معاون ارتش جمهوری اسلامی: با صبوری و سختکوشی مردم، بم ساخته شد، ارتش همیشه در صحنه حاضر است

به گزارش آذر معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: مردم به توانمندی خود ایمان دارند که شهر دیگری ساختند و اگر همت، صبوری و سختکوشی مردم نبود، این اتفاقات نمی افتاد و با عزم و اراده قوی مردم بم ساخته شد که علیرغم تحمل همه شدائد و از دست دادن عزیزان، کار کرده و افتخار آفریدند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، امیرحبیب الله سیاری در مراسم یادبود جانباختگان زلزله دی ماه 82 بم اظهار نمود: در سال 82 بم ویران شد و فاجعه ای بزرگ بوجود آمد و یک سوم جمعیت شهر جان خویش را از دست دادند و مردم ایران عزادار شدند.
وی ادامه داد: بنده از ساعت ۹ بامداد ۵ دی ۸۲ در بم بودم، این درست است که در سختی می گردد کسی را شناخت و ملتی که هویت، عظمت و ریشه داشته و مومن باشد می توان به خوبی در سختی ها او را شناخت.

سیاری خاطرنشان کرد: من به چشم دیدم ملت بم علیرغم وجود این فاجعه بزرگ ثابت کردند ملتی مومن و شکرگزار هستند که ریشه در تاریخ دارند و ثابت کردند اصالت دارند و صبور و مقاوم هستند و با صبوری به کسانی که برای کمک آمده بودند، درس می دادند.

وی بیان کرد: مردم بم امروز از ویرانه ها، بم جدید و مستحکمی بوجود آورده اند.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: نکته دیگر در ارتباط با روحیه ملی و حماسی ملت ایران است. در زمان وقوع زلزله از جای جای کشور برای کمک به بم حضور پیدا کردند و شاهد بودم دختران دانشجویی که هیچ ابزاری نداشتند، با انگشتان دست خاک ها را جابجا می کردند.

وی ادامه داد: ملت ما ثابت کرده هر جا که لازم باشد حضور یافته، درد هموطن را درک می کنند و حماسه ملی رقم می زنند.

سیاری اظهار نمود: مقام معظم رهبری با حضور در بم از سطح شهر دیدن کردند. نکته مهم در زلزله بم حضور مقام معظم رهبری در سه مرحله در شهر بم بود که با جدیت پیگیر بازسازی شهرستان شدند.

معاون ارتش با اشاره به اینکه بنده ۲۵ روز در شهر بم بودم، اظهار داشت: ماموریت ارتش حفظ تمامیت ارضی، دفاع از استقلال و دفاع از نظام اسلامی است، همینطور خودکفایی، مومن و متعهد بودن، سادگی در امورات از خصوصیت های ارتش است.

وی ادامه داد: ارتش مردمی است که از دل مردم بیرون می آید و با عنایت به همه این خصوصیت ها اقدامی در بحران ها تحت عنوان مردم یاری انجام می دهد که خارج از وظایف است اما اینطور نیست که در این مواقع برای مردم کاری نکند.

سیاری خاطرنشان کرد: در زمان زلزله، در ساعات اولیه روز ۵ دی ۸۲ هوانیروز کرمان در بم حاضر بود و مرکز آموزش ۰۵ کرمان با تمام تجهیزات اینجا بود.

وی با اشاره به اینکه لشکر ۸۸ زرهی زاهدان تا عصر ۵ دی به بم منتقل شد و تیپ ۵۵ ارتش شیراز اینجا آمد و مرکز آموزش نیروی دریایی سیرجان اینجا حضور داشت، اظهار داشت: بالگردهای نیروی دریایی در بم حضور پیدا کرده و تمام بیمارستان های ارتش در کرمان، تهران، شیراز و… در خدمت مجروحان زلزله بم بود.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به عزم و اراده محکم مردم بم اظهار داشت: امروز با گذشت ۱۵ سال از زلزله، شهر آباد شده و با وجود سامانه های علمی، دانشگاهی و اقتصادی در این منطقه، زندگی جاریست.

وی ادامه داد: مردم به توانمندی خود ایمان دارند که شهر دیگری ساختند و اگر همت، صبوری و سختکوشی مردم نبود، این اتفاقات نمی افتاد و با عزم و اراده قوی مردم بم ساخته شد که علیرغم تحمل همه شدائد و از دست دادن عزیزان، کار کرده و افتخار آفریدند.

سیاری خاطرنشان کرد: در زلزله سال قبل سرپل ذهاب نخستین کسانی که در عرصه حاضر شدند، نیروهای نظامی بودند و ۹۰۰ سورتی پرواز بالگرد در چند ساعت انجام شد تا اندکی از آلام مردم کاسته شود و مردم حس کنند ارتش از خودشان و در کنارشان و همیشه در عرصه حاضر است.