فرمانده کل سپاه: آمریکا خیال کرد با خروج از برجام ایران پای میز مذاکره بر می گردد

به گزارش آذر فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این ایده که آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند صرفا یک تخلف و خیال است.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز (سه شنبه) در اجلاسیه نهایی کنگره 2000 شهید استان خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد همه شهیدان دفاع مقدس، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و شهدای راه امنیت، تصریح کرد: به روح بلند و ملکوتی حضرت امام (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و معمار کبیر انقلاب اسلامی درود فرستاده و از ارواح طیبه همه شهیدان استمداد می طلبیم ما را در پیمودن راه شان و محقق ساختن اهداف والای انقلاب اسلامی یاری کنند.
وی با اشاره به اینکه همواره به یاد شهدا و استفاده از فیض و برکت و عنایت همه شهیدان بخصوص شهیدان مخلص این دیار که هم در انقلاب اسلامی و هم در دوران دفاع مقدس و دفاع از انقلاب اسلامی در عرصه های امنیت وغیره جان خودشان را تقدیم کردند، نیاز داریم، اضافه کرد: تقدیم کردن 2 هزار شهید و بیشتر از 4 هزار جانباز از جانب استانی که جمعیتی زیر یک میلیون نفر دارد، نسبت بسیار زیادی بوده که نشان دهنده بارز ایمان و ولایت مداری مردم شهیدپرور استان خراسان جنوبی است.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه مطلب که به برکت خون شهدا این معنا و این معرفت و ایمان و اصالت هر روز عمق بیشتری بگیرد و استان شما اولین استان در ولایتمداری و دفاع از ارزش های نظام اسلامی است و ان شاءالله همیشه همین مقام اول را حفظ کند، اظهار داشت: بر مبنای آخرین نظرسنجی در مهر ماه استان خراسان جنوبی دارای مقام اول در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی، ولایت، راه مقاومت و ایستادگی و پشتیبانی نظام و اهداف والای انقلاب اسلامی است و در بین استان ها بالاترین حمایت و پشتیبانی مربوط به استان شماست، از همین حیث باید به این رتبه و مقام افتخار کرده و انشاءالله همیشه آنرا در طول تاریخ انقلاب اسلامی حفظ کنید.
سرلشکر جعفری ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به شهدا و ارزش و ارزش گذاری یاد شهیدان و این جلسات باشکوه، تصریح کرد: در 2 کنگره شهیدای قزوین و خراسان جنوبی رهبر معظم انقلاب بیاناتی در این ارتباط داشتند. اولین نکته ای که فرمودند این بود که برگزاری جلسات یادواره شهیدان در ادامه همان شهادت است همان گونه که حضرت زینب(س) ادامه دهنده راه سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) بودند و اگر نبود آن حرکت زینبی و عاشورایی ابتر می ماند. ازاین رو برگزاری این چنین جلساتی ادامه راه شهیدان است و قدر این جلسات و این نشست ها را باید بدانید.
وی با اشاره به اینکه روز به روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا در جامعه ما رواج پیدا کند و اگر این شد آن وقت مسئله شهادت در جامعه ماندگار خواهد شد و در چنین جامعه ای دیگر شکست وجود نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: شهدا تا زنده هستند با تن خودشان از اسلام دفاع می کنند و وقتی شهید شدند با جان خودشان بشارت به جامعه مومنین می دهند. نباید هیچ گاه از تهدیدها و فشارها و سختی ها بهراسید بلکه باید راه استقامت و پایداری را ادامه داده و هیچ اندوهی به دل خودتان راه ندهید.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نطق شهدا پس از شهیدشدن شان باز می گردد و لاکن ما نباید گوشمان سنگین باشد بلکه مهم این بوده که بشنویم این صدا را چراکه خدای متعال در ندای شهدا اثر گذاشته و حرف و پیام آنها روی دل ها اثر کرده و دل ها را منقلب می کند ولی ما و یا برخی مسئولان ما باید دقیق تر این را نگاه نماییم.
سرلشکر جعفری افزود: بعضی از مسئولان ما گوش شان سنگین است و این پیام ها را درست نمی شنوند، اگر این پیام ها و صداها به درستی شنیده شود گرایش به دشمن، آمریکا و غرب رخت بر خواهد بست؛ این ضعف هایی که شما مشاهده می کنید ناشی از این مورد بوده که این پیام ها را نمی شنویم چراکه اگر بشنویم روحیه ها قوی و حرکت جدی خواهد شد.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امروز آنچه در جامعه ایران اسلامی موج می زند “حیات معنوی” است، اظهار داشت: حیات معنوی به معنای روحیه، احساس هویت، هدف داری حرکت به سمت آرمان ها و عدم توقف و امید به آینده است. حیات معنوی به معنای خسته نشدن از سختی ها و مقاومت و ایستادگی و ادامه دادن این راه الهی است که امروز شاهدیم در ایران اسلامی موج می زند.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: با همه مشکلاتی که در جامعه وجود دارد اما به برکت خون شهیدان این حیات معنوی استمرار پیدا کرده و دشمنان را به خاک مذلت نشانده و هرچه تلاش می کنند که این مردم را خسته کنند و جمهوری اسلامی را به شکست کشانده و یا وادار به تسلیم و عقب نشینی کنند، نمی توانند. این نقش مردم در جامعه اسلام در حرکت اسلامی و در انقلاب اسلامی و ضامن بقای جمهوری اسلامی است. خون شهیدان و راه شهیدان ضمانت کننده این راه الهی است.
سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه امروز ملت ایران در جهان پرچمدار چنین حرکتی در این مسیر الهی است و خیلی از کشورهای دیگر در حال الگوگیری از ایران اسلامی در مقاومت و ایستادگی در مقابل نظام سلطه و استکبار جهانی هستند، بیان داشت: بزرگترین دستاورد این راه و خون شهدا بقای انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است. در جامعه ای که مسئله شهادت ماندگار باشد دیگر شکست وجود نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: نکته ای که امروز شاهدیم و مقام عظمای ولایت هم اعلام نمودند این بود که اقتدار و هیمنه آمریکای امروز ضعیف تر از آمریکای چهار دهه قبل است؛ قدرت آمریکا رو به افول و زوال است. امروز این نکات و دستاوردها نه تنها از زبان مسئولان جمهوری اسلامی و زبان مبارک مقام معظم رهبری بیان می گردد بلکه دشمنان هم به این نکات اقرار می کنند و تقریباً از فشار، مبارزه و تهدید ضد ایران اسلامی و انقلاب اسلامی ناامید شدند.
بر اساس این گزارش، فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش با تاکید براینکه خواسته های ترامپ آرزوهایی است که مطلقاً قابل تحقق نیست، تصریح کرد: چیزی در تاریخ نیست که نشان دهد ایران در مقابل خواسته های آمریکا حتی با وجود فشار سنگین اقتصادی تسلیم شود؛ این بزرگترین درس امروز برای ملت های تحت ستم است.
وی با اشاره به اینکه این ایده که آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند هم صرفاً یک تخلف و خیال است، افزود: این ها اقرار به شکست های بزرگی است که آمریکا در طول 40 ساله عمر پربرکت انقلاب اسلامی متحمل شده و امروز به این اقرارها رسیده اند.
سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه همیشه آمریکایی ها و دشمنان انقلاب اسلامی با شکست مواجه بودند، بیان داشت: از آغاز پیروزی انقلاب در بیابان های طبس شکست خوردند، جنگ را به ما تحمیل کردند به جهت اینکه انقلاب اسلامی به جهان صادر نشود اما همین جنگ هشت ساله و مقاومت سبب شد انقلاب اسلامی به جهان و ایستادگی و مقاومت به دیگر کشورها صادر شود.
فرمانده کل سپاه مقاومت مردم غزه و فلسطین، عراق و یمن را در مقابل جنایت ها و جنگ طلبی ها مدیون ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران و به برکت خون شهیدان دانست و اضافه کرد: این ها شکست های پی درپی است که دشمنان متحمل شدند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان جمهوری اسلامی با ناامنی های سال 78، 88، دی ماه سال قبل به دنبال توسعه ناامنی در کشور بودند، افزود: در تابستان امسال هم با فشار اقتصادی به دنبال توسعه ناامنی بودند اما در این سو با ملتی بصیر، ولایتمدار، زیرک، هوشمند و دین دار مواجه اند.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: انقلاب اسلامی امروز در این مقطع حساس تاریخ درحال نشان دادن شعارهای اسلامی راه اسلام و مسیر زندگی اسلامی به دنیاست و این یاری دین خدا توسط ملت بزرگ ایران رمز پیروزی ها و موفقیت های ما بوده و از سوئی رمز شکست های پی درپی دشمنان وعده الهی است.
سرلشکر جعفری تصریح کرد: حوادث مختلفی در تاریخ انقلاب اسلامی پیش آمده و ما مات و مبهوت بودیم از اینکه این پیروزی و این نصرت از کجا و چگونه به دست آمد؟ حال آنکه بخش قابل توجهی از این پیروزی ها در مقابل برنامه ریزی های گسترده دشمنان مدیون نصرت الهی و دستگیری است که خداوند متعال از مومنین در این راه می کند؛ ازاین رو این ملت هیچ ترسی ندارند و هیچ چیز آنها را اندوهگین نمی کند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خاتمه با اشاره به اینکه عمل به دستورات الهی و آیات نورانی قرآن کریم راه 40 ساله ملت بزرگ ایران بخصوص خانواده معظم شهیدان و مومنین، مجاهدین و انقلابیون راه است، اظهار داشت: ملت ایران اسلامی در طول 40 سال از عمر انقلاب اسلامی این راه را ادامه داده و به این راه افتخار می کنند. از خدای بزرگ عاجزانه می خواهیم توفیق استقامت هرچه بیشتر در این راه را به ما عطا فرماید.