سردار پاكپور: نفربرهای سپاه برای انتقال سیل زدگان در سیستان مستقر شدند

به گزارش آذر فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران اظهار داشت: نفربرهای زرهی سپاه برای انتقال سیل زدگان شهرستانهای شمالی این استان به محل های امن در منطقه استقرار یافتند.

به گزارش آذر به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق كشور، سردار محمد پاكپور تصریح كرد: نیروهای مهندسی سپاه و سایر نیروهای امدادی سیستان در حال ایجاد سیل بند در بالادست دایك كانال نیاتك هستند.
وی بیان كرد: تلاش بی وقفه نیروهای سپاه برای ایجاد سیل بند در راه ورودی آب از كشور افغانستان به منطقه سیستان در حال انجام می باشد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران اظهار داشت: پیش از وقوع سیلاب در سیستان بازدید هوایی از نقاط بحرانی انجام و تجهیزات سپاه در منطقه مستقر شدند.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه فشار آب ورودی از سمت كشور افغانستان زیاد است و دیواره های حفاظتی منطقه هم به علت خشكسالی های طولانی مدت صدمه پذیر بود منجر به خروج آب از میان شكاف ها شد.
سردار پاكپور افزود: ۲ شكاف اصلی در دایك كانال نیاتك ایجاد كه شب گذشته اولین شكاف مسدود شد.
وی خاطرنشان كرد: از آنجائیكه تردد برای رسیدن به شكاف دوم میسر نبود در گام نخست مسیر ویژه تردد خودرو، نیرو و ارسال مصالح بازگشایی شد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران اظهار داشت: به منظور مسدود كردن شكاف دوم هم در حال ایجاد سیل بند در بالا دست آن هستیم تا با كاهش عرض مسیر ورودی بتوانیم آب را به سمت تالاب بین المللی هامون هدایت كرده و از ورود آب به روستاها جلوگیری نماییم.
وی بیان كرد: به علت اینكه احتمال داده شد در بعضی نقاط امكان تردد خودرو وجود نداشته باشد نفربرهای زرهی در منطقه مستقر شده اند تا كار انتقال و جابجایی افراد در سیل مانده را انجام دهند.
سردار پاكپور افزود: یكی از علل طولانی شدن عملیات مسدود سازی شكاف، حركت خلاف جهت باد بود كه مانع ورود آب به سمت تالاب می شد اما از بامداد امروز سرعت باد هم كاسته شده و عملیات سرعت بیشتری خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*