جهانگیری در دیدار رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا: ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح میان کشورها دارد

آذر: معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح و دوستی میان کشورها ایفا کرده و گره های زیادی را گشوده است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور قبل از ظهر امروز (شنبه) در دیدار «شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه» رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به برگزاری بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا میان تیم پرسپولیس و کاشیما ژاپن تصریح کرد: امروز چشمان علاقمند فوتبال در آسیا و حتی جهان نظاره گر این بازی در تهران هستند و امیدوارم شاهد یک رقابت خوب و جوانمردانه باشیم تا همه علاقمندان به فوتبال از این بازی لذت ببرند.
وی با اشاره به اینکه ایران همواره کوشیده است عضو موثری در کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد اضافه کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت های لازم را از همه رشته های ورزشی و به خصوص فوتبال همچون فوتبال زنان انجام داده است تا این رشته پرطرفدار در سراسر کشور گسترش یابد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: اختلافات سیاسی میان کشورها امری طبیعی است که گاه شدت می گیرد و گاه به صلح و دوستی تبدیل می گردد و انتظار ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که اجازه ندهد مسائل سیاسی بر فوتبال اثر بگذارد و برای انسجام میان کشورهای آسیایی تلاش هر چه بیشتری را انجام دهد.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح و دوستی میان کشورها ایفا کرده و گره های زیادی را گشوده است.
وی همینطور با قدردانی از حمایت های کنفدراسیون فوتبال آسیا از فوتبال ایران، از رییس این کنفدراسیون خواست شرایطی فراهم گردد تا شاهد حضور نمایندگان ایران در هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا و هیات های تابعه آن باشیم.
رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این دیدار با اشاره به اینکه فوتبال ایران نه تنها نقشی اساسی در فوتبال آسیا بلکه در فوتبال دنیا دارد و ایران به عنوان بازیگری مهم در سطح فوتبال آسیا مطرح است.
شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه دستاوردهای فوتبال ایران را افتخار آمیز توصیف و تصریح کرد: فوتبال ایران نه تنها عملکرد درخشانی در سطح آسیا داشته بلکه در جام جهانی گذشته هم تلاش خوبی انجام داد و فوتبال ایران در تمام سطوح بزرگسالان، جوانان، زنان و فوتبال ساحلی از دستاوردهای بزرگی برخوردار بوده است.
وی اضافه کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا وقتی که می خواهد به رتبه بندی های رسمی اشاره کند یکی از این رتبه بندی ها ایران است چون که یکی از بهترین تیم های آسیا تیم ملی فوتبال ایران است.
رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا همینطور با اشاره به برگزاری کنگره این کنفدراسیون که به تازگی در کوالالامپور برگزار شد، اظهار داشت: در این کنگره شاهد تجلی همبستگی و وحدت میان اغلب اعضای کنفدراسیون آسیا بودیم و این نشانه و الگویی برای دیگر کشورها است.
وی اضافه کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا یک نهاد متحد است و همبستگی خوبی میان اعضای آن وجود دارد چون که فوتبال باید بتواند ملت ها را به یکدیگر نزدیک کند.