نعیمی پور در گفتگو با مهر: روحانی به اصلاح طلبان پشت كرد، عارف مسئولیت كمیته مشترك را نپذیرفت

آذر: فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: روحانی با انتصاب واعظی به اصلاح طلبان پشت كرد و هنوز اصلاح طلبان خوددار هستند از آنكه بخواهند انتقادی به رئیس جمهور كنند.

محمد نعیمی پور فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با خبرنگار مهر، درپاسخ به این سوال «چرا كمیته مشترك اصلاح طلبان و دولت تابحال تشكیل نشده است؟»، اظهار داشت: آقای واعظی باید به خاطر داشته باشد در جلسه ای كه با رئیس جمهور برگزار شد، روحانی ماموریت داده بود كه عارف كمیته را تشكیل دهد تا ارتباط با رئیس جمهور برقرار شود اما عارف نپذیرفت و اظهار داشت كه واعظی باید مسئول این كار شود و من(عارف) هم در خدمت هستم و كمك می كنم.
وی اضافه كرد: از آن جلسه به بعد، بنده هیچ اطلاعی ندارم كه چرا كمیته تشكیل نشده است، البته واعظی باید كمیته را تشكیل دهد و طبیعتا هم باید از عارف مشورت بگیرد.
نماینده مجلس ششم درپاسخ به این سوال «آیا اصلاح طلبان پیشنهادها و نظرات خودرا به دولت منتقل می كنند؟»، اظهارداشت: قرار بود اگر پیشنهادی می خواهد نمایش شود ازطریق كمیته مشترك عمل شود و علی القاعده همه به این مساله واقف بودند كه بدون تشكیل كمیته، نظرات شخصی است و بعنوان مجموعه اصلاح طلبان مطرح نمی گردد.
*اصلاح طلبان نبودند روحانی رئیس جمهور نشده بود
نعیمی پور همین طور نسبت به موضع گیری های اخیر محمود واعظی درباره اصلاح طلبان واكنش نشان داد و اظهارداشت: آقای واعظی باید بدانند كه اگر اصلاح طلبان و خاتمی نبودند، روحانی تا حالا رئیس جمهور نشده بود؛ متاسفانه یكی از نقاط ضعف آقای روحانی این بود كه واعظی را بعنوان رئیس دفتر رئیس جمهور منصوب نمود.
وی به پیام انتصاب واعظی بعنوان رئیس دفتر رئیس جمهور اشاره می كند و می گوید: با این انتصاب این پیام از طرف روحانی منتقل شد كه من(رئیس جمهور) از سمت اصلاح طلبان به اصولگرایان معتدل بویژه لاریجانی شیفت پیدا كردم.
*روحانی با انتصاب واعظی به اصلاح طلبان پشت كرد/ واعظی سپس اختتام دولت جایگاهی در عرصه سیاسی نخواهد داشت
این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاكید براینكه محمود واعظی نباید درباره اصلاح طلبان صحبت كند چونكه او حلقه وصل اصولگرایان معتدل است، اضافه كرد: یكی از گلایه های بزرگی كه اصلاح طلبان از روحانی دارند مربوط به انتصاب واعظی بعنوان رئیس دفتر رئیس جمهور است، در واقع روحانی با انتصاب واعظی به اصلاح طلبان پشت كرد و هنوز اصلاح طلبان خوددار هستند از آنكه بخواهند انتقادی به رئیس جمهور كنند.
نعیمی پور با اشاره به اینكه بهتر است آقای واعظی به فكر خودش باشد و نیازی نیست برای اصلاح طلبان اظهار ناراحتی كند، اشاره كرد: بنده برای واعظی خیلی متاسف هستم چونكه سپس اختتام دولت روحانی دیگر جایگاهی در صحنه سیاسی نخواهد داشت.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا اصلاح طلبان با حزب اعتدال و توسعه در انتخابات ۹۸ ائتلاف می كند، اظهار داشت: الان هیچ چشم اندازی روشن نیست البته باید در مورد مجلس كار كرد اما در مورد انتخابات ریاست جمهوری باید بگویم خیلی، خیلی زود است ضمن آنكه امكان دارد اتفاقاتی رخ دهد كه صحنه سیاسی را تغییر دهد.
نماینده مجلس ششم افزود: از این رو بنده دراین باره اظهار ظهر نمی كنم و كسانی هم كه اظهار نظر می كنند به شرایط كار در ایران واقف نیستند.
*پارلمان اصلاحات نمی تواند مهم محسوب شود
نعیمی پور همین طور درباب سازوكار اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸، اضافه كرد: هنوز بحث پیرامون پارلمان اصلاحات كامل نشده كه بخواهند آنرا كلید بزنند به همین جهت فكر می كنم پارلمان اصلاحات در این مدتی كه تا انتخابات باقی مانده چندان نمی تواند مهم محسوب شود.
وی با اشاره به اینكه امكان دارد شورای عالی سیاستگذاری نقش داشته باشد، اظهار داشت: البته بیشترین نقش مربوط به احزاب فعال است مگر آنكه در خواب غفلت قرار گیرند و انتخابات را از دست بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*