جمالی: وضعیت شیوع ویروس كرونا در استان گیلان كاهشی شده است

آذر: یك عضو مجمع نمایندگان استان گیلان اظهار داشت كه با مدیریت شرایط وضعیت استان گیلان از جهت میزان شیوع ویروس كرونا كاهشی شده آمار مرگ و میر و تعداد بستری ها بسیار پایین آمده بطوریكه برخی روزها ما هیچ مورد فوتی نداشتیم.
منوچهر جمالی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آخرین وضعیت شیوع ویروس كرونا در استان گیلان اظهار نمود: استان گیلان پس از استان قم بیشترین درگیری و مبتلایان به كرونا را داشت. در ایام ابتدایی وضعیت سخت بود بیمارستان ها پر و تخت ها كم و شرایط دشواری بود. برخی از پرسنل بیمار شده بودند و لوازم حفاظتی و شخصی هم كم بود اما به تدریج اوضاع بهتر شد.
وی افزود: با دستورات وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشكی و نظارت نمایندگان استان بعنوان اعضای كمیسیون بهداشت مقابله با كرونا در گیلان به بهترین شكل انجام شد، الان اوضاع بهتر شده و آمارها كاهشی است.
نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در شهرستان رشت بیشترین درگیری با كرونا در میان سایر شهرهای استان گیلان داشت اما حالا با مدیریت شرایط تعداد بستری ها كم و آمار مرگ و میر بسیار كاهش یافته است بطوریكه در بعضی از روزها ما هیچ مورد فوتی نداریم اگر وضعیت به همین منوال پیش رود تعداد بستری ها كمتر هم خواهد شد پس وضعیت مدیریت و خوب شده است.

منبع: