مراسم اربعین شهادت سپهبد قاسم سلیمانی شروع شد

به گزارش آذر مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش با حضور مقامات لشكری و كشوری و اقشار مختلف مردم در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شروع شد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس كشورمان كه به دعوت رسمی مقامات سیاسی عراق صبح جمعه ۱۳ دیماه به این كشور سفر كرده بود مورد شناسایی پهپادهای اشغالگران آمریكایی قرار گرفت و دو خودروی حامل ایشان و همراهان شان در حاشیه فرودگاه بغداد مورد برخورد سه فروند موشك قرار گرفت و به شهادت رسیدند.
به علت همزمانی چهلم این شهید مجاهد با چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر آن شد تا برای برگزاری هر چه باشكوه تر، این مراسم را با دو روز تاخیر برگزار كند.
برپایه اعلام سخنگوی سپاه پاسداران علاوه بر مراسم امروز تهران مراسم مشابهی به مناسبت چهلمین روز درگذشت این سپهبد شهید در مورخ ۲۷ بهمن ماه در كرمان برگزار می گردد.
در این مراسم سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران، سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس، علی فدوی جانشین فرمانده كل سپاه، خانواده سپهبد شهید قاسم سلیمانی و خانواده های همرزمش، سردار سید محمد حجازی، سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله، غلامرضا مصباحی مقدم روحانیت مبارز، آحاد مختلف مردم و خیل مشتاقان شهدای ترور پهپاد آمریكایی در این مراسم حضور داشتند.
در این مراسم سردار قاآنی وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی را قرائت كرد و سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران هم سخنرانی كرد.