لاریجانی در دیدار نوروزی با کارکنان مجلس: صلیب سرخ حتی یک دلار هم به هلال احمر کمک نکرد

به گزارش آذر رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها با رذالت مانع کمک صلیب سرخ به هلال احمر شدند، اظهار داشت: صلیب سرخ حتی یک دلار به هلال احمر ایران کمک نکرده است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، علی لاریجانی امروز (شنبه) در دیدار نوروزی با کارکنان مجلس شورای اسلامی و خانواده های حادثه تروریستی مجلس که در تالار مشروطه برگزار شد، ضمن گرامیداشت سال جدید و ایام شعبانیه، اظهار داشت: ابتدای سال جاری باران رحمت الهی تمام کشور را در بر گرفت و خوشبختانه سپس سال ها خشکسال که مشکلات زیادی برای کشور به وجود آورده بود باران رحمت تمام کشور را سیراب کرده و سدهای کشور پر از آب و سرمایه ای برای کشور شد.
وی با اشاره به اینکه در سال های خشکسالی انتقادی مطرح شده بود در خصوص اینکه چرا برای سدسازی هزینه می شود، اضافه کرد: در این زمان مطالبی مطرح می شد تحت عنوان اینکه چرا منابع برای ساخت سدهایی که آب نداشته هزینه شده است اما سیل اخیر نشان داد که تدبیر درستی صورت گرفته است چونکه اگر این سدها ساخته نشده بود ضایعات بزرگی در استان هایی همانند خوزستان، لرستان، کرمانشاه و همدان ایجاد می شد و اگر این سدها در کشور وجود نداشت با بحران های انسانی فراوانی مواجه می شدیم.
بیش از ۱۰۰ سد در ایران ساخته شده است
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود ۷ هزار مترمکعب بر ثانیه آب وارد کرخه شد که اگر این سد نبود اتفاقات خوشایندی در شهرهای خوزستان رخ می داد، افزود: همین طور حدود ۵ هزار مترمکعب در ثانیه آب وارد دز شده و حجم زیادی آب وارد کارون باز شد که یکی از مسائل مهم که دغدغه ما بود سوژه پر شدن سدها و کنترل آنها بود تا ضایعات زیادی ایجاد نشود البته بخشی به ضایعات سد باز مربوط می شد چونکه بیشتر از یک مقدار معین گنجایش ورود آب نداشت.
لاریجانی با اشاره به اینکه بعضی از روستاهای استان خوزستان زیر آب رفته است، گفت: زیر آب رفتن این روستاها مشخص کرد که سدهای این استان پر شده و بیشتر از این گنجایش ورود آب ندارد.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۰۰ سد در جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است، اضافه کرد: ساخت این سدها اقدامی با تدبیر بود پس نقدهایی که آن زمان انجام می شد باید با اقداماتی که با تدبیر صورت گرفته سنجیده شود.
مجلس در بودجه ۹۸ روی تأمین منابع سدسازی اصرار کرد
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمان بررسی بودجه سال ۹۸ یکی از مناقشات تکمیل سدها در کشور بود، افزود: با عنایت به محدودیت منابع عده ای می گفتند که با عنایت به خشکسالی کشور نباید بودجه زیادی به تکمیل سدها اختصاص داده شود اما مجلس روی تأمین منابع سدسازی اصرار ورزید تا این منابع برای آینده کشور سرمایه شود.
لاریجانی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته با اذن رهبری منابعی از صندوق توسعه ملی برای توسعه آبخیزداری و آبخوان داری برداشت شد، تاکید کرد: منابع صندوق توسعه ملی ربطی به بخش دولتی ندارد و باید به بخش خصوصی برای توسعه تولید اختصاص پیدا کند اما به لزوم منابعی برای آبخیزداری و آبخوان داری از صندوق توسعه ملی برداشت شد که اقدام صحیحی بود.
