سردار حاجی زاده: از تحریم نفتی می توان یک فرصت بزرگ ساخت

آذر: فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به اینکه اگر در تحریم نفتی درست عمل نماییم این تهدید به فرصتی بزرگ تبدیل می شود، اظهار داشت: جنگ های امروز خصوصاً جنگ اقتصادی بسیاربسیار ساده تر از جنگ های نظامی و سیاسی هستند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران طی سخنانی در چهارمین اجلاسیه کنگره ملی 3 هزار شهید استان قزوین با اشاره به اینکه برگزاری چنین محافلی سبب احیای روح معنوی در جامعه می شود، اظهار نمود: کشور ما در طول انقلاب بیشتر از 300 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که هرکدام از آنها سرمایه بزرگ برای کشور ما محسوب می شوند.
وی افزود: ما باید همواره قدردان و ادامه دهنده راه شهیدان باشیم؛ چراکه امنیت امروز ما ارمغانی از جانب آن هاست.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در طول 4 دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی شاهد فرازونشیب های بسیار بودیم پس نیاز است با نگاهی دوباره به این چهار دهه راه را برای خود هموار کرده و ادامه دهیم.
وی بیان کرد: ملت ایران در دهه اول انقلاب بیشترین فشارها و تهدیدها را متحمل و کلکسیونی از اقدامات وسیع دشمنان مقابل کشورمان انجام شد که با ایستادگی ملت مواجه گردید.
این مسئول اشاره کرد: در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی در حال مقابله با تفاله های دوران شاهنشاهی، تجزیه طلبان و منافقان بودیم، 8 سال دفاع مقدس و ترورها بر ملت ما تحمیل شد.
حاجی زاده عنوان کرد: نسل ابتدایی انقلاب دشمنان را شناخت، به فرمان ولایت عمل و موانع را رفع کرد و امروز باز باید متولدین دهه 60 و 70 بکوشند تا بتوانند مشکلات کشور را در حوزه اقتصادی و جنگ روانی برطرف کنند.
وی اشاره کرد: ما در دوران دفاع مقدس در تحریم تسلیحاتی به سر می بردیم البته این تحریم ها سپس جنگ و تابحال باز ادامه دارد اما با اختتام دفاع مقدس مسیر سازندگی ایران ادامه یافت.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران اظهار داشت: ایران به لحاظ نظامی در منطقه قدرت اول است و در خیلی از حوزه های تسلیحاتی جزو 10 کشور نخست جهان شمرده می شود.
وی ادامه داد: ایران امروز سبدی از تجهیزات و تنوعی از تسلیحات دارد، اگر موشک دوربُرد و کوتاه بُرد، موشک نوع سوخت مایع و جامد، بالستیک، کروز و نمونه بالستیک ضدشناور داریم بخاطر تلاش جوانان برای دفع تحریم های دشمن است.
حاجی زاده ابراز کرد: پهبادهای بمب افکن ایده ایرانی است که نظیر ندارد و هیچ یک از کشورهای قدرتمند جهان باز این ایده را نداشته اند.
وی با اشاره به اینکه اگر در تحریم نفتی درست عمل نماییم این تهدید به فرصتی بزرگ تبدیل می شود، اضافه کرد: جنگ های امروز خصوصاً جنگ اقتصادی بسیاربسیار ساده تر از جنگ های نظامی و سیاسی هستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به اینکه پس از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز و شهادت مظلومانه جمعی از هموطنانمان سپاه پاسداران به دنبال گرفتن انتقام سخت از این گروهک تروریستی بود، اعلام نمود: طی برنامه ریزی صورت گرفته و کار اطلاعاتی دقیق 2 اتاق جلسات این گروهک تروریستی با موشک های ساخت کشورمان مورد به هدف خوردن قرار گرفت.
وی ادامه داد: ما فکر می کردیم تنها نماینده رژیم آل سعود در این جلسات حضور دارد اما بعد متوجه شدیم که نماینده رژیم صهیونیستی باز در اتاق جلسات این گروهک تروریستی بود که به دَرَک واصل شدند.
حاجی زاده با اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی دیگر در اوج قدرت نیست، تاکید کرد: دشمن با غلو و تبلیغات رسانه ای و سیلی سرخ کردن خودرا قدرتمند نشان داده است در این شرایط ما باید از منافع کوتاه مدت خود بگذریم و به فکر منافع ملی باشیم و در این راه از حمایت دولت، عمل به وصیتنامه شهدا و مدیریت کلان مقام معظم رهبری غافل نشویم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد: توفیق ما در عرصه نظامی و دفاعی مرهون«چشم» گفتن مجموعه دست اندرکاران به رهنمودهای داهیانه و هدایت کننده مقام عظمی ولایت است که متأسفانه در عرصه های دیگر شاهد چنین امری نیستیم.