نماینده مجلس: پیش بینی صدور روزانه ۱ و نیم میلیون بشكه نفت، هزینه های جاری كاهش پیدا كند

به گزارش آذر نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس اظهار داشت: پیش بینی می شود سال ۹۸ روزانه یك میلیون و ۵۰۰ هزار بشكه نفت به ازای هر بشكه ۵۴ دلار به سایر كشورها صادر شود.

غلامرضا كاتب در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه كاهش هزینه های جاری و پرهیز از هزینه های اضافی در بودجه ۹۸ امری ضروری می باشد، تاكید كرد: پیش بینی می شود سال ۹۸ روزانه یك میلیون و ۵۰۰ هزار بشكه نفت به ازای هر بشكه ۵۴ دلار به سایر كشورها صادر شود.
وی با ابراز اینكه همینطور از جانب دیگر ۴۴۸ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی كشور در سال آینده تصویب شده است، اضافه كرد: با عنایت به كسورات موجود در بودجه سال ۹۸، كاهش هزینه های جاری كشور بعنوان یك لزوم احساس می شود.
عضو خانه ملت از پیش بینی بودجه ۲۰۸ هزار میلیارد تومانی در حوزه دارایی ها و در آمدهای مالیاتی و عوارض برای سال آینده اطلاع داد و اضافه كرد: معتقدیم كه در سال آتی می توانیم از محل واگذاری دارایی و مالیاتی بالغ بر ۵۱ هزار میلیارد تومان در آمد كسب نماییم.
كاتب با اشاره به اینكه در حوزه تملك دارایی هم ۶۲ هزار میلیارد تومان در بودجه ۹۸ پیش بینی شده است، اظهار داشت: میزان واریزی صندوق توسعه ملی از ۳۳ درصد امسال به ۲۰ درصد در سال آینده كاهش یافته است.
وی همینطور خاطرنشان كرد: از جانب دیگر اما ۲.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای تأمین هزینه های بخش دفاعی، آبخیزداری و طرح های سیستم نوین آبیاری در كشور برداشت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*