روحانی در پی دریافت گزارش وزیران كشور و بهداشت: طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی از شنبه باید با نظارت و رعایت كامل پروتكل های بهداشتی اجرا شود

به گزارش آذر رئیس جمهور بعد از دریافت گزارش های جداگانه ای از وزیران كشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درباره اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت كسب و كارهای كم ریسك در همه استان ها به جز تهران، تصریح كرد كه این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت كامل پروتكل های بهداشتی اعلام شده از جانب وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با كرونا اجرا شود.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، فعالیت كسب و كارهای كم ریسك در تهران هم مقرر است از سی ام فروردین آغاز شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در این گفتگو گزارشی را از آخرین وضعیت استان ها و تهران در ایام گذشته و امروز و میزان آمادگی و ارزیابی از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی عرضه كرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در گفتگو با سعید نمكی، لزوم هماهنگی لازم با سایر دستگاه ها و نظارت دقیق و جدی از جانب وزارت بهداشت برای رعایت تمامی پروتكل های بهداشتی از جانب كسب و كارهای كم ریسك را در دوره اجرای این طرح، مورد تاكید قرار داد.
عبدالرضا رحمانی فضلی هم در این گفتگو گزارشی را از كار كمیته امنیتی و اجتماعی عرضه و بر آمادگی وزارت كشور برای اجرای دقیق طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی تصریح كرد.
رئیس جمهور در این گفتگو، هماهنگی منسجم تر وزارت كشور با وزارت بهداشت برای پیشبرد طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و بازفعالیت كسب و كارهای كم ریسك از روز شنبه را ضروری خواند و تصریح كرد: تمامی پروتكل های بهداشتی باید به صورت دقیق در همه این كسب و كارها، اماكن عمومی و بخصوص در وسایل نقلیه عمومی اجرا و مراعات شود.