فراخوان حزب مردم سالاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش آذر حزب مردم سالاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:
دهه مبارک فجر یادآور خاطراتی فراموش نشدنی از همبستگی ملی مردم ایران در جهت سرنگونی نظامی خودکامه و مستبد است که توسعه و پیشرفت را به بهای افزایش اختلاف طبقاتی، به حاشیه راندن اسلام و نفی هرگونه انتقاد و اعتراضی در دستور کار قرار داده بود. حکومت پهلوی در مقابل خواسته ها و مطالبات مردمی که استقلال از بیگانگان، آزادی بیان و نقد، و استقرار نظامی دموکراتیک مبتنی بر آموزه های اسلام یعنی جمهوری اسلامی را می خواستند ایستاد اما زمانی صدای انقلاب ملت را شنید که بسیار دیر شده بود. جزیره ثبات خاورمیانه، به علت بی توجهی به مطالبات انباشته شده مردم، در یک چشم بر هم زدنی بی ثبات شد؛ مردمی که به تاسی از روح الله خمینی (ره) معتقد بودند پدرانشان نمی توانند برای آینده آنها تصمیم گیری کنند و خود درباره نوع حکومت باید نظر دهند. آنها یک صدا حکومتی اسلامی مبتنی بر رأی و نظر مردم خواستند تا عدالت اسلامی در جامعه حاکم شود و در جامعه ای با کمترین تبعیض، آزادانه نظرات خویش را بیان کنند. بی توجهی حکومت پهلوی به این مطالبات، باعث فروریختن آن حکومت شد تا اثبات شود هیچ حکومتی بدون خواست مردم پایدار نخواهد ماند.
با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی، مردم به دنبال تحقق مطالبات گذشته خود بودند و هرچند ترورها و ناآرامی های اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی هشت ساله، باعث بروز بی ثباتی هایی در کشور شد و تحقق مطالبات انقلاب مردمی ایران را با تأخیر همراه ساخت، اما گام های بلندی هم برای رشد و توسعه کشور برداشته شد که به صورت کمی و کیفی قابل سنجش و بررسی است.
همانگونه که زیر سوال بردن دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی، اقدامی مغرضانه و دور از واقعیت است، از آن سو اگر بگوییم انقلاب اسلامی به تمام اهداف خود دست یافته هم سخنی آرمانی خواهد بود که مبتنی بر واقعیات جاری جامعه نیست و علاوه بر آن چنین تفکری می تواند هرگونه حرکت رو به رشد را متوقف کرده یا سرعت آنرا کم کند. در واقع هنوز مطالبات فراوانی باقی مانده که باید در جهت تحقق آنها بسترسازی کرد تا انقلاب اسلامی به تعالی نزدیکتری شود. اما این به معنای توقف و سکون نیست.
ملت ایران باوجود مشکلات فراوان و بخصوص برخی سو مدیریت های داخلی و تحریم های خارجی، همچنان پای آرمانهای خود ایستاده اما این امر به معنای نادیده گرفتن مطالبات اقشار مختلف مردم بخصوص مطالبات اقتصادی و معیشتی نیست که با اینکه برای نان انقلاب نکردند، اما برخورداری از حقوق بدیهی، حق غیر قابل انکار این مردم است.
حالا در شرایطی وارد چهل سالگی انقلاب می شویم که لزوم همبستگی ملی و افزایش اعتماد عمومی به مسؤولان بیشتر از پیش احساس می شود. انقلاب زمانی می تواند مسیر حرکت خویش را با قوت و قدرت بیشتری بپیماید که فاصله میان مردم و مسؤولان، همانند سال های اول انقلاب به حداقل برسد.
باوجود برخی گلایه ها از مشکلات در جامعه بخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی، مردم همچنان خواهان ثبات و تلاش پیگیر برای تحقق مطالبات خود هستند و با وجود تمام مشکلات، برای دفاع از نام ایران، همچون گذشته، یکدل و یک صدا در راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه حاضر می شوند تا یکپارچگی و اتحاد خویش را در مقابل مخالفان این کشور بخصوص آمریکا به سرکردگی ترامپ، نشان دهند. حزب مردم سالاری ضمن گرامیداشت یاد شهدا و دعوت از مسؤولان برای تلاش بیشتر در جهت رفع مشکلات مردم، از مردم وفادار ایران هم دعوت می کند همچون گذشته، با حضور در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن ماه، بار دیگر یکرنگی خویش را در معرض دید جهانیان قرار دهند تا آنها بدانند مردم ایران وقتی پای تهدید و تحریم در بین باشد، در مقابل بیگانگان ایستادگی خواهند کرد.