جهانگیری در کرمان: باید دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک نماییم

به گزارش آذر معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید افق بزرگتری را برای کشور ترسیم نماییم اظهار نمود: باید به جایگاهی در شان ملت ایران در دنیا دست پیدا نماییم.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در آئین افتتاح کارخانه فولادسازی بردسیر با بیان این که جشن های انقلاب از حساسیت ویژه ای برخوردار می باشند، اظهار داشت: تابحال آمریکا در دشمنی با ایران از هیچ اقدامی کوتاه نیامده و سدهای زیادی بر سر راه انقلاب اسلامی برای نرسیدن به اهداف خود بوجود آورده است.
وی با بیان این که برجام نشان داد که مسئله هسته ای جمهوری اسلامی ایران تنها یک بهانه برای آمریکایی ها برای فشار آوردن به جمهوری اسلامی بود اظهار نمود: دیدیم بعضی از سیاسیون آمریکایی اعلام نمودند که نمی گذاریم جمهوری اسلامی جشن 40 سالگی خویش را بگیرد و کارهای مهمی هم در این زمینه انجام دادند اما به کوری چشم دشمنان، جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی را با شکوه تر از گذشته برگزار خواهیم کرد.
جهانگیری با اشاره به اینکه آمریکایی ها اعلام نمودند که جنگ اقتصادی ضد نظام و ملت ایران با هدف فروپاشی جمهوری اسلامی را آغاز کردند، افزود: آمریکایی ها اگر یک مقدار تدبیر داشته باشند و مراسم هایی مانند افتتاح های امروز ما را نگاه کنند، می فهمند نه تنها موفق نبوده اند، بلکه ایران را در راه پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر هم قرار داده اند.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها از سال 90 و91 تحریم های عظیمی ضد جمهوری اسلامی آغاز کردند و پس از تعلیق برجام، دوباره تحریم های اقتصادی را ضد ایران آغاز و شرکت های مختلف ایرانی را در فهرست تحریم های خود قرار دادند اظهار داشت: امروز شاهد می باشیم در سیستم خزانه داری آمریکا 400 نفر برروی مدیریت تحریم های جمهوری اسلامی ایران مشغول به فعالیت هستند و در سراسر دنیا هم دفتری بعنوان مدیریت تحریم های ایران راه اندازی کردند.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه منکر شرایط سخت کنونی جامعه نیستیم، اما می توانیم با برنامه ریزی و مدیریت این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم اظهار نمود: معتقدیم می توانیم با انسجام به گونه ای عمل نماییم که آمریکایی ها به هدف خود نرسند.
وی از برگزاری با شکوه مراسم های 22 بهمن سخن به میان آورد و بیان کرد: یکی از وظایف مهم در شرایط کنونی این است که افق روشنی برای نسل جوان و آینده خود بگشاییم و امروز مهمترین رسالتی که بر دوش قوای سه گانه و نخبگان سیاسی، اقتصادی، دانشگاهی و… است، مبحث تقویت و ترسیم امید در جامعه خواهد بود.
جهانگیری از برنامه های دقیق جمهوری اسلامی در این راستا اطلاع داد و اظهار نمود: ما امروز بر مشکلات کشور اطلاع و اشراف کامل داریم و می دانیم مردم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند، اما برای رفع این مشکلات هم برنامه های متعددی داریم تا مردم از این گرفتاری های معیشتی بیرون بیایند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: یکی از کارهای مهم در شرایط کنونی؛ جریان توسعه کشور است. توسعه کشور زمینه های مختلف دارد که در وزارت خانه های ذیربط این موضوعات مطرح و اولویت ها و برنامه های هر وزارتخانه مشخص شده تا وضعیت های طبیعی و غیر طبیعی و کانون های توسعه ای هر نقطه پیش بینی و در جهت اجرایی شدن آنها گام برداریم.
وی با تشریح ظرفیت ها و پتانسیل های جمهوری اسلامی اظهار نمود: ایران بزرگترین ذخایر نفت و گاز دنیا و منطقه را در اختیار دارد، ایران سنگ آهن دارد و از همه مهمتر نیروهای انسانی متخصصی دارد که می توانند این زنجیره فولادی را بدون اتکا به خارجی ها تکمیل کنند.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر ذخیره نیروی انسانی فنی که در سطح کشور داریم اظهار نمود: برای ساخت تجهیزات کارخانه در خیلی از رشته های صنعتی همچون صنعت فولاد، معدن و… علاوه بر ظرفیت های خدادادی، از ظرفیت نیروی انسانی بسیار خوبی در سطح کشور برخوردار هستیم که می توانیم با برنامه ریزی مناسب و درست در جهت توسعه و پیشرفت کشور گام برداریم.
جهانگیری به عدم اقتصادی بودن تولید بعضی از تجهیزات در کشور اشاره و بیان کرد: امروز توانمندی ایران در حدی است که متخصصین ما در خیلی از رشته های صنعتی از ابتدا تا انتهای اجرای کار مدیریت می کنند و باید این بخش ها را به کانون های توسعه تبدیل نماییم.
این مقام مسئول با اشاره به رتبه دوم کشور در تولید فولاد آهن اسفنجی در دنیا خاطرنشان کرد: امروز در حوزه نیروگاه سازی جمهوری اسلامی به خودکفایی کامل دست یافته و به معدود کشورهای نیروگاه ساز در دنیا تبدیل گشته که همه این موارد تنها بخشی از دستاوردهای جمهوری اسلامی است و نشان دهنده توانمندی مهندسی کشور است.
وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکایی ها در روزی جنگ اقتصادی را شروع کرده اند که تنها در همین روز کارخانجات کشور 3 هزار میلیون تن فولاد را تولید می کنند، اظهار داشت: چنین کشوری قابل تحریم نیست و ما هم اجاز نخواهیم داد کسی ملت ایران را تحقیر کند. ما می توانیم با روح خودباوری توسعه کشور را رقم بزنیم، اما باید خودمان هم مراقب رفتارهای خودمان باشیم. امکان دارد چند رانت خوار خویش را وارد سیستم دولتی یا بخش خصوصی کنند؛ اما ما وظیفه داریم که چنین افرادی را شناسایی و از سیستم حذف نماییم و از زمانی که مدیری از وجود چنین فردی در سیستم خود اطلاع پیدا کرد و اقدام برای حذف آن نکند، پنداشت ما این است که این مدیر با آن رانت خوار همدست است، پس باید به گونه ای رفتار نماییم که دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک کنیم