سرلشكر باقری خبر داد حفر دو كانال برای تسریع در انتقال آب از مناطق سیل زده به دریا

به گزارش آذر رئیس ستاد كل نیروهای مسلح با اشاره به فروكش كردن آب از مناطق سیل زده گلستان، اظهار داشت: لایروبی نشدن رودخانه علت اصلی مشكل است و نیروهای مسلح در حال ایجاد دو كانال برای سرعت بخشیدن به خروج آب هستند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سرلشكر محمد باقری در جمع مردم لطمه دیده از سیل روستای سلاق یلقی شهرستان آق قلا اظهار نمود: امروز وظیفه داشتم كه از نزدیك در جمع مردم صبور، نجیب و مومن تركمن كه با این سیل نامناسب مواجه گشتند، حضور پیدا كنم.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری دستور دارند كه نیروهای مسلح تمامی امكاناتشان را برای كمك به مردم گسیل كنند.

سرلشكر باقری اظهار داشت: پیرو این فرمان ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و وزارت دفاع با همه امكاناتشان در منطقه حاضر شدند و هدف از این سفر بررسی روند فعالیت این نیروها است.

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اشاره كرد: در جلسه ای كه امروز پس از ظهر خواهیم داشت، هر كمبودی باشد با حداكثر توان تلاش می نماییم كه آنرا تامین نماییم.

وی بیان كرد: لایروبی نشدن رودخانه علت اصلی مشكل است و با عنایت به وجود این حجم از آب امكان لایروبی رودخانه وجود ندارد اما در انتهای رودخانه بیل های مكانیكی سپاه و ارتش در حال حفر دو كانال هستند تا آب با سرعت بیشتری از منطقه به سمت دریا انتقال پیدا كند.
سرلشكر باقری اظهار نمود: در صورت بارندگی مجدد باید با ایجاد خاكریز و سیل بند، شهرها و روستاها مصون سازی شود.
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اشاره كرد: ایجاد بیمارستان ها و درمانگاه ها، كمك های امدادی، رساندن غذا و آب در موارد ضرور و همین طور برقراری امنیت در حد مطلوب از دیگر اقدامات نیروهای مسلح در مناطق سیل زده است.