آب گرفتگی در شهرهایی همانند آق قلای گلستان جدی بود
وی با اشاره به اینکه در بازدید از استان ها هر شهری که در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری سرمایه گزاری نموده توانسته حجم آب را کنترل کند، اضافه کرد: سیل در بعضی شهرها به وجود آمد اما در حدی نبود که برای مردم مشکل ایجاد کند و این حرکت باید ادامه یابد و می تواند آب های زیرزمینی را افزایش دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی از رهبر معظم انقلاب به سبب صدور دستور جهت پای کار آمدن نیروهای مسلح و فراخوان مردم برای کمک به سیل زدگان تشکر کرد و افزود: آب گرفتگی در شهرهایی همانند آق قلای گلستان جدی بود و حضور هلال احمر در این استان توانست مشکلات ناشی از سیل را کم کند.
لاریجانی با اشاره به اینکه هلال احمر در هر استان که مشکلات مهمی برای مردم از لحاظ اسکان و کمک های اولیه به وجود آمده بود فعالیت می کرد، اشاره کرد: نقش هلال احمر در لرستان و خوزستان بسیار پررنگ بود و با ترابری هوایی با عنایت به مسدود شدن جاده ها با کمک نیروهای مسلح توانست به مردم خدمات رسانی کند.
آمریکایی ها مانع کمک صلیب سرخ به هلال احمر شدند
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها مانع کمک صلیب سرخ به هلال احمر شدند، اشاره کرد: صلیب سرخ نهادی بوده که برای کمک رسانی در بخش هایی که مشکل پیدا می کنند، به وجود آمده اما آمریکایی ها مانع کمک این نهاد به ایران شدند و به دروغ در اطلاعیه ای اعلام نمودند که آماده کمک به ایران هستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حتی یک دلار بوسیله صلیب سرخ به هلال احمر کمک نشده است، اشاره کرد: اقدام آمریکایی ها برای پیشگیری از کمک صلیب سرخ به هلال احمر در شرایطی که عنوان می کند ابرقدرت هستم و می خواهم دنیا را مدیریت کنم برای این کشور رذیلت است.
رودخانه ها باید لایروبی شوند
لاریجانی در واکنش به اطلاعیه ای که توسط وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص اینکه ایران در بعضی شهرها نتوانسته سیل را مدیریت کند صادر شد، اظهار داشت: در حالیکه بخش های مختلف شبانه روز فعالیت نموده تا بتوانند به مردم کمک کنند و گویا آمریکایی ها فراموش کرده اند که در سیل اخیر این کشور چطور آب شهرهای این کشور را فرا گرفته و برخی نقاط آن زیر آب رفته است و ترامپ ایراد گرفته بود که رؤسای جمهور قبلی این کشور تمهیدات لازم را برای مقابله با سیل نیندیشیده اند.
وی با اشاره به اینکه در سخت ترین شرایط که تمام دنیا با ایران همدردی کرده و درصدد بودند به نحوی کمک کنند، آمریکایی ها با رذالت مانع کمک های صلیب سرخ شدند، اضافه کرد: ملت ایران رشید و مجاهد بوده و به یکدیگر کمک می کنند و در سیل گلستان و استان های دیگر به کمک یکدیگر شتافتند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید از تجربه سیل اخیر استفاده کرد، افزود: روز گذشته با وزیر نیرو جلسه ای داشتم و در این جلسه گزارش آخرین اقدامات برای مقابله با سیل دریافت و بر ضرورت لایروبی رودخانه ها تاکید شد.
اگر لایروبی رودخانه ها انجام می شد خسارت کاهش می یافت
لاریجانی با اشاره به اینکه در بستر رودخانه ها ساخت و ساز صورت گرفته یا باغستان به وجود آمده که این مساله مشکلاتی به وجود آورده است، تاکید کرد: متأسفانه نه تنها در حریم رودخانه ها بلکه در بستر رودخانه ها نخلستان به وجود آمده که مشکلاتی به وجود آورده است.
