قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*