حاجی صادقی: حاج قاسم با شهادتش بشریت را زنده كرد

به گزارش آذر نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه حاج قاسم سلیمانی با شهادتش نه تنها دنیای اسلام بلكه دنیای بشریت را زنده كرد، اظهار داشت: فردا عملیات جمهوری اسلامی ایران مقابل جبهه استكبار خواهد بود.
به گزارش آذر به نقل از سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز (پنجشنبه) در مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای مناطق عملیاتی نیروی زمینی سپاه و اولین سالگرد شهدای حادثه انتحاری تروریستی جاده خاش زاهدان كه در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد، گفت: در فرهنگ دینی ما شهید فقط زنده نیست بلكه زنده كننده و احیاگر است؛ حاج قاسم سلیمانی با شهادتش نه تنها دنیای اسلام بلكه دنیای بشریت را زنده كرد.
وی درباره حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) تاكید كرده اند كه انتخابات واجب شرعی، وظیفه ملی و ادای یك حق الهی است.
نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینكه انتخاب باید با حفظ اصل محوریت ولایت باشد، اشاره كرد: فردا عملیات جمهوری اسلامی ایران مقابل جبهه استكبار خواهد بود.
حاجی صادقی با اشاره به اینكه روزی می رسد كه باید از انتخاب های خودمان دفاع نماییم، اضافه كرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید نمایندگانی از جنس حاج قاسم سلیمانی را انتخاب نماییم كه نسبت به رهبری و شهدا «سربازی» كنند.
وی با تاكید بر اینكه امروز بصیرت افزایی بر همه واجب بوده و نمی توانیم نسبت به اطرافیانمان بی تفاوت باشیم، اشاره كرد: در نظام ولایی در این بیشتر از ۴۰ سال هرجایی كه لطمه دیده ایم، به انتخاب هایمان ربط داشته است.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: همین دنیا كه عده ای را به سقوط می كشاند و راس تمام لغزش ها است برای بندگان مخلص خدا بزرگترین نعمت و فرصت خواهد بود.
حاجی صادقی افزود: قرآن كریم تاكید دارد كه دنیا بد نیست بلكه وابستگی به آن و اسیری و بندگی آن بد است؛ كسانیكه در این مزرعه (دنیا) بیشترین سود را بردند، شهدا بودند؛ آنها حاضر نشدند آخرت خودرا با دنیا معامله كنند.
وی با اشاره به آیه: عند ربهم یرزقون، اشاره كرد: باتوجه به این آیه، شهید به مقصد و هدف نهایی خود می رسد؛ خدا میزبان و شهید میهمان و پذیرایی شونده است.
نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه شهید حاج قاسم سلیمانی حیات ابدی را چشیده بود، اشاره كرد: شهدا به ما یاد داده اند كه گرفتار دنیا نباشیم.
حاجی صادقی اظهار داشت: خداوند در قرآن می فرماید: منكم من یرید الدنیا و منكم من یرید الاخره؛ خداوند مردم را به دو گروه تقسیم كرده است؛ گروه نخست كسانیكه تلاششان در امتداد تامین دنیایشان است و گروه دوم كسانیكه برای آخرت تلاش می كنند و می گویند اسیر دنیا نمی شویم؛ خداوند می فرماید كه هر دو گروه را كمك می نماید و به انتخاب و گرایششان احترام می گذارد، اما نتیجه همان است كه انسان خودش انتخاب نموده است.
وی با طرح این سوال كه چه نماییم تا انتخاب های ما در راه تعالی به سمت خدا باشد، اظهار داشت: باید الگوی انتخاب هایمان «ملازمت با ولایت» باشد؛ جز از راه ولایت نمی توان به صراط مستقیم رسید.
نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه خداوند به وسیله نظام ولایی بر ما حكومت می كند، اضافه كرد: حاج قاسم سلیمانی افتخارش سربازی ولایت بود؛ این شهید بزرگوار مطالبات رهبری را درك و به آنهاخوب عمل می كرد.
وی با اشاره به وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درانتها اشاره كرد: این انقلاب تا این رهبری، نیروهای مسلح و ایستادگی را دارد از دشمنان هراسی ندارد.
گفتنی است ؛ در این مراسم از سه كتاب «من قاسم سلیمانی هستم»، «می خواهم تكاور شوم» و «در جستجوی لاله ها» به قلم محمد حسین خانی رونمایی گردید.

منبع: