حسینی شاهرودی در گفتگو با مهر: تصمیم سازان بازار ارز و سکه باید مؤاخذه شوند

آذر: نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص اینکه سیاستگذاران بازار ارز و سکه خطا کردند، اظهار داشت: افرادی که تصمیم سازی و تصمیم گیری کرده اند باید مؤاخذه شوند.

حسن حسینی شاهرودی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بی تدبیری در مدیریت اقتصاد کشور اظهار داشت: بی تدبیری ها در چندماه گذشته در مدیریت اقتصاد کشور زیاد بود. باوجود اینکه کارشناسان و خبرگان و مجلس شورای اسلامی تذکرات لازم را به بانک مرکزی دادند و از آنها خواسته شد فضای اقتصادی کشور را مدیریت کنند اما بانک مرکزی از این راهنمایی ها استفاده نکرد.
وی اضافه کرد: بانک مرکزی مدلهای اقتصادی دهه ۶۰ را در خصوص پول پاشی و سکه پاشی مورد استفاده قرار داد و به صورت مستقیم در بازار به بدترین وجه مداخله کرد.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با انتقاد از تأخیر دولت در عرضه بسته ارزی خاطرنشان کرد: عرضه این بسته هم ناشی از تغییرات در بانک مرکزی بود. اگر این تغییر تولید نمی شد شاید همچنان دولت سیاست پول پاشی را اجرا می کرد.
حسینی اظهار داشت: متأسفانه منابع ارزی به تاراج رفته و در اختیار افرادی خاص قرار گرفته است که خسارت جبران ناپذیری را به تولید و اقتصاد کشور وارد کرد. بخش زیادی از ارز کشور به علت سیاست نادرست دولت در اختصاص ارز مرجع به همه کالاها از کشور خارج شد و به واسطه آن هیچ کالایی به کشور وارد نشد. بخشی از منابع ارزی هم به ارز مسافرتی اختصاص یافت که کار اشتباهی بود.
وی تصریح کرد: سفارش امروز مقام معظم رهبری در واقع یک هشدار، تشر و فریادی از دل مردم و صاحب نظران اقتصادی خطاب به دولت بود.
حسینی افزود: امیدواریم فضای مدیریت کشور با این اخطار تغییر کند و به سمتی هدایت شود که دیگر شاهد خیانت یا بی تدبیری و یا سوءاستفاده افراد فاسد نباشیم. متأسفانه تعدادی افراد فاسد سیستم اقتصادی را در اختیار و انحصار خود درآورده اند که سبب می شوند مسئولان اقتصادی تصمیمات نادرست اتخاذ کنند.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری به قوه قضائیه تصریح کرد: امیدواریم در مبارزه با فساد و در اتخاذ تدابیر اقتصادی شاهد چرخش قابل توجهی از دولت و قوه قضائیه باشیم.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه سیاستگذاران بازار ارز و سکه خطا کرده اند، تصریح کرد: افرادی که تصمیم سازی و تصمیم گیری کرده اند باید مواخذه شوند.