واعظی در حاشیه جلسه دولت: اقدام آمریكاعلیه سپاه تاثیری براقتصاد ندارد، دنبال جنگ روانی هستند

آذر: رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: مردم ما مطمئن باشند كه هیچ اتفاقی متعاقب اقدام آمریكا مقابل سپاه نخواهد افتاد، آنها می خواهند روی ارز و اقتصاد تاثیر بگذارند ولی نمی توانند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباب تحریم شدن سپاه توسط آمریكا گفت: این كاری كه دولت آمریكا انجام داد اقدامی عجولانه، تبلیغاتی و هدیه ای به نتانیاهو در آستانه انتخابات این رژیم بود و قصد داشت به صورتی انتخابات آنجا را تغییر دهد.
وی با اشاره به اینكه اقدام آمریكا درباب سپاه پاسداران، جنگ روانی است، اظهار داشت: آنها می خواهند اقدامشان به لحاظ اقتصادی تأثیرگذار باشد. آنها قصد داشتند شرایط به وجود آمده در خصوص وحدت و همبستگی ملی در كمك هایی كه به مردم سیل زده صورت گرفت را بهم بریزند ولی شكر خدا دیدیم كه نتیجه عكس داده است.
واعظی اضافه كرد: مردم، همه ارگان ها، قوای سه گانه و دستگاه های مختلف یك صدا از سپاه عزیزمان حمایت كردند و اقدام آمریكا سبب افزایش محبوبیت سپاه شد. ما سپاه را بخش بسیار با اهمیتی از كلیت نظام می دانیم و نمی توانیم سپاه را از توفیقات بزرگی كه در چهل سال قبل هم در جنگ و هم در صلح داشتیم جدا بدانیم.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به بیانیه مهم شورای عالی امنیت ملی درباب محكومیت اقدام آمریكا، بیان كرد: روز گذشته آقای روحانی هم در سخنرانی خود در اجلاس روز ملی فناوری هسته ای، آنطور كه در شأن سپاه بود مواضع حمایتی از سپاه داشتند.
وی اشاره كرد: امروز هم در دولت این مساله را بحث كردیم، آقای رئیس جمهور دستور دادند كه همه دستگاه ها باید به شكلی اقدام نمایند كه یك صدا بیرون بیاید و آن هم موضع حمایتی از سپاه باشد و طرف مقابل بداند كه اقدام آمریكا یك كار تبلیغاتی است.
واعظی اظهار داشت: مردم ما هم مطمئن باشند كه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. آنها می خواهند روی ارز و اقتصاد تأثیر بگذارند ولی نمی توانند. وقتی ملت، دولت، مجلس، قوه قضائیه، دستگاه ها و ارگان های مختلف روی یك سوژه مشخص متحد باشند، بالقطع اتفاقی نخواهد افتاد.رئیس دفتر رئیس جمهور درباب اقدامات دولت در قبال تأمین مایحتاج مردم مناطق سیل زده، اظهار داشت: مهمترین دغدغه و كاری كه دولت از دو سه روز مانده به عید تا به امروز در دستور كار خود دارد، این است كه جلوگیری نماییم از اینكه این سیل بی سابقه تلفات و خسارات انسانی نداشته باشد.وی افزود: سیل یك پدیده ای است كه در كشورهای مختلف همچون ژاپن، كشورهای اروپایی، آمریكا و دیگر كشورها آمده و لطمه هایی هم زده است با اینكه بهترین روش های پیش بینی هوا را دارند. در ایران هم این مساله صورت گرفت.رئیس دفتر رئیس جمهور بیان كرد: متأسفانه با حجم عظیم سیلی كه در سراسر كشور داشتیم، برخی از عزیزان ما جان خودشان را از دست دادند كه ما برای هر یك نفر هم ناراحت هستیم. ولی تلاش های گسترده ای كه همه شامل نیروهای بسیج، ارتش، سپاه، هلال احمر، فرمانداری ها، استانداری ها و بقیه برای پیشگیری از وقوع مجدد سیل و كمك به سیل زده ها برای كاهش تلفات انسانی داشتند، قابل تقدیر است.واعظی اضافه كرد: ما بلافاصله سپس وقوع سیل عملیات امداد و نجات را داشتیم، ما سعی كردیم كه به صورتی هركسی كه گرفتار سیل شده است را سرپناهی بدهیم و آنها را از منظر مایحتاج زندگی تأمین نماییم.وی بیان كرد: البته ما برمبنای اطلاعاتی كه از هواشناسی داریم، یكی دو باران دیگر هم تا آخر فروردین خواهیم داشت. یكی از دلایلی كه سدها را تخلیه می نماییم این است كه در مرحله بعد بار دیگر با سیل مواجه نباشیم.رئیس دفتر رئیس جمهور اشاره كرد: مهم این است كه ما بتوانیم پُل ها و جاده هایی كه خسارت دیده اند را بازسازی نماییم. برای خانه های مردم و مزارع كشاورزی آنها برنامه داریم.واعظی افزود: با مجلس شورای اسلامی و بخش های دیگر صحبت كردیم كه با كمك هم در ایام آینده اقدامات بیشتری صورت گیرد و بحث بازسازی مناطق سیل زده یكی از بحث های جدی ما شود. كارهایی كه از شروع وقوع سیل تا امروز انجام دادیم اقدامات خوبی بوده و امیدواریم كه این روند را همچنان با قوت برای سیل زدگان انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*