فرهنگی درگفتگو با مهر: روحانی افراد سرحال، پای کار و متخصص را در تیم اقتصادی به کار بگیرد

آذر: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار از رئیس جمهور این است که در تیم اقتصادی خود، افراد سرحال، پای کار، عملیاتی و البته آگاه و متخصص را به کار بگیرد.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به استیضاح و برکناری وزیر اقتصاد در جلسه روز گذشته مجلس، تصریح کرد: انتظار از رئیس جمهور این است که در تیم اقتصادی خود، افراد سرحال، پای کار، عملیاتی و البته آگاه و متخصص را به کار بگیرد.
وی اضافه کرد: اگر چنین اتفاقی بیفتد، طبیعتاً می توان امیدوار بود که در حوزه اقتصادی کشور تحول رخ بدهد؛ واقعیت این است که کاهش ارزش پول ملی آن هم در شرایطی که هنوز تحریم ها عملی نشده و عمدتاً در حد جنگ روانی است، نشانه ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت می باشد.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصلاح تیم اقتصادی در دولت می تواند اتفاقات خوبی را در راه پیش روی دولت و کشور رقم بزند.
فرهنگی در پاسخ به این سؤال که آیا دیگر حوزه های اقتصادی دولت هم نیاز به تغییر دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین حوزه های مورد نیاز همین وزارت اقتصاد بود؛ برخلاف آن چیزی که گفته می گردد وزیر اقتصاد کاره ای نیست، واقعیت این است که سررشته امور بانکی، شورای اقتصاد و مسائل سکه و ارز و تعاملاتی که با بانک مرکزی به صورت ارگانیک انجام می شود، در دست وزیر اقتصاد است و می تواند به صورت مثبت یا منفی اثرگذار باشد.
وی درباره لزوم یا عدم لزوم تغییر در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت با عنایت به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی هم اظهار داشت: ایراداتی در این بخش وجود دارد، اما به نظر من در حد جراحی نیست، ولی باید اصلاحات جدی صورت بگیرد.