خالدی: ایران و كشورهای منطقه به تنهایی قدرت تامین امنیت خلیج فارس را دارند

آذر: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه جمهوری اسلامی و كشورهای منطقه خود به تنهایی آنقدر قدرت دارند كه بتوانند امنیت حریم آبی خود در خلیج فارس را تامین كنند، اظهار داشت: آمریكا با ایجاد یك ائتلاف به دنبال مشروعیت بخشیدن به برنامه ها و سخنان نامشروع خود ضد ایران است.
محمد خالدی سردشتی در گفتگو با ایسنا با اشاره به تلاش آمریكا برای برگزاری نشست بحرین و اجرای طرح امنیت دریایی در خلیج فارس علیرغم مخالفت برخی كشورهای منطقه و برخی كشورهای اروپایی بیان كرد: از روزی كه ترامپ رئیس جمهور آمریكا شد شخصا تمامی دپارتمان ها و مقررات بین المللی را زیر پا گذاشته است. امروز هم به خود این اجازه را داده است تا در همه امور دنیا دخالت كند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: مرزهای بین المللی در دنیا تعریف شده و مشخص است و تمامی كشورها هم از آن آگاه هستند و مرزهای ایران در منطقه خلیج فارس هم مشخص است. بعد از آنكه ایران پهپاد آمریكایی را زد و كشتی انگلیس را توقیف نمود به آنها فشار آمد و با چنین اقداماتی به دنبال خود نمایی هستند.
نماینده مردم لردگان در مجلس خاطرنشان كرد: آمریكا نمی تواند برای ایجاد یك ائتلاف دریایی در خلیج فارس همه كشورها را با خود همراه كند. جمهوری اسلامی و كشورهای منطقه خود به تنهایی آنقدر قدرت دارند كه بتوانند امنیت حریم آبی خود در خلیج فارس را تامین كنند.
ایشان در ادامه تصریح كرد: آمریكا هرچقدر هم كه تلاش كند باز با دیوار مقررات بین المللی برخورد خواهد نمود. آمریكا با چنین اقداماتی به دنبال ایجاد یك اجماع ضد ایران و در نهایت تامین منافع خود است. ایران امروز یك كشور ابر قدرت است و آمریكا با ایجاد یك ائتلاف به دنبال مشروعیت بخشیدن به برنامه ها و سخنان نامشروع خود ضد ایران است.
خالدی در ادامه با تاكید بر اینكه آمریكا با كوشش برای ایجاد یك ائتلاف در خلیج فارس به دنبال خود نمایی است، اظهار داشت: آمریكا در این اجماع به دنبال شكل گیری یك توافق ضد ایران و مشروعیت بخشیدن به حرف های ناحق خود ضد ایران است. این اتفاق هم نخواهد افتاد چونكه در نهایت حرف آخر را سازمان ملل و مقررات بین المللی خواهد زد.