مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی مطرح كرد آزادی ۴۴۰ زندانی غیرعمد و مالی از زندان های آذربایجان شرقی در سال ۹۷

آذر: مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با نمایش گزارشی از فعالیت های این ستاد طی سال گذشته، اظهار داشت: ۴۴۰ زندانی جرائم غیرعمد در سال ۱۳۹۷ از زندان های استان آزاد و به كانون گرم خانواده بازگشتند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، رسول تقی پور در این خصوص، اظهار نمود: از شروع سال ۹۷، با كمك ستاد دیه و خیرین استان، ۴۴۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان آزاد شده اند كه مجموع كل بدهی زندانیان آزاد شده برابر با ۱۲۲ میلیارد تومان بوده است.
وی با بیان این كه ۴۳۷ تن از زندانیان آزاد شده “مرد” و ۳ نفر باز ” زن بودند، اضافه كرد: از مجموع زندانیان آزاد شده، ۲۴۱ زندانی از محكومین مالی، ۱۴ زندانی از محكومین تصادفات غیرعمد و حوادث و همین طور ۱۸۵ زندانی باز از محكومین مهریه و نفقه بوده اند.
وی با اشاره به اینكه مبلغ چهار میلیارد تومان از كمك ویژه ستاد دیه برای آزادی این زندانیان تأمین شد، اظهار داشت: شش میلیارد تومان باز بوسیله تسهیلات و با پیگیری همكاران ستاد دیه و همین طور با دعوت از شكات و مذاكره با آنها هم مبلغ ۲۰ میلیارد تومان بوسیله رضایت شاكیان پرونده جهت آزادی این زندانیان تأمین شد.
تقی پور با اشاره به اینكه مبلغ یك میلیارد تومان توسط خانواده مددجویان برای آزادی این زندانیان فراهم گردید، اضافه كرد: مبلغ ۹۱ میلیارد تومان باز در نتیجه تلاش های ستاد دیه به صدور دادنامه اعسار توسط مراجع قضائی تأمین شده است.
وی با اشاره به تعداد آزادی در سال ۹۶ از افزایش آزادی ۲۰ درصدی آگاهی داده و گفت این تعداد آزادی از بدو تأسیس ستاد دیه در استان آذربایجان شرقی بی سابقه بوده و در تلاش هستیم در سال جدید باز با كمك خیرین این تعداد را افزایش دهیم.
مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی اشاره كرد: هم اكنون ۵۲۳ زندانی جرایم غیرعمد (سه زندانی زن و ۵۲۰ زندانی مرد) در زندان های استان دوران محكومیت خودرا سپری می كنند.
وی ادامه داد: برای آزادی این تعداد زندانی، بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*