سخنگوی سازمان تعزیرات اعلام کرد: ۱۳۴ میلیارد جریمه متخلفان در ۳۱ روز اجرای طرح نوروزی

به گزارش آذر سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: از آغاز طرح نوروزی تعزیرات تا امروز، متخلفان به پرداخت ۱۳۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سید یاسر رایگانی در مورد تشریح اقدامات انجام شده در ۳۱ روز اجرای طرح نوروز ۹۸، اظهار نمود: در طرح نوروزی تعزیرات که از هفتم اسفند ۹۷ شروع شد تا امروز (یکشنبه -۱۱ فروردین) ۷ هزار و ۱۱۲ پرونده تشکیل شده است و متخلفان به پرداخت ۱۳۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی ادامه داد: در ۳۱ روز اجرای طرح نوروزی سازمان تعزیرات در سراسر کشور ۴ هزار و ۹۴۰ تیم گشت مشترک برای ۲۳ هزار و ۳۷۳ مورد بازرسی انجام شده است.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: در این بازرسی ها ۸ هزار و ۴۹۳ واحد متخلف بودند و ۸ هزار و ۹۰۳ واحد تخلفی نداشتند و ۵ هزار و ۹۷۷ واحد هم با عنایت به مرتبه نخست انجام تخلف و رویکرد پیشگیرانه طرح برای اصلاح، تذکر دریافت نمودند.
رایگانی در ادامه به مهم ترین پرونده های تشکیل شده در ۱۰ روز اخیر بخصوص در حوزه بهداشت و سلامت اشاره نمود و اضافه کرد: ۲۵۵ کیلو گرم ماهی و گوشت قرمز غیر قابل مصرف در استان همدان معدوم شد.

وی اظهار داشت: در تهران هم بیشتر از ۲۵ تن گوشت مرغ کشف شد که متخلفان قصد گران فروشی داشتند و با حضور کارشناسان تعزیرات و دیگر مسئولان به قیمت مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان میان مردم ارائه شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: گشت های سازمان در سراسر کشور روزانه بر توزیع مرغ و گوشت نظارت دارند و نظارت ها در تهران با شدت بیشتری صورت می گیرد.

رایگانی اظهار داشت: بر مبنای انتشار خبری در یک خبرگزاری در خصوص عرضه مرغ سبز به مبلغ ۲۴ هزار تومان در تهران بلافاصله مأموران تعزیرات به محل احضار شدند و مشاهده کردیم مرغ به قیمت ۲۱ هزار تومان توزیع می شد که، چون گران فروشی بود این مرغ ها هم به قیمت ۱۳ هزار تومان میان مردم توزیع و برای متخلفان پرونده تشکیل شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همینطور از کشف کارگاه تولید تنباکو با خاک اره ام دی اف در کرج اطلاع داد و اضافه کرد: در جاده چالوس ۱۱ رستوران به علت تخلف بهداشتی و استفاده از گوشت های غیرقابل مصرف پلمب شده اند.
رایگانی اظهار داشت: با ۳۰ واحد اقامتی به علت گران فروشی، درج نکردن قیمت و نداشتن پروانه در قم برخورد شد.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: در اصفهان ۴۰۰ کیلوگرم گوشت وارداتی کشف و میان مردم ارائه شد.
وی ادامه داد: در استان مرکزی دو رستوران پلمب شدند و ۴ رستوران دیگر هم اخطار گرفتند و ما امسال در همه استان های کشور شاهد پلمب رستوران ها بودیم و تخلف بیشتر آنها در حوزه گوشت و مرغ بوده است.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: یک هتل و رستوران هم به علت مشکلات بهداشتی در محدوده حرم مطهر امام رضا (ع) پلمب شد و مسئولان هتل ملزم شدند مسافران هتل را به هتلی دیگر منتقل کنند.
او همینطور از کشف ۳۵۰ تن پیاز در یک سردخانه در استان فارس اطلاع داد که به قصد گران فروشی اختفا شده بود و اظهار داشت: این میزان پیاز هم به قیمت مصوب ارائه شد.

رایگانی اضافه کرد: محموله ۵۱۰ تنی ذرت دامی که با ارز دولتی وارد کشور شده بود و مالک قصد داشت آنرا با نرخ آزاد بفروشد در شهرستان نهاوند استان همدان شناسایی شد.

وی درباره مصوبه سازمان های هواپیمایی کشوری و میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص بازگرداندن پول بلیت هواپیما و هتل ویژه مسافرانی که قصد داشتند به استان های سیل زده سفر کنند، اظهار داشت: همه دفاتر هواپیمایی موظف اند که مبلغ بلیت این مسافران را که تا پنجشنبه هفته گذشته قصد سفر به این استان ها داشتند بدون کسر مبلغ باز گردانند.

رایگانی خاطرنشان کرد: بر همین مبنا دفاتر هواپیمایی و هتل ها که مبالغ دریافت شده را بازنگردانند، در صورت شکایت مردم با برخورد تعزیرات مواجه خواهند شد.