وی با تاکید بر اینکه عدم توجه به ساخت و ساز در بستر رودخانه ها یک نقیصه است، اضافه کرد: اگر لایروبی رودخانه ها انجام می شد خسارت کاهش می یافت، البته صفر نمی شد چونکه حجم سیلاب زیاد بوده و ۱۲ هزار مترمکعب بر ثانیه آب به سمت خوزستان سرازیر می شد که حداقل ۳ هزار مترمکعب از آنرا می توانستیم عبور دهیم بدین سبب با لایروبی باز این مشکلات کاملاً رفع نمی شد.
لزوم پیشگیری از تعدی به حریم و بستر رودخانه ها
رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه پیشگیری از تعدی به حریم و بستر رودخانه ها، لایروبی و سدسازی ضروری بوده و باید جز اولویت ها باشد، افزود: کمک رسانی فوری به استان ها و مردم ضروری بوده و خسارات به مزارع، احشام، منازل، مغازه ها و کارخانه های مردم باید تا حد امکان جبران و تصمیماتی ستاندن و تمهیداتی اندیشیده شود تا مشکل مردم رفع گردد.
لاریجانی با تاکید بر اینکه مردم نباید برای جبران خسارت نگرانی و اضطراب داشته باشند، اشاره کرد: در بودجه سال ۹۸ با سختی درآمدها و هزینه ها را سر به سر کردیم و منابع کشور به میزانی نبود که تمام هزینه ها را پوشش دهد و این حجم از خسارت پیش بینی نشده بود بدین سبب با مقام معظم رهبری و دولت صحبت هایی صورت گرفته تا در ایام آینده منابعی برای جبران خسارات سیل اختصاص پیدا کند.
طرح یا لایحه متناسب برای جبران خسارت سیل زدگان تدوین می شود
وی با اشاره به اینکه مردم اطمینان داشته باشند که جبران خسارات آنها جز اولویت هاست و اگر به جابه جایی منابع نیاز باشد، اقدامات لازم در این راستا صورت می گیرد، اضافه کرد: روز گذشته در تماسی به رئیس کمیسیون بودجه گفته شد تا با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه اقدامات لازم را انجام دهند و اعتبار افراد لطمه دیده در سیل که به منازل و احشام آنها خساراتی وارد شده تأمین و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این افراد قرار می گیرد که طرح یا لایحه متناسب با این اقدام تدوین شود بدین سبب مردم نباید مضطرب باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در بازدید از مناطق سیل زده با افرادی مواجه شدم که نسبت به آینده خود نگرانی داشتند بدین سبب اگر دولت و مجلس هر چه سریع تر تصمیم گیری های لازم را برای جبران خسارات انجام دهد، اضطراب این افراد باز رفع می شود.
لاریجانی با اشاره به اینکه راه های برخی روستاهای لرستان و خوزستان از بین رفته که باید حداقل یک راه فرعی برای آنها ایجاد شود، گفت: در استان لرستان حتی در بعضی از بخش ها ارتباطات باز قطع شده و نمی توانند مشکلات را به مرکز استان منتقل کنند که قسمتی از این مشکلات همانند آب و برق برخی روستاها رفع شده اما مشکل آب و برق حدود ۱۰۰ روستا باقی مانده که باید ظرف روزهای آینده رفع گردد.
وی با تاکید بر اینکه از امور اولویت دار کشور رسیدگی به وضعیت سیل زدگان است، اضافه کرد: باید با کمک دولت نگرانی موجود در استان های درگیر سیل رفع گردد.
سدهای کشور پُر آب شده است
رئیس نهاد قانونگذاری با اشاره به اینکه سدهای کشور پُر آب شده است، افزود: امیدوارم دوره ترسالی ادامه یابد و ظرفیت خوبی که برای کشاورزی به وجود آمده شرایط خوبی در این بخش رقم بزند.
لاریجانی با تاکید بر عملیاتی شدن نظریه اقتصادی مد نظر مقام معظم رهبری در سال جاری، اضافه کرد: برای شرایط اقتصادی کشور و رونق تولید باید فکری اساسی شود که چند قانون برای تسهیل فضای کسب و کار در مجلس تصویب شده و بررسی میزان اجرای آن نشان داده که ضوابطی در کشور وجود داشته که باید متناسب با شرایط امروز تغییر ماهوی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه در بررسی های صورت گرفته در زمینه تولید مشخص شد که قوانین جاری و امور دیوانی سهم زیادی در نامناسب بودن وضعیت تولید دارند، اشاره کرد: بنا بر این این بخش ها باید تغییر یابد و متناسب با شرایط روز شود؛ البته چند قانون برای تسهیل فضای کسب و کار طی سال های گذشته به تصویب رسید، اما به صورت کامل اجرایی نشد و من از معاون قوانین مجلس شورای اسلامی می خواهم دلیلهای آنرا در گزارشی اعلام نماید.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها رفتار شنیع انجام داده و یک توافق دیگر را زیر پا گذاشتند، اضافه کرد: آمریکایی ها نه تنها در توافقات با ایران، بلکه توافق های مهم بین المللی همانند پاریس که در حوزه آب و هوایی، به وجود آمده و تمام کشورها با آن درگیر هستند را زیرپا گذاشته که این مساله سبب بی انگیزگی سایر کشورهای عضو و ایجاد مشکلات اقلیمی در کشورهای مختلف است.
آمریکایی ها به دنبال رفتار تروریست اقتصادی هستند
وی افزود: آمریکایی ها توافق موشکی و اتمی با روس ها را سپس سال ها مذاکره بهم زدند که برای پیشگیری از ایجاد مسابقه تسلیحات موشکی بود و با اروپایی ها و چین باز به شکلی دیگر درگیر شدند.
رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه آمریکایی ها نشان دادند که یک عنصر مسئولیت ناپذیر بوده و به دنبال رفتار تروریست اقتصادی هستند، اشاره کرد: آمریکایی ها با ایران زیر توافقی زدند که رئیس جمهور قبلی شأن دو بار نامه نوشت و درخواست گفت و گو کرده و عنوان نمود که به دنبال به نتیجه رسیدن مذاکرات است، اما سپس دو سال و نیم مذاکره، رئیس جمهور جدید آمریکا برجام را زیرپا گذاشت که این مساله نشان دهنده غیرمتعهد بودن آمریکاست و روشن می کند که این کشور به هیچیک از قواعد بین المللی پایبند نیست.
لاریجانی با تاکید بر اینکه ایران مسئولیت شناسی خودرا به خوبی نشان داده است، اضافه کرد: در حالیکه ایران برمبنای برجام حق خروج از توافق هسته ای را داشت، اما از آن خارج نشد تا امید در عرصه بین المللی از بین نرود.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها علاوه بر خروج از توافق هسته ای با ایجاد یک گروه از پارتیزان اقتصادی، تماس با تجار و شرکت های تجاری کشورها از همکاری آنها با بازرگانان ایرانی جلوگیری به عمل می آورند، اضافه کرد: ما با این مانع تراشی ها چه می توانیم انجام دهیم؟
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: عده ای معتقدند که ایران باز توافق هسته را برهم بزند که این باز یک راه است اما مشکل را حل نمی کند، بلکه رفع مشکل اقتصادی در کشور به یک نظریه اقتصادی نیاز دارد و بنا بر تأکیدات مقام معظم رهبری باید از همه ظرفیت ها همچون نیروی انسانی، منابع مالی و انرژی در جهت تولید و کارآفرینی بهره برد که در این صورت می توان پایداری اقتصادی بهتری در مقابل تکانه های اقتصادی بین المللی داشت.
«رونق تولید» باید در بستر نظریه اقتصادی، توسعه یابد
وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس به ایران سلاح نمی دادند و با تلاش نیروهای داخلی، موشک و تسلیحات در کشور تولید شد، افزود: سرمایه گذاری ایران در حوزه موشکی سبب شد تا ایران در این عرصه از چنان توانایی برخوردار شود که دشمنانش هیچ گاه به فکر تعدی به ایران به سبب هزینه های سنگینی که برایشان به دنبال خواهد داشت، نیفتند و بنا بر این دست روی این نقطه قوت گذاشته و خواهان تضعیف آن هستند که باید از این الگوی موفق بهره برده و شرایط مشابهی در زمینه اقتصادی به وجود بیاوریم.
لاریجانی با اشاره به اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر «رونق تولید» و استفاده از کالای ایرانی در بستر یک نظریه باید صورت گیرد، اظهار داشت: باید بین خودمان در داخل این مساله را حل نماییم و رونق تولید باید در بستر نظریه اقتصادی، توسعه یابد، بااینکه این اقدام زحمت بسیار زیادی دارد، اما نتیجه آن پایداری اقتصادی و مقاومت ایران در مقابل فشارهای اقتصادی غرب است.
صف و ستاد متناسب با شرایط کنونی کشور نیست
وی اشاره کرد: اگر یک اراده ملی برای رونق اقتصادی ایجاد شود، ایران از نظر اقتصادی در مقابل تکانه ها صیانت پیدا می کند.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به اینکه رفتار آمریکایی ها مورد تأیید هیچ یک از کشورها جز برخی کشورهای صفر منطقه نیست، اضافه کرد: کشورهای بزرگ همانند روسیه و چین و حتی اتحادیه اروپا با تصمیم های آمریکا مخالف بوده و زمانی که آمریکایی ها سرزمین یک کشور دیگر را به کشور دیگری هبه کرده و سند منطقه جولان را به رژیم صهیونیستی غاصب داد، در ازای آن نخست وزیر رژیم صهیونیستی مشروبی به ترامپ هدیه کرد، هیچ یک از کشورها از این اقدام حمایت نکردند و در شورای امنیت باز که فشار آمریکایی ها بر آن حاکم است، این اقدام را نپذیرفتند و این مساله نشان داده است که وزن آمریکایی ها زیاد نیست و ایران باید از فرصت تغییر رفتار کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل و مخالفت اعضای این شورا با تصمیمات یک جانبه آمریکا استفاده نماید.
وی با تاکید بر اینکه باید اصلاحاتی در ساختار بودجه ایجاد و ساختار دیوانی مناسبی فراهم گردد تا شاهد رونق تولید باشیم، اظهار داشت: صف و ستاد متناسب با شرایط کنونی کشور نیست و ستاد کنونی همانند ستادی بوده که در گذشته از آن استفاده می شد که باید تغییر یابد و به دنبال تغییر آرایش ستادی، وضعیت صف و ستاد دستگاه ها باید تغییر کند.
لاریجانی با اشاره به اینکه نقدینگی فراوان در کشور یکی از چالش هایی است که اگر کنترل نشود، می تواند مشکل آفرین شود، اضافه کرد: نقدینگی یک روز در ارز و روز دیگر در طلا و روزهای بعدی در بخش مسکن و اتومبیل، مشکلاتی ایجاد کرد که اگر اصلاح نشود، ناامنی اقتصادی تداوم می یابد.
آرایش جدید اقتصادی به جراحی های اقتصادی نیاز دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بودجه صرف امور جاری می شود، افزود: میزان سرمایه گذاری در بخش عمرانی، حجم بزرگ بودجه جاری و اوضاع بانکی از چالش های بزرگ اقتصادی می باشد که باید متناسب با نظریه اقتصادی تغییر کند که در چهار ماه آینده به دنبال پیاده کردن نظر مقام معظم رهبری در امتداد تعریف و اجرای نظریه اقتصادی هستیم.
لاریجانی با اشاره به اینکه ایجاد آرایش جدید اقتصادی به جراحی های اقتصادی نیاز دارد، گفت: ضوابط دیوانی گسترده در خیلی از بخش ها مزاحم تولید است که برخی به قوانین و برخی به بخشنامه ها و دستورالعمل های اجرایی دولت بازمی گردد و فردی که به دنبال سرمایه گذاری است، باید دو سال زمان صرف کند که از معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی می خواهم تنقیح قوانین در بخش های تولید، صنعت، معدن، کشاورزی، مسکن و خدمات را انجام داده و قوانین مزاحم را شناسایی و تغییر دهد که کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی در چارچوب یک طرح باید بستر اجرایی شدن نظریه اقتصادی را در مجلس شورای اسلامی به وجود آورد تا بتوان حداقل برای یک دوره تولید را افزایش داد.
