تاكید امام جمعه موقت سمنان بر ضرورت پرهیز از افترا زنی به رقبا در آستانه انتخابات

به گزارش آذر ایسنا/سمنان امام جمعه موقت سمنان بر ضرورت پرهیز از افترا زنی به رقبا در آستانه انتخابات تاكید نمود.
حجت الاسلام محمدباقر عبدوس در خطبه های این هفته نماز جمعه سمنان اظهار نمود: متاسفانه هرچقدر به انتخابات نزدیك تر هم شویم برخی با افترا زنی به یكدیگر و متهم كردن هم به فساد و بی دینی فضا را آلوده می كنند
وی بر ضرورت توجه به اخلاق اسلامی تصریح كرد و اظهار داشت: متاسفانه در جامعه كنونی برای برخی بردن آبروی مردم و خدشه دار كردن شخصیت دیگران كاری عادی شده است.
امام جمعه موقت سمنان اضافه كرد: حضرت محمد(ص) پیامبر اخلاق، مهربانی و رحمت است و یكی از درس هایی كه از ایشان می گیریم این است كه در هر شرایطی حسن خلق را رعایت نماییم.
امام جمعه موقت سمنان با اشاره به نزدیك شدن به انتخابات اضافه كرد: بداخلاقی هایی برای گرفتن رای از مردم در میان نامزدهای احتمالی دیده می شود كه زیبنده مردم ایران و كشور نیست.
عبدوس با تبریك میلاد پیامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار نمود: حضرت محمد(ص) پیامبر اخلاق، مهربانی و رحمت هستند.
وی خاطرنشان كرد: بیشترین گرفتاری جامعه نداشتن حسن خلق و صبر نزد برخی مردم است، اگر پیامبر مكتبی را در كمترین زمان و با كمترین امكانات پایه گذاری كرد كه تا به امروز ادامه دارد از اخلاق مداری آن حضرت بود، برخی بداخلاقی ها حتی وحدت بین شیعه و سنی را هم می كاهد.
امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اینكه امام صادق (ع) بنیانگذار مكتب وحدت بود اضافه كرد: امام صادق در روایت هایی بداخلاقی را نكوهش كرده و فرموده اند این افراد توفیق توبه پیدا نمی كنند.
عبدوس با اشاره به اینكه امام صادق (ع) امام صادق (ع) كه بنیانگذار مكتب وحدت بود در بعد فرهنگی و ساختار فكری و اعتقادی تلاش زیادی كردند اظهار داشت: در میان ۴هزار شاگردی كه در مكتب امام صادق (ع) تربیت شدند هیچگونه دسته بندی و قطب بندی نبود و هركس با هر اعتقادی از محضر ایشان بهره می بردند.
وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص پرهیز از دوقطبی كردن جامعه خاطرنشان كرد: باید از دوقطبی كردن جامعه پرهیز كرد.
عبدوس با اشاره به اینكه ابوذر غفاری صحابی بزرگ رسول اكرم در مقابل حكومت وقت ایستاد و به همین خاطر تبعید شد اضافه كرد: مسئولان و افراد دارای رسانه باید جسارت داشته و حق و قانون را بیان كنند.
امام جمعه موقت سمنان با اشاره به رقابت در میان افراد و گروها افزود: هنر این است كه از این رقابت ها برای اقتدار داشتن در مقابل دشمن استفاده گردد.