جهانگیری: طرح های آبی و خاكی كشور از افتخارات نظام و دولت می باشد

به گزارش آذر جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح های آبی و خاكی غرب كشور ظهر امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.

به گزارش آذر به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح های آبی و خاكی غرب كشور با اشاره به اینكه اجرای طرح های آبی و خاكی غرب كشور یكی از شاخص ترین كارهای دولت تدبیر و امید است كه كمتر هم درباره آنها اطلاع رسانی شده است، اظهار داشت: طرح های عظیم آبی و خاكی كشور از افتخارات نظام و دولت می باشد كه با موافقت مقام معظم رهبری و برداشت ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی شروع شد و باید همه تلاش خویش را به كار گیریم تا این طرح ها تا حد امكان قبل از آخر دولت دوازدهم به بهره برداری برسند.
معاون اول رئیس جمهور در این نشست تصریح كرد: اجرای این طرح ها باید به صورت جامع پیگیری شود تا اگر سدی به بهره برداری رسید، شبكه های پایین دستی توزیع آب آن هم آماده شده باشد. همینطور تلاش كنید تا تونل انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه هم سریع تر به بهره برداری برسد چون كه تثبیت و احیای این دریاچه یكی از برنامه های مهم دولت بوده و هست.
در این جلسه كه رئیس كل بانك مركزی، وزیر نیرو و سرپرست وزارت جهاد كشاورزی هم حضور داشتند، رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: همه تلاش خویش را می نماییم تا طرح هایی كه ۸ میلیارد دلار برای اجرای آنها از صندوق توسعه ملی برداشت شده است، برای تامین مبالغی اندك نیمه تمام باقی نمانند.
وزیر نیرو هم در این نشست خواهان تسریع در تامین منابع مالی این طرح ها شد و آمادگی این وزارتخانه را در بكارگیری تمامی امكانات برای به بهره برداری رساندن هر چه سریعتر طرح های آبی و خاكی غرب كشور اعلام نمود.
در این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر نمایندگان دستگاه های ذیربط، مقرر شد سازمان برنامه و بودجه كشور برای تسریع در روند اجرای طرح های آبی و خاكی غرب كشور نسبت به تامین منابع مالی اقدام نماید و نتیجه را گزارش نماید.