وی می گوید: البته بخش بزرگ کار در تدوین دستورالعمل ها، بخشنامه ها و آئین نامه های مصوب مجلس شورای اسلامی با دولت می باشد که باید در همکاری با معاونت حقوقی ریاست جمهوری این مساله را سامان داد.
لاریجانی با تاکید بر اینکه در دنیا سرمایه گذاران را می قاپند، افزود: اما در سیستم دیوان سالار ایران چنین چیزی مشاهده نمی گردد، چونکه یک سرمایه گذار حداقل باید ۲ سال برای دریافت مجوزها و عبور از نظام دیوان سالار وقت بگذارد.
لاریجانی با اشاره به اینکه سال جاری سال خاصی برای کشور است و می توان زمینه های افزایش تولید را در کشور فراهم نمود، گفت: سه قوه باید پای یک نظریه باشند تا فضا برای سرمایه گذاری تولید فراهم گردد.
تاکید بر فراگیر شدن دولت الکترونیک در قوای سه گانه
وی با اشاره به اینکه دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد، اضافه کرد: در رسانه های بیگانه ناامیدی به مردم ایران پمپاژ می شود و حتی بعضی از این رسانه ها فتنه انگیزی می کردند تا عزم مردم در سیل اخیر برای کمک به سیل زدگان را مخدوش کنند، اما مردم آگاه بوده و اقدامات خودرا انجام دادند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فراگیر شدن دولت الکترونیک در قوای سه گانه، اظهار داشت: بر اساس گزارش معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی ۹۰ درصد پروسه حذف کاغذ از نظام اداری قوه مقننه انجام گرفته است و ۱۰ درصد مابقی باز باید تا آخر سال اجرایی شود، همین طور زیرساخت های دولت الکترونیک و همین طور زیر ساخت های لازم در دستگاه ها وجود دارد، اما دستگاه ها هنوز به صورت منفصل و جداگانه اقدامات خودرا انجام می دهند و برای خود، کار می کنند در حالیکه باید به دولت الکترونیک بپیوندند.
وی با اشاره به اینکه محاکمه مفسدان لازم است، اما راهکار اساسی تر توسعه دولت الکترونیک و حذف روابط انسانی از امور دیوانی است، گفت: بخش های دولتی باید اصلاحاتی را که انجام می دهند برای مردم توضیح دهند و در تمام نهادها متناسب با شرایط امروز رفتار شود.
لاریجانی با اشاره به رد مصوبه مجلس درباره بخشودگی جرایم دیرکرد یعنی سود مرکب تسهیلات بانکی در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: باید چاره دیگری برای این مساله پیدا شود، چونکه می تواند حجم زیادی سرمایه گذاری را در کشور فراهم آورد، چونکه افرادی که تسهیلات زیر ۴ میلیارد تومان ستاندن کرده اند، ۹۵ درصد افرادی که جریمه دیرکرد تسهیلات بانکی را پرداخت نکرده اند، شامل می شود و تنها ۵ درصد بالای این رقم هستند، پس باید راه دیگری برای حل این مشکل با کمک دولت پیدا کرد تا مشکل بخش هایی که سرمایه گذاری خرد انجام می دهند، رفع گردد.
وی با اشاره به گزارش های تأثیرگذار مرکز پژوهش ها پارسال افزود: یکی از گزارش های خوب مرکز پژوهش ها امسال گزارش ترسالی بود که چندان که باید به آن توجه نشد و باید از این ظرفیت استفاده مناسب صورت گیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی درانتها این مراسم از خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس و همین طور کارکنان نمونه نهاد قانونگذاری کشور با اهدای لوحی تقدیر و تشکر کرد.