در ادامه رایزنی ها برای آزادی مرزبانان ایرانی صورت گرفت وزیر کشور: فعالیت های تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان باید متوقف و سرکوب شود

آذر: وزیر کشور در گفتگوی تلفنی با شهریار آفریدی وزیر کشور پاکستان تصریح کرد: انتظار داریم دولت پاکستان بر مبنای اسناد همکاری فیمابین بیشتر از پیش در تعقیب و سرکوب گروهکهای تروریستی با نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را بعمل آورد.
به گزارش آذر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رحمانی فضلی در این گفتگوی تلفنی تصریح کرد: جمع آوری اطلاعات، تعقیب و سرکوب گروههای تروریستی مورد انتظار است و نیروهای نظامی و انتظامی ایران آمادگی دارند با همکاری طرف پاکستانی به اهداف مشترک در مورد تامین امنیت مرزهای دو کشور برسند.
شهریار آفریدی وزیر کشور پاکستان هم در این گفتگو به تر رحمانی فضلی اطمینان داد؛ اقدامات لازم در مورد آزاد سازی نیرو های ایرانی ربوده شده در مرز، از جانب پاکستان صورت گیرد.
وزیر کشور پاکستان اضافه کرد: عمیقا از حادثه اخیر تروریستی در مرزهای دو کشور متاثر شدم اما اطمینان می دهیم تمام تلاشهای خویش را برای حل این مسئله بکار بگیریم و معتقدم اینگونه تلاشهای مذبوحانه خللی در روابط خوب دو کشور تولید نخواهد کرد.
وی تصریح کرد: برای آزادی گروگانها از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد و هواپیماهای گشت پاکستانی مظنونان را تحت نظر دارند و در این زمینه همکاری عملیاتی خوبی با نیروهای ایرانی داریم.
در بخش دیگری از گفتگو، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به اینکه پاکستان کشور دوست و برادر ماست و امنیت، توسعه و همکاری مبنای روابط دو کشور است، به مبحث اربعین پرداخت و خواهان تسهیل در اعزام زائران پاکستانی از جانب دولت این کشور، با استفاده از خاک جمهوری اسلامی ایران شد.
رحمانی فضلی اظهار داشت: اقدامات و تسهیلات لازم در مورد اعزام زائران پاکستانی با استفاده از مرز تعیین شده، فراهم است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.