رئیس كمیسیون صنایع: سه ماه است گوشت نخریده ام

به گزارش آذر رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: بنده سه ماه است گوشت نخریده ام، آخرین باری كه خریدم ۶۴ هزار تومان بود اما الان دو برابر شده است و نمی توانم بخرم.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، عزیز اكبریان در گفتگو با رادیو البرز با اشاره به وضعیت كشور در تأمین كالاهای اساسی اظهار داشت: دولت امسال ۱۱ میلیارد دلار برای كالاهای اساسی در نظر گرفته بود، این رقم در بودجه ۹۸ به ۱۴ میلیارد دلار رسیده و برای كالاهای اساسی مشكلی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: اما وقتی فاصله قیمتی به وجود می آید، دلال، قاچاقچی و رانت خوار سوء استفاده می نمایند، برای همین باید برای توزیع كالا و سایر اقلام مكانیسم وجود داشته باشد، مثلاً برای سوخت تاكید ما بر توزیع با كارت سوخت بود در دولت اسبق ۱۰۰ میلیارد برای این كار هزینه شد اما در این دولت كارت سوخت جمع آوری شد حالا می خواهند دوباره ۴۰۰ میلیارد تومان برای این كار هزینه كنند.
اكبریان افزود: وقتی تحریم های آمریكا آغاز شد ما تاكید كردیم توزیع كالا كوپنی شود اما دولت با این عنوان كه می گویند به ۴۰ سال قبل برگشته اند قبول نكرد، وقتی مكانیسمی برای توزیع كالا وجود نداشته باشد پول مردم هدر می رود.
رئیس كمیسیون صنایع و معادن تصریح كرد: این شرایط در كنار التهابی كه وجود دارد سبب ناامنی اقتصادی شده است، برای بهبود وضعیت تلاش می شود اما فشار آمریكا هم زیاد است.
وی خاطرنشان كرد: در همین كرج شایعه شد كه با كمبود آرد روبرو شده ایم و بعد از انتشار این شایعه با صف های طولانی مقابل نانوایی ها مواجه شدیم.
اكبریان افزود: این شرایط جنگ اقتصادی می باشد، این جنگ شوخی نیست چرا قبول نمی نماییم كه جنگ اقتصادی از جنگ نظامی بدتر است؟ بنده جنگ نظامی هم بوده ام و قسم می خورم جنگ نظامی صد برابر از جنگ اقتصادی بهتر است.
این نماینده مجلس اضافه كرد: فروش نفت ایران هم اكنون به ۷۰۰ هزار بشكه در روز رسیده است، آمریكا هشت كشور را استثنا كرده است ولی از ما نفت نمی خرند.
اكبریان تصریح كرد: دلال هایی وجود دارند كه در زمان جنگ هم رحم نمی كردند الان هم رحم نمی كنند، در مورد گوشت هم وضع همین است الان گوشت گوسفند ایرانی را هر كیلو هشت دلار می خرند، ما همه باید دست به دست هم دهیم تا از این جنگ اقتصادی پیروز خارج شویم.
رئیس كمیسیون صنایع و معادن اضافه كرد: بنده سه ماه است گوشت نخریده ام، آخرین باری كه خریدم ۶۴ هزار تومان بود اما الان دو برابر شده است و نمی توانم بخرم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به قانون جریمه مشمولان غایب سربازی اشاره و اعلام نمود: كسانی كه می خواهند از این طریق نسبت به تعیین تكلیف سربازی خود اقدام نمایند تا آخر امسال فرصت دارند چون در سال آینده قانونی برای خرید خدمت وجود ندارد.
اكبریان در انتها به مبحث واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره نمود و اظهار داشت: من از ابتدا این كار را به صلاح نمی دانستم ولی مجلس به تبصره آن رای داد، بنده از آن جهت مخالم كه اگر در این وانفسا این تیم ها را واگذار كنند امكان دارد مثل پاس و نفت نابود شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*