دلیلهای حزب كارگزاران جهت شركت در انتخابات

آذر: در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، حزب كارگزاران سازندگی ایران طی اطلاعیه ای دلیلهای خود جهت شركت در این انتخابات را تشریح نمود.

به گزارش آذر به نقل از ایسنا، در بخش هایی از این بیانیه آمده است:

سرانجام بعد از دو جلسه فوق‏ العاده ‏ی شورای مركزی و دو نشست فشرده ‏ی كمیته سیاسی جهت بررسی تصمیم «شورای‏ عالی سیاست‏ گذاری انتخاباتی اصلاح‏ طلبان» و ساعت‏ ها بحث و گفت ‏وگوی شفاف میان موافقان و مخالفان، حزب «كارگزاران سازندگی ایران» تصمیم گرفت همچون دیگر شهرهای كشور (كه امكان لیست دادن وجود دارد) در شهر تهران هم «در حد مقدورات» لیست انتخاباتی دهد.

صادركنندگان این بیانیه با وجود انتقاد از وضع موجود اعلام كردند:

۱- ما «به خاطر ایران» رأی می ‏دهیم

۲- ما «به نام دموكراسی» رأی می ‏دهیم

۳ ما «به رسم اصلاحات» رأی می‏ دهیم

صادركنندگان این بیانیه همین طور با اشاره به اهداف خود از شركت از انتخابات خاطرنشان كردند: با وجود انتظاری كه از «شورای‏ عالی سیاست‏ گذاری انتخاباتی اصلاح‏ طلبان» در «حفظ وحدت تشكیلاتی» اصلاح‏ طلبان و انجام تنها ماموریت این شورا در «راهبری مبارزه انتخاباتی» داشتیم، برای برافراشته نگه داشتن پرچم اصلاح ‏طلبی در هر حوزه انتخابیه كه بتوانیم نامزد اصلاح‏ طلب معرفی نماییم همچون شهر تهران لیست می ‏دهیم تا از راه‏ های قانونی بتوانیم:

*«نظام انتخاباتی» كشور را اصلاح نماییم و آنرا بر «نظام حزبی» منطبق سازیم و از آنجائیكه شورای نگهبان صراحتا مسئولیت رقابت و مشاركت در انتخابات را از دوش خویش برداشته است، در تعامل با همه ‏ی حاكمیت چاره‏ ای برای این دو بحران بیابیم و قانون انتخابات را اصلاح نماییم.

*با تقویت «نظارت» و «شفافیت» در قانون گذاری مانع از آن شویم كه در انتخابات مجالس آینده، ده ها نماینده وقت مجلس به دلیلهای مبهم رد صلاحیت شوند.

*با نظارت درست بر دولت، شجاعت در تصمیم‏ گیری را در آن تقویت نماییم و از زمین ‏گیر شدن دولت در شرایط تحریم ‏های سخت خارجی جلوگیری نماییم و دولت را وادار به تحرك و ابتكار عمل نماییم.

* با انجام «اصلاحات ساختاری» در اقتصاد ایران در كنار توجه به «عدالت مدنی» مانع از تصمیم‏ گیری‏ های نادرست مانند «قانون تثبیت دستوری قیمت‏ ها» در مجلس هفتم یا «شوك درمانی» در افزایش قیمت بنزین شویم.

* راه را بر مشاركت زنان و جوانان در انتقال قدرت و مسئولیت بگشاییم و راهبرد رهبری برای «گام دوم انقلاب» و انتقال قدرت به نسل جوان را مانند اصول گرایان محدود به جوانان یك جناح سیاسی نكنیم.

* با پشتیبانی از چرخه كار‏آفرینی و سرمایه ملی در شرایط تحریم از تعمیق فقر و شكاف طبقاتی جلوگیری نماییم و طبقه متوسط را از نابودی دور سازیم و از تداوم و تعمیق شكاف فقیر و غنی و افزایش جمعیت طبقه محروم با توسعه همه‏ جانبه، پایدار و متوازن همه كشور جلوگیری نماییم و با حفظ سلامت اداری كشور از حقوق مالكیت حمایت نماییم.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است:

كارگزاران سازندگی ایران بعنوان حزبی با سابقه ‏ی نزدیك به ربع قرن فعالیت همچنان تنها راه اصلاحات را توسعه همه ‏جانبه می ‏داند و به پیروی از راهی كه آیت‏الله هاشمی رفسنجانی گشود توسعه و سازندگی ایران را مقدمه‏ی اقامه همه ارزش‏ های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و دینی می‏داند. ما در كنگره ملی سال ۱۳۹۷ از لزوم حل بحران «كارآمدی» بعنوان باطن همه بحرا‏ن ‏های دیگر گفتیم و الان به «پارلمانی كارآمد» می ‏اندیشیم. ما به دنبال احیای تكنوكراسی و فن‏سالاری و تخصص‏ گرایی بجای رقابت ‏های صرفا جناحی هستیم.

همچنین در بخش دیگر این بیانیه آمده است:

ما «كارگزاران سازندگی ایران» به همه هواداران و شهروندان این «برنامه‏ ی اصلاح‏ طلبانه» تعهد می ‏دهیم به زودی طرح‏ های كارشناسی و قانونی خود برای پیگیری این «اهداف میان‏ مدت» و «برنامه ‏ ۱۰ ماده ‏ای» را اعلام نماییم و از همه اعضای فراكسیون محتمل «كارگزاران سازندگی ایران» در مجلس یازدهم برای انجام این برنامه‏ ها و گزارش دقیق پیشرفت آنها به موكلان خویش، تعهد تشكیلاتی بگیریم و آنرا منظماً در نشریه حزب (روزنامه سازندگی) اعلام نماییم.

كارگزاران سازندگی ایران چه پیروز شود، چه شكست بخورد، این انتخابات را نه اختتام كه آغاز راه می‏ داند.

راه عبور از «ناامیدی» در جامعه، اعتراض به «انحصار‏طلبی» در سیاست و احیای «كارآمدی» در اقتصاد و همه‏ حكومت بویژه مجلس است… نه با «انفعال»، كه با «مشاركت» و «رقابت» و «مسئولیت ‏پذیری» در هر سطحی كه حاكمیت مجال دهد و ملت رای دهد. اما ما هیچ گاه جا نمی ‏زنیم. ما اصلاح‏ طلبیم و اصلاح ‏طلب می ‏مانیم.

منبع: