در نامه پنج هزار دانشگاهی به رهبر انقلاب اعلام آمادگی برای عبور از مشکلات اقتصادی

آذر: بیش از پنج هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور ضمن تجدید بیعت با رهبری، آمادگی خود را برای ارائه دانش، خلاقیت و تجربه خود در حوزه های مختلف جهت عبور از مشکلات کشور اعلام کردند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، بیش از ۵۰۰۰ نفر از دانشجویان، طلّاب و اساتید حوزه و دانشگاه سراسر کشور در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و همزمان با امضای فرمان اجرایی بازگشت تحریم های هسته ای ضد ایران توسط ترامپ، با صدور نامه ای ضمن تجدید بیعت با مقام معظم رهبری، آمادگی خویش را برای عرضه ی دانش، خلاقیت و تجربه ی خود در حوزه های مختلف جهت عبور از مشکلات کشور اعلام نمودند.
متن این نامه به شرح زیر است:
«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ»
«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِی شَیْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَی اللَّهِ وَالرَّسُولِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ ذَلِکَ خَیْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِیلًا». (نساء، ۵۹ )
محضر مقام معظم رهبری
حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دامت برکاته
سلام علیکم و رحمت الله
از پی قرن ها مجاهدت مومنانه و عالمانه و به دنبال سال ها صبوری و مبارزه با جور ستم پیشگان و جان فشانی بهترین و عزیزترین جوانان، انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ایران در بهمن ۱۳۵۷ به ثمر نشست و پیروز شد؛ انقلابی که بر پایه ی آموزه های وحی، معنویت، عدالت، استقلال و آزادی استوار شد و بر نفی طاغوت ها و ارتقای مادی و معنوی انسان پای فشرد و آن گاه که از همان اولین روزهای بردمیدن سپیده ی بامداد پیروزی، تمام جبهه بیداد و استکبار و استعمار را با همه ی امکانات مادی و نظامی اش در برابر خود دید، با هدایت های داهیانه ی امام مهربان امّت و شکیبایی بی نظیر مردم و استواری تحسین برانگیز جوانان، در صحنه ای دیگر از صف آرایی تاریخی حق و باطل، شکوه و جلال جبهه ی حق را به رخ جهانیان کشید.
تاریخ انقلاب اسلامی در کنار ریزش ها، کاستی ها، کاهلی ها و برخی خیانت ها و از سویی دور شدن برخی مسئولان از مردم و آموزه های اصیل انقلاب، تاریخ پیروزی های بزرگ و سربلندی های غرورآفرین ملت و رهبری است. تاریخ فتح ها و ظفرها در هشت سال دفاع مقدس، دفاع از حرم و حریم و موفقیت های چشمگیر در عرصه های سازندگی و عمران و آبادانی بخصوص در روستاها و مناطق محروم است. سال های پر افتخاری که با هدایت و راهبری خردمندانه و مومنانه ی حضرت عالی با شعار راهبردی امام راحل یعنی «می شود و می توانیم» در هوافضا، کشاورزی، صنعت، نانو و بیوتکنولوژی، پزشکی، ورزش، هنر و خیلی از موارد دیگر شاهد خلق رکوردهایی کم نظیر بودیم.
