آلمان: تصمیمی برای انتقال پول ایران نگرفته ایم

آذر: آلمان اعلام نمود که هنوز تصمیمی درباره درخواست ایران برای انتقال 300 میلیون یورو از دارایی های این کشور نگرفته است.
به گزارش آذر به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت آلمان گزارش برخی رسانه ها را در خصوص اینکه به ایران اجازه انتقال نقدی 300 میلیون یورو از پول خویش را از حساب های بانکی اش در آلمان داده است، تکذیب نمود.
وزارت امور دارایی آلمان با انتشار اطلاعیه ای ضمن تکذیب این گزارشات اعلام نمود که درخواست ایران هنوز در دست بررسی می باشد و تابحال تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.
یک هفته نامه آلمانی روز چهارشنبه گزارش داد که واحد اطلاعات مالی وزارت امور دارایی به این نتیجه رسیده است که خروج نقدی دارایی های ایران از یک حساب بانکی در هامبورگ باعث نقض قوانین آلمان در ارتباط با مبارزه با تروریسم نخواهد شد و شواهدی که ثابت کند این پول مقرر است در جایی غلط هزینه شود، به دست نیاورده است، ازاین رو ایران می تواند 300 میلیون یوروی خویش را به صورت نقدی به خاک کشورش منتقل کند.
بنابر این گزارش، دولت آمریکا به سختی در تلاش است تا آلمان را قانع کند که در قوانین مالی جدید خود در بانک مرکزی که مقرر است از 25 اوت اجرایی شود، از انتقال این پول به ایران جلوگیری کند.
بانک مرکزی آلمان اخیرا تحت فشارهای آمریکا اعلام نمود که تغییر قوانین خود برای ممانعت از انتقال نقدی این پول به ایران را بررسی خواهد نمود.