سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: تلاش می نماییم بودجه اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان افزایش یابد

به گزارش آذر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: طرح همسان سازی و پشتیبانی از حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه تدوین و به یک قانون تبدیل گشته که هر سال باید اجرایی شود.
حجت الاسلام والمسلمین احد آزادیخواه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه این طرح طی ۲ سال قبل از جانب دولت اجرا نشد، عنوان کرد: امسال ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح در بودجه ۹۸ درنظر گرفته شده است که تلاش می نماییم این مبلغ افزایش پیدا کند.
وی افزود: برای حل مشکلات و اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان این مبلغ بسیار کم است در صورتی که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح مورد نیاز است.
نماینده ملایر در خانه ملت تصریح کرد: اگر دولت بخواهد از صدمه های اجتماعی و ناامنی ها جلوگیری کند، باید چند سرفصل همچون نظام رتبه بندی فرهنگیان، همسان سازی حقوق و آب کشاورزی را در بودجه مدنظر قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال همچنان مشکل داریم، اظهار نمود: با عنایت به اینکه شرایط کشور الان ویژه و حساس است، باید امید و انگیزه را در میان مردم تقویت نماییم تا بتوانیم این شرایط را با موفقیت پشت سر بگذاریم، مواردی همچون جایگزینی، اقدامات اجتماعی و گزینش از دیگر مشکلاتی بود که از جانب بازنشستگان عنوان شد و نمایندگان ملایر قول مساعد دادند با همفکری با مجمع نمایندگان استان و کمک گرفتن از فراکسیون ها و کمیسیون های مجلس تا حد امکان برای پیگیری و حل این مشکلات تلاش کنند.
آزادیخواه تصریح کرد: هم اکنون بیشتر از ۳۱ هزار بازنشسته زیرپوشش صندوق بازنشستگی کشوری در استان همدان قرار دارند که از این تعداد بیشتر از پنج هزار بازنشسته مربوط به شهرستان ملایر است.
همواره در بودجه نگاهمان به بازنشستگان بوده است
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم با اشاره به اینکه بودجه ۹۸ متناسب با شرایط تحریم بسته شده است، اظهار داشت: طرح همسان سازی و پشتیبانی از حقوق بازنشستگان از جانب مجلس عنوان شد و همواره در بودجه نگاهمان به بازنشستگان بوده است.
محمد کاظمی با اشاره به اینکه ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح همسان سازی و پشتیبانی از حقوق بازنشستگان کشور در لایحه بودجه ۹۸ اختصاص یافت، افزود: افزایش این رقم طبق اعلام نیاز صندوق بازنشستگی کشوری به ۱۵ هزار میلیارد تومان غیرممکن است اما تلاش می نماییم تا بتوانیم برای افزایش این رقم در مجلس کاری انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه برای حل مشکلات بازنشستگان با جدیت در تلاش هستیم، عنوان کرد: برای افزایش اعتبار طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۸ با مجمع نمایندگان استان و کمیسیون های تلفیق و بودجه رایزنی هایی انجام می دهیم.
نماینده مردم ملایر در خانه ملت با تاکید بر اینکه تکریم بازنشستگان در جامعه باید پویا شود و این فرهنگ که طی سال های گذشته گرفتار صدمه شده، باید دوباره احیا شود، افزود: در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب دشمنان همواره ضد ما توطئه چیده اند و در تمامی عرصه ها در مقابل دشمنان پیروز بوده ایم، به صورت قطع در عرصه کنونی هم با وحدت و تزریق امید به جامعه از این گردنه سخت هم با موفقیت عبور می نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار نمود: شاید در خیلی از موارد هم به دلیل برخی سیاست های غلط داخلی و خارجی در گذشته، نوع برخورد با مردم و نوع نگاهمان به سایر کشورها مشکلاتی برای کشور به وجود آمده و باید سیاست ورزی بهتری اعمال می کردیم.
کاظمی با اشاره به اینکه بعد از توافق برجام سرمایه گذاران در صف ورود به ایران بودند و بزرگترین قرارداد نفتی ایران با توتال بسته شد، اظهار داشت: در این شرایط آمریکا با خروج خود از این توافق بین المللی نشان داد که قابل اعتماد نیست و تحریم های ظالمانه بدتر از جنگ را به ما تحمیل کرد و شرایط سختی را برای ما به وجود آورد.