اکنون و در آستانه ی جشن ۴۰سالگی انقلاب اسلامی، دشمنی مستکبران ستمگر از هر زمانی فزون تر و آشکارتر و مکرشان پیچیده تر و در عین حال ایمان و اراده ی مردم و جوانان مان بیشتر از هر روز و روزگاری است. در این برهه، متاسفانه شاهد برخی کوتاهی ها، کاهلی ها، اشرافی گری ها، تکبّر، دوری از مردم و انقلاب و رهبری و آرمان های بلند شهدا نزد برخی مسئولان کشور هستیم؛ مسئولانی که به تعلقات دنیا آلوده شده و گوش خویش را به هشدارها و راهنمایی های مشفقانه ی حضرت عالی و نصایح و تذکرات خیرخواهانه ی مردم و نخبگان حوزه و دانشگاه بسته اند؛ بی عنایت به شریفه « إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ؛ آگاه باشید وعده‌ی خدا حق است». باور به وعده ی خدا و توان و ظرفیت داخلی و اعتقاد به خلاقیت و دانش و ایمان جوانان ایرانی را یکسو نهاده اند و به وعده های غرب دل خوش کرده اند، غافل از آنکه «ما یَعِدُهُمُ الشَّیْطانُ إِلَّا غُرُوراً؛ و شیطان جز فریب وعده شان ندهد».
اینک ما فرزندان انقلابی حضرت عالی که سراسر وجودمان عشق به میهن، آرمان متعالی امام و شهدا و تحقق آرزوهای الهی و تاریخی این ملت نستوه است با این باور که در کنار همه ی کم کاری ها و خطاها، انقلاب اسلامی ملت ایران درخشان تر از هر زمانی در ذهن و ضمیر ایرانی ها سرافراز، نوید دهنده ی فردایی روشن است اعلام می نماییم که در شرایط حساس و خطیر کنونی ضمن حفظ مواضع انقلابی و انتقادی خود بخصوص نسبت به برخی مسئولان کشور، در عرصه های گوناگون بی طمع نام و نان و عنوان و در گمنامی، به صورت جهادی آماده ی کمک به انقلاب و کشور و مردم عزیزمان هستیم.
استحضار دارید با توجه به مشکلات عدیده ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و فشار بی سابقه ای که بر اقشار مستضعف جامعه و آحاد مردم مومن و عزیز ایران وارد آمده، بیم آن می رود که ثمره ی خون شهدای انقلاب که حاصل مجاهدت عالمان و مبارزان در طول تاریخ تشیع بوده است، تحت الشعاع برخی بی کفایتی ها و بی تدبیری ها قرار گیرد و بر آرمان و آرزوی الهی مردم انقلابی ایران و حضرت عالی خدشه وارد شود.
اینجانبان رجاء واثق داریم فرزندان انقلابی حضرت عالی در حوزه و دانشگاه و دیگر عرصه ها توان و استعداد و اراده ای محکم برای گره گشایی از مسائل و مشکلات کشور و انقلاب را دارند و ایمان داریم با حضور همه جانبه ی جوانان انقلابی در صحنه ها و عرصه های مختلف، شاهد جهش های بزرگی برای حل معضلات کشور، با سرعت و دقتی کم نظیر خواهیم بود.
ما جمعی از دانشگاهیان، طلاّب و کارشناسان فارغ از هر حزب، جناح و گروهی بعنوان فرزندان انقلاب و امام و رهبری و ملت تاریخ ساز ایران جهت عرضه ی دانش، خلاقیت و تجربه ی خود در عرصه های مختلف مدیریت انرژی بخصوص برق و آب، اقتصاد، کشاورزی، صنعت و معدن، علوم انسانی، رسانه و فرهنگ و هنر، سبک زندگی ایرانی اسلامی، حل معضلات اجتماعی، صادرات، گردشگری، شیلات و آبزی پروری، علوم ارتباطات، تکنولوژی های جدید و سایر حوزه ها آمادگی خویش را برای خدمت به کشورمان اعلام می داریم.
در پایان، ضمن تجدید میثاق با آرمان های بلند امام راحل و شهدای عظیم الشان و همینطور با تاکید بر دغدغه ها و رهنمودهای کارگشا و کارشناسانه ی حضرت عالی، استدعا داریم در صورت صلاحدید، در مورد استفاده از توان و ظرفیت جوانان انقلابی تان در بخش های مختلف کشور دستور عنایت فرمایید تا با هدایت داهیانه تان، شاهد پیروزی های تاریخی برای ملت و انقلاب اسلامی باشیم.