قاضی زاده در گزارش آذر: اصلاح طلبان می خواهند عدم وقوع جنگ را در انتخابات به مردم بفروشند

به گزارش آذر عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: غربگرایان و اصلاح طلبان درجریان مذاکره دستاوردی نداشتند بنابراین تلاش دارند عدم وقوع جنگ را بعنوان دستاورد خود به مردم بفروشند و جایگاه خود در قدرت را حفظ کنند.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تلاش اصلاح طلبان و غرب گرایان در خصوص القای مذاکره مجدد با آمریکا به دولتمردان اظهار داشت: غرب گرایان پیشنهاد مذاکره با آمریکایی ها را مطرح می کنند اما سوال ما این است که مگر شش سال قبل با آمریکا مذاکره نکردیم، نتیجه چه بود؟ آمریکایی ها در دوره اوباما بیان نمودند که ما می خواهیم دست از دشمنی تاریخی برداریم و وزیر امور خارجه آمریکا به نحوی از کودتا در زمان مصدق عذرخواهی نمود.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در مورد علل خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: خوی استکباری، نفاق در رفتار، تقاضا برای تسلط بر جهان از علل و عوامل خروج آمریکا از برجام بود اما برجام قاعده راهبردی و دست اندازی بود که آمریکا در دامن ایران انداخت تا باب مذاکره را باز نگه دارد و به بهانه برجام مذاکره با ایران را ادامه دهد.
رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه ضد تهدیدات آمریکا افزود: شرایط بگونه ای از نظر سیاسی برای آمریکا فراهم بود که رئیس جمهور ایران اعلام کرد، برجام مقدمه ای برای برجام های بعدی است و در واقع برای برجام های بعدی چراغ سبز به آمریکا نشان داد. حتی دولت ایران خویش را آماده می کرد که در سطح رئیس جمهور با آمریکا مذاکره کند، با این شرایط باید تحلیل کرد چرا آمریکا زیر میز مذاکرات زد؟
عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: در واقع آمریکا تحت عنوان برجام، قراردادی را نوشت که منافع آن نصیب اروپایی ها شد و هیچ منفعت اقتصادی شامل حال آمریکایی ها نشد چونکه آمریکا تحریم های اولیه را حفظ نموده بود.
برجام قراردادی بود که منافع اقتصادی آن برای اروپا بود و سر آمریکا بی کلاه مانده بود
وی اضافه کرد: آمریکا طی ده سال قبل ایران را شدیداً تحت فشار قرار داد و در مقابل شرکت های مختلف اروپایی از اقتصاد ایران منفعت بردند. در برجام نیز، آمریکا علناً مشاهده کرد که همیشه منافع اقتصادی ایران شامل حال اروپایی ها می شود البته مقصر اصلی این مورد خود آمریکایی ها بودند که با لجاجت و خوی استکباری تحریم های اولیه را حفظ نموده بودند. ایرانیان به جای رنو و پژو حاضر بودند با جنرال موتور کار کنند و یا شرکت های نفتی آمریکایی وارد میادین نفتی ایران شود.
قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: ترامپ فردی کاسب کار است و همه چیز را با دلار حساب می کند. آمریکایی ها قراردادی بستند که منافع آن شامل حال اروپایی ها می شود. در واقع در برجام، آمریکا به لحاظ اقتصادی هزینه داد و اروپا منفعت برد.
نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: آمریکا برای خروج از برجام از عربستان میلیاردها دلار پول گرفت و پشتیبانی لابی رژیم صهیونیستی را به دست آورد اما زیر قراردادی می زد که دستاورد سیاسی و استراتژیک برای آنها داشته و توانسته ایران را در فضای نرمالیزاسیون وارد کند اما نتوانست تسلط اقتصادی بر ایران داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: آمریکایی ها به دنبال سلطه اقتصادی بر ایران هستند در این صورت می توانند در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، سایر حوزه ها ایران را مدیریت کنند. آمریکا تاوان اشتباه خود در حفظ تحریم های اولیه را می دهد و تا زمانی که این سد را نشکند نمی تواند روابط اقتصادی با ایران داشته باشد.
منافع ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری به ایران گره خورده است
رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه ضد تهدیدات آمریکا خاطرنشان کرد: رفتار ترامپ در عرضه شماره تلفن، رفتاری مستکبرانه است. ما به دنبال منفعتی در آمریکا نیستیم که با این کشور تماس بگیریم، منافع ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری به ایران گره خورده است. آمریکا دقیقاً نمی داند چه چیزی می خواهد و چگونه باید آنرا به دست آورد.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: آمریکا اعلام نموده من به دنبال جنگ نیستم و می خواهم از نیروی نظامی بعنوان پشتیبانی دیپلماسی و قرار گرفتن ایران پای میز مذاکره استفاده کنم اما غرب گرایان داخلی در افکار عمومی این طور تبلیغ می کنند که آمریکا به دنبال جنگ است.
غرب گرایان می خواهند عدم وقوع جنگ را در انتخابات به مردم بفروشند

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: غرب گرایان و اصلاح طلبان که در داخل کشور به دنبال ایجاد دوگانه جنگ و صلح هستند، در جریان مذاکره دستاوردی نداشتند بنابراین تلاش دارند صلح یا عدم وقوع جنگ را بعنوان دستاورد خود به مردم بفروشند و اینگونه جایگاه خود در قدرت را حفظ کنند. صلح در واقع دستاورد انقلاب اسلامی به پشتوانه شهدا، نیروهای مسلح و دستاوردهای دفاعی به دست آمده است اما غرب گرایان تلاش دارند آنرا بعنوان دستاورد خود در انتخابات به مردم بفروشند و خویش را در محور جامعه قرار دهند. عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: هیچکس اجازه نخواهد داد از منافع ملت ایران آسیب ببیند و هیچکس از آرمان های انقلاب و امام دست نخواهد کشید. این ملت آماده مبارزه و دفاع از خود است. سرلشکر سلامی در مجلس اعلام نمودند ما دنبال جنگ نیستیم اما از جنگ هم نمی ترسیم چونکه شهادت طلبی ملت ایران به معنای جنگ طلبی نیست. قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: ملت ایران هیچ گاه در طول تاریخ آغازکننده جنگ نبوده است. ملت ایران دارای قدرت استراتژیک است، آمریکا در سطحی نیست که جنگ را به ما تحمیل کند و ایران به دنبال جنگ نیست اما آمادگی لازم را داریم که اگر جنگی صورت گرفت نه تنها دفاع بلکه دشمن را شکست دهیم و منافع آمریکا را در کل جهان نابود خواهیم کرد.باب مذاکره ای که منجر به تسلیم شود بسته است
عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه باب مذاکره ای که منجر به تسلیم شود بسته است اظهار داشت: باب مذاکره با افراد بدعهدی که تمام تعهدات بین المللی خویش را زیر پا گذاشته اند، بسته است. با این رفتارها کسی حاضر به مذاکره با آمریکا نیست برای مذاکره با ایران ابتدا باید دولت آمریکا به برجام بازگردد و تعهدات بین المللی خویش را اجرایی کند. بعد می تواند ادعای یک گفتگوی جدید کند.
وی اضافه کرد: آمریکا دو بمب اتم در جهان منفجر کرده است اما ۵۰ سال است که با تهدید حمله اتمی خیلی از کشورها را وادار به تسلیم کرده است. غربگرایان هم چنین کاری می کنند، با استفاده از تجربه جنگ تحمیلی و القای ترس از جنگ همیشه مانع از رشد و ترقی کشور شده اند.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: غرب گرایان با قرار دادن افراد نالایق در پُست های مدیریتی و عدم توجه به نیروهای داخلی این مشکلات را برای ملت ایران ایجاد کردند.
رئیس فراکسیون اقدام پیش دستانه ضد تهدیدات آمریکا خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در موقعیتی نیستند که حمله موشکی به ایران داشته باشند. در بیان این موضوعات افراد تندرویی مانند بولتون احتیاط می کنند و نام جنگ را نمی برند. آمریکا مثل بچه زورگو و پررو است که با پشتوانه ناو لینکن به دنبال قرار دادن ایران پشت میز مذاکرات است اما ملت ایران به این روش پشت میز مذاکرات نمی رود. کسی که می خواهد با ما مذاکره کند باید به تعهدات قبلی خود عمل کند.
آمریکایی ها به دنبال تغییر نظام محاسباتی مدیران هستند
عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: غرب گرایان با تبلیغ جنگ، آدم های ناتوان خویش را روی کار آورده و مشکلات اقتصادی که ناشی از مدیریت آنهاست را پوشش دادند چون توانایی برای اصلاح امور ندارند. امنیتی که زاییده رفتار آنها نیست را می فروشند. این امنیت با مجاهدت شهیدان به دست آمده است که دولت به دنبال فروش این امنیت بعنوان دستاورد خود است. عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: ملت ایران ملتی منسجم است و آرزوهایی بزرگ و اراده قوی برای دستیابی به اهداف خود دارد. شاید امروز مردم از شرایط اقتصادی ناراضی باشند اما انسجام کاملی بین ملت ایران وجود دارد. ملت ایران خواهان تسلیم نیستند و هرگونه رفتاری که منجر به تسلیم شود را محکوم می کنند. وی افزود: تاریخ آمریکا نشان داده که نتوانسته اند در مقابل ملت های مقاوم پیروز شوند. اگر ملت ها مقاومت کرده و محوریت شجاعی داشته باشند فشارهای آمریکایی ها بی نتیجه خواهد ماند، تجربه ویتنام و کره این مورد را ثابت می کند. آمریکایی ها به دنبال تغییر نظام محاسباتی مدیران و محوریت کشور هستند تا به اهداف خود دست یابند.