فراخوان حزب مردم سالاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش آذر حزب مردم سالاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اطلاعیه ای صادر كرد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:
دهه مبارك فجر یادآور خاطراتی فراموش نشدنی از همبستگی ملی مردم ایران در جهت سرنگونی نظامی خودكامه و مستبد است كه توسعه و پیشرفت را به بهای افزایش اختلاف طبقاتی، به حاشیه راندن اسلام و نفی هرگونه انتقاد و اعتراضی در دستور كار قرار داده بود. حكومت پهلوی در مقابل خواسته ها و مطالبات مردمی كه استقلال از بیگانگان، آزادی بیان و نقد، و استقرار نظامی دموكراتیك مبتنی بر آموزه های اسلام یعنی جمهوری اسلامی را می خواستند ایستاد اما زمانی صدای انقلاب ملت را شنید كه بسیار دیر شده بود. جزیره ثبات خاورمیانه، به علت بی توجهی به مطالبات انباشته شده مردم، در یك چشم بر هم زدنی بی ثبات شد؛ مردمی كه به تاسی از روح الله خمینی (ره) معتقد بودند پدرانشان نمی توانند برای آینده آنها تصمیم گیری كنند و خود درباره نوع حكومت باید نظر دهند. آنها یك صدا حكومتی اسلامی مبتنی بر رأی و نظر مردم خواستند تا عدالت اسلامی در جامعه حاكم شود و در جامعه ای با كمترین تبعیض، آزادانه نظرات خویش را بیان كنند. بی توجهی حكومت پهلوی به این مطالبات، باعث فروریختن آن حكومت شد تا اثبات شود هیچ حكومتی بدون خواست مردم پایدار نخواهد ماند.
با پیروزی انقلاب اسلامی و تشكیل جمهوری اسلامی، مردم به دنبال تحقق مطالبات گذشته خود بودند و هرچند ترورها و ناآرامی های اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی هشت ساله، باعث بروز بی ثباتی هایی در كشور شد و تحقق مطالبات انقلاب مردمی ایران را با تأخیر همراه ساخت، اما گام های بلندی هم برای رشد و توسعه كشور برداشته شد كه به صورت كمی و كیفی قابل سنجش و بررسی است.
همانگونه كه زیر سوال بردن دستاوردهای انقلاب شكوهمند اسلامی، اقدامی مغرضانه و دور از واقعیت است، از آن سو اگر بگوییم انقلاب اسلامی به تمام اهداف خود دست یافته هم سخنی آرمانی خواهد بود كه مبتنی بر واقعیات جاری جامعه نیست و علاوه بر آن چنین تفكری می تواند هرگونه حركت رو به رشد را متوقف كرده یا سرعت آنرا كم كند. در واقع هنوز مطالبات فراوانی باقی مانده كه باید در جهت تحقق آنها بسترسازی كرد تا انقلاب اسلامی به تعالی نزدیكتری شود. اما این به معنای توقف و سكون نیست.
ملت ایران باوجود مشكلات فراوان و بخصوص برخی سو مدیریت های داخلی و تحریم های خارجی، همچنان پای آرمانهای خود ایستاده اما این امر به معنای نادیده گرفتن مطالبات اقشار مختلف مردم بخصوص مطالبات اقتصادی و معیشتی نیست كه با اینكه برای نان انقلاب نكردند، اما برخورداری از حقوق بدیهی، حق غیر قابل انكار این مردم است.
حالا در شرایطی وارد چهل سالگی انقلاب می شویم كه لزوم همبستگی ملی و افزایش اعتماد عمومی به مسؤولان بیشتر از پیش احساس می شود. انقلاب زمانی می تواند مسیر حركت خویش را با قوت و قدرت بیشتری بپیماید كه فاصله میان مردم و مسؤولان، همانند سال های اول انقلاب به حداقل برسد.
باوجود برخی گلایه ها از مشكلات در جامعه بخصوص مشكلات اقتصادی و معیشتی، مردم همچنان خواهان ثبات و تلاش پیگیر برای تحقق مطالبات خود هستند و با وجود تمام مشكلات، برای دفاع از نام ایران، همچون گذشته، یكدل و یك صدا در راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه حاضر می شوند تا یكپارچگی و اتحاد خویش را در مقابل مخالفان این كشور بخصوص آمریكا به سركردگی ترامپ، نشان دهند. حزب مردم سالاری ضمن گرامیداشت یاد شهدا و دعوت از مسؤولان برای تلاش بیشتر در جهت رفع مشكلات مردم، از مردم وفادار ایران هم دعوت می كند همچون گذشته، با حضور در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن ماه، بار دیگر یكرنگی خویش را در معرض دید جهانیان قرار دهند تا آنها بدانند مردم ایران وقتی پای تهدید و تحریم در بین باشد، در مقابل بیگانگان ایستادگی خواهند كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*