امیر مولایی خبر داد؛ استقرار یگان جنگ نوین و واکنش سریع نزاجا در مرزهای غربی کشور

آذر: جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش، از استقرار یگان جنگ نوین و واکنش سریع این قرارگاه در مرزهای غربی کشور اطلاع داد.

به گزارش آذر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم جواد مولایی جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش، تصریح کرد: هم اکنون یگان واکنش سریع و همینطور یگان جنگ نوین قرارگاه غرب ارتش هم برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در مناطقی مشخص از مرزهای غربی کشور مستقر هستند.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان صحرایی ارتش در منطقه مرزی مهران از ۲۹ مهر آماده خدمت دهی به زوار است، تصریح کرد: این بیمارستان صحرایی شامل درمانگاه، رادیولوژی، دو اتاق عمل، آی. سی. یو، آزمایشگاه، دندانپزشکی، داروخانه، تزریقات، بخش بستری زنان و مردان و همینطور واحد استریل است.
امیر مولایی اضافه کرد: اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش، پزشکان متخصص خویش را به منطقه اعزام کرده و این عزیزان در بیمارستان های صحرایی تعبیه شده، آماده خدمت دهی به زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستند.
جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش با اشاره به اینکه علاوه بر برپایی بیمارستان صحرایی، دو موکب هم توسط ارتش در منطقه مرزی مهران برگزار شده است، عنوان کرد: یکی از این موکب ها در میدان اربعین (چسبیده به پایانه مرزی) و دیگری پس از دژبانی بهرام آباد (در فاصله ۳ کیلومتری تا مرز) برپا شدند.
امیر مولایی با اشاره به فعالیت دو آشپزخانه در مرز مهران برای تهیه غذای زوار موکب های ارتش، اظهار داشت: ما امسال آمادگی پذیرایی از بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر را در موکب های ارتش داریم؛ ضمن آنکه پذیرایی از زوار اربعین حسینی در این موکب ها به صورت ۲۴ ساعته انجام می گردد.
جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش افزود: در موکب های ارتش، علاوه بر تعمیرات کیف و کفش، غرفه های آرایشگاه و خیاطی و امور فرهنگی هم پیش بینی شده است.
امیر مولایی خاطرنشان کرد: علاوه بر این دو موکب، هر کدام از یگان های نظامی قرارگاه غرب ارتش، خودشان در مسیری که هستند برای برپایی موکب اقدام نمودند.
وی در انتها تصریح کرد: هم اکنون تردد زوار از پایانه مرزی مهران به سمت کربلا روان است، اما ارتش همچون سال قبل برای روزهای پایانی مانده به اربعین که تردد بسیار پرحجم است، ۴۰ دستگاه اتوبوس را برای انتقال و جابجایی زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در فاصله ۷ تا ۸ کیلومتری مرز مهران پیش بینی کرده است.