نماینده رهبر انقلاب: ترمیم و بازسازی خرابی ناشی از سیل همت مسئولین و مردم را می طلبد

به گزارش آذر نماینده رهبر انقلاب بر اتحاد و همت همگانی به منظور رفع مشكلات ناشی از سیل در لرستان تصریح كرد و اظهار داشت: ترمیم و بازسازی خرابی ها همت بالای مسئولین و مردم را می طلبد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی با حضور در روستای بابازید شهرستان پل دختر، بعد از اقامه نماز در مسجد ولیعصر (عج) این روستا، با تبریك میلاد با سعادت امام زین العابدین ضد السلام، اظهار داشت: حادثه سیل نوروز امسال كه در ۲۴ استان پدید آمد، سبب بروز رنج و درد فراوان برای مردم عزیز ایران اسلامی شد بگونه ای كه خیلی از ساكنین مناطق سیل زده استان لرستان خانه و كاشانه خویش را به كلی از دست دادند كه برای جبران آنها و بازگشت شهر و روستای سیل زده به شرایط عادی زمان زیادی لازم است.
وی تصریح كرد: نباید انتظار داشته باشیم همه مشكلات و خسارات بوجود آمده در مدت زمان محدود و اندك رفع شده، بلكه باید گام به گام و بر طبق اصول موانع را برطرف كرد.
حجت الاسلام و المسلمین معزی اضافه كرد: به لطف خدا و با تاكید بر همت و خدمات شبانه روزی نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر، اسكان و تهیه لوازم اولیه همچون آب و غذا بعنوان قدم اول در حوادث به خوبی انجام گرفته و مراحل بعدی بازگشت به زندگی آرام هم انجام خواهد گرفت.
نماینده رهبر انقلاب سپس با قدردانی از حضور همه نیروهای خدمات رسان و امدادی در مناطق سیل زده شامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مردمی بسیج و گروه های جهادی تصریح كرد: حجم خسارات و خرابی های ناشی از سیل بگونه ای است كه برای ترمیم و بازسازی آن همت بالای مسئولین و مردم را می طلبد.

وی در همین زمینه به حضور ۷۰۰ نفری طلاب و روحانیون حوزه های علمیه سراسر كشور در مناطق سیل زده لرستان اشاره نمود و اظهار داشت: باوجود سیاه نمایی های دشمنان ایران اسلامی، تبلیغات منفی و مانع تراشی های استكبار در حوادث به وقوع پیوسته ناشی از سیل در كشور كه همواره به از پای درآوردن نظام مقدس جمهوری اسلامی می اندیشند، این سیل سبب وحدت بیشتر ملت ایران شد و مردم، دانشجویان، سپاهیان، نیروهای هلال احمر و ارتش دست در دست هم، یكدل و یك صدا در خدمت رسانی به صدمه دیدگان فعالیت داشته و از هیچ تلاشی فروگذار نبودند.
حجت الاسلام و المسلمین معزی با اشاره به اینكه باید علیرغم وجود حجم وسیع و گسترده خسارات، خداوند متعال را شاكر باشیم، خاطرنشان كرد: به لطف خدای متعال و هوشیاری و همكاری مردم، در حوادث سیل كشور كمترین خسارت جانی را داشته ایم كه با خانواده های این عزیزان هم ابراز همدردی می نماییم.
وی با اشاره به اینكه درد و اندوه برای سیل زدگانی كه در طول سالیان زندگی اندوخته اند و در این حادثه تمام دارایی خویش را از دست داده اند بسیار سنگین است، اظهار داشت: در مقابل این حوادث كه آزمایش الهی هستند، صبوری و تحمل مصیبت و همینطور تلاش و داشتن روحیه امید برای ساختن باردیگر زندگی از دست رفته بسیار مهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*