پمپئو ایران را به فعالیت های هسته ای اعلام نشده متهم كرد

آذر: وزیر امور خارجه آمریكا ادعا نمود كه «عدم همكاری» ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی «احتمال وجود مواد یا فعالیت های هسته ای اعلام نشده» در این كشور را قوت می بخشد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، مایك پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا در توییتی نوشت: عدم همكاری كامل نظام ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی سوالاتی را درباب احتمال وجود مواد یا فعالیت های هسته ای ایران به وجود می آورد.
رئیس دستگاه دیپلماسی آمریكا در اظهارات بی اساس خود ایران را به «دروغ گویی» متهم كرد و افزود: دنیا فریب این دروغ ها را نخواهد خورد. ما نمی گذاریم كه این نظام به سلاح هسته ای برسد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در كنفرانسی خبری ادعا نمود كه یك «سایت تسلیحات هسته ای اعلام نشده» ایران را در آباده یافته است.
نتانیاهو با انتشار برخی «عكس های ماهواره ای» كه طبق ادعای وی در ماه ژوئن گرفته شده اند، ادعا نمود كه ایران بعد از آگاهی یافتن از این كه این سایت هسته ای لو رفته است، مبادرت به نابودی این سایت و سرپوش گذاری كرده اند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آوریل سال ۲۰۱۸ در ادعایی بی اساس اظهار داشت كه جاسوسان موساد به هزاران سند هسته ای از تهران دست یافته اند كه نشان داده است ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای بوده است. دونالد ترامپ ماه پس از این رویداد، با اشاره به اطلاعات جمع آوری شده توسط اسرائیل از توافق هسته ای با ایران خارج شد.
جمهوری اسلامی ایران نیز كوشش برای دستیابی به سلاح های هسته ای را رد و اعلام نمود كه اسرائیل تمامی اسناد را جعل كرده است.
نتانیاهو سال قبل نیز در اقدامی مشابه و با طرح ادعای بی اساس دیگری گفته بود كه ایران چندین تأسیسات سری هسته ای دیگری در اختیار دارد كه یكی از آنها در «تورقوزآباد» واقع است.
محمدجواد ظریف در توئیتی در واكنش به نمایش جدید نخست وزیر رژیم صهیونیستی و با ضمیمه كردن ویدئوی تشویق های وی برای حمله به عراق در سال ۲۰۰۲ در یكی از جلسات استماع در كنگره آمریكا نوشت: دارنده تسلیحات هسته ای «واقعی» همانند چوپان دروغگو درباره یك سایت تخریب شده ادعایی در ایران، فریاد می زند. او و تیم ب، بی توجه به خون بی گناهان و یك هفت تریلیون دیگر، فقط به دنبال جنگ هستند. تضمین دادن های وی در سال ۲۰۰۲ درباره «بازتاب های مثبت» حمله به عراق را به یاد بیاورید. ولی بطور قطع این دفعه وی نمی تواند از كنار به تماشا بنشیند.
ادعای پمپئو در حالی تكرار می شود كه كرونل فروتا، مدیركل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته تصریح كرده بود: در ایران بیشترین و مهم ترین مكانیسم راستی آزمایی در تاریخ را داریم.

منبع: