رئیس کمیسیون صنایع: سه ماه است گوشت نخریده ام

به گزارش آذر رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: بنده سه ماه است گوشت نخریده ام، آخرین باری که خریدم ۶۴ هزار تومان بود اما الان دو برابر شده است و نمی توانم بخرم.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، عزیز اکبریان در گفتگو با رادیو البرز با اشاره به وضعیت کشور در تأمین کالاهای اساسی اظهار داشت: دولت امسال ۱۱ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی در نظر گرفته بود، این رقم در بودجه ۹۸ به ۱۴ میلیارد دلار رسیده و برای کالاهای اساسی مشکلی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: اما وقتی فاصله قیمتی به وجود می آید، دلال، قاچاقچی و رانت خوار سوء استفاده می نمایند، برای همین باید برای توزیع کالا و سایر اقلام مکانیسم وجود داشته باشد، مثلاً برای سوخت تاکید ما بر توزیع با کارت سوخت بود در دولت اسبق ۱۰۰ میلیارد برای این کار هزینه شد اما در این دولت کارت سوخت جمع آوری شد حالا می خواهند دوباره ۴۰۰ میلیارد تومان برای این کار هزینه کنند.
اکبریان افزود: وقتی تحریم های آمریکا آغاز شد ما تاکید کردیم توزیع کالا کوپنی شود اما دولت با این عنوان که می گویند به ۴۰ سال قبل برگشته اند قبول نکرد، وقتی مکانیسمی برای توزیع کالا وجود نداشته باشد پول مردم هدر می رود.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: این شرایط در کنار التهابی که وجود دارد سبب ناامنی اقتصادی شده است، برای بهبود وضعیت تلاش می شود اما فشار آمریکا هم زیاد است.
وی خاطرنشان کرد: در همین کرج شایعه شد که با کمبود آرد روبرو شده ایم و بعد از انتشار این شایعه با صف های طولانی مقابل نانوایی ها مواجه شدیم.
اکبریان افزود: این شرایط جنگ اقتصادی می باشد، این جنگ شوخی نیست چرا قبول نمی نماییم که جنگ اقتصادی از جنگ نظامی بدتر است؟ بنده جنگ نظامی هم بوده ام و قسم می خورم جنگ نظامی صد برابر از جنگ اقتصادی بهتر است.
این نماینده مجلس اضافه کرد: فروش نفت ایران هم اکنون به ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است، آمریکا هشت کشور را استثنا کرده است ولی از ما نفت نمی خرند.
اکبریان تصریح کرد: دلال هایی وجود دارند که در زمان جنگ هم رحم نمی کردند الان هم رحم نمی کنند، در مورد گوشت هم وضع همین است الان گوشت گوسفند ایرانی را هر کیلو هشت دلار می خرند، ما همه باید دست به دست هم دهیم تا از این جنگ اقتصادی پیروز خارج شویم.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن اضافه کرد: بنده سه ماه است گوشت نخریده ام، آخرین باری که خریدم ۶۴ هزار تومان بود اما الان دو برابر شده است و نمی توانم بخرم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به قانون جریمه مشمولان غایب سربازی اشاره و اعلام نمود: کسانی که می خواهند از این طریق نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود اقدام نمایند تا آخر امسال فرصت دارند چون در سال آینده قانونی برای خرید خدمت وجود ندارد.
اکبریان در انتها به مبحث واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره نمود و اظهار داشت: من از ابتدا این کار را به صلاح نمی دانستم ولی مجلس به تبصره آن رای داد، بنده از آن جهت مخالم که اگر در این وانفسا این تیم ها را واگذار کنند امکان دارد مثل پاس و نفت نابود شوند.