آیت الله آملی لاریجانی: راه مقابله با دشمن، استقامت است، چهل سال ایستادگی کردیم

آذر: رئیس مجمع تشخیص اظهار داشت: ملت بصیر ما، بهتر از هر کسی می دانند که راه مقابله با دشمن استقامت است. چهل سال است که در انقلاب درمقابل این دشمن غدار ایستادگی کرده و بحمدالله راه تکامل را طی کرده ایم.

به گزارش آذر به نقل از مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر روز چهارشنبه اول خردادماه در شروع جلسه مجمع، با تبریک سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: میلاد مسعود کریم اهل بیت، سبط نبی گرامی اسلام، حضرت امام حسن مجتبی (ع) را تبریک و تهنیت عرض می نماییم و از خداوند متعال می خواهیم قلوب همه ی ما را به انوار معرفت و محبت خاندان بیشتر از پیش منور بفرماید. ایام ماه مبارک رمضان در حال سپری شدن است و از نیمه ماه هم گذشتیم، از خداوند متعال می خواهیم در این ایام فیض خاصش را بر همه مؤمنین نازل، و دعاها را استجابت فرماید و امیدواریم بتوانیم شکرگزار نعمات الهی باشیم.
وی اضافه کرد: نمی دانیم در این ایام آیا چیزی را تحصیل کرده ایم که به درگاه حق تعالی قابل باشد یا نه؟ بنده در نسبتش با مولا هر چه دارد قصور است و تقصیر. چون هرآنچه بنده دارد همه از ناحیه ی حق است و همانطور که در بعضی از ادعیه و مناجات ها آمده، حتی توفیق شکر ما هم، محتاج شکر است. “کیف و شکری ایاک یحتاج الی شکر”. ما در ادای یک وظیفه که شکر باشد، مانده ایم در حالیکه اقتضای عبودیت و بندگی نسبت به حق، شعب بسیار متعددی از مسئولیت ها و تکالیف و وظایف را دارد.
آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به لطف گسترده ی الهی اظهار داشت: آنچه که از ناحیه عبد است قصور است و تقصیر و ما چشم امیدمان به حسب معارف الهی به فضل عمیم الهی است و نه به داشته های خودمان. اما فضل الهی عمیم و شامل حال همگان است و فضل خاص هم شامل بندگان خاص می شود. از خداوند متعال می خواهیم در این ایام و شبهای قدر و ایام ماه مبارک رمضان، از فضل عمیم خودش، برکاتی نصیب همه ی ما بگرداند و به تحصیل و جلب رضای حق و اجتناب از محارم الله که شرط رضایت الهی است موفق بدارد.
وی با اشاره به ایام شهادت امیر مؤمنان اضافه کرد: پیشاپیش تسلیت عرض می نماییم شهادت مولی الموحدین، امیرالمومنین ضد السلام را، کسی که رفتار و گفتارش محض عدالت و ناشر معارف توحیدی بود. نهج البلاغه که در واقع منتخب خطبه ها و نامه ها و کلمات قصار حضرت است مشحون از معارف توحیدی است، کما اینکه در تاریخ نقل است که در میانه جنگ، وقتی سوال از توحید کردند، حضرت علی (ع) آنرا بی پاسخ نگذاشتند. این چنین حقیقتی در عالم ظهور کرد که در مقام جنگ، جنگیده اند، در مقام جهاد، جهاد کرده اند و در مقام بسط معارف اسلامی، ناشر معارف اسلامی و خصوصاً معارف توحید و محض عدالت بوده اند. از خداوند می خواهیم که توفیق شیعه بودن و پیروی از ایشان را، به معنای حقیقی کلمه به ما عنایت فرماید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به رفتارهای خصمانه آمریکا ضد ملت ایران اشاره نمود و اضافه کرد: اخیراً شاهدیم دشمنان ما و به خصوص آمریکایی ها در این ایام عملیات روانی گسترده ای به راه انداخته اند و بر طبل جنگ می کوبند و گاهی به نعل می زنند و گاهی به میخ. گاهی می گویند جنگ است و گاهی نفی اش می کنند و این برای تخریب اذهان مردم ما و به تسلیم وا داشتن مردم ماست در حالیکه ملت بصیر ما، بهتر از هر کسی می دانند که راه مقابله با این دشمن استقامت است. چهل سال است که در انقلاب در مقابل این دشمن غدار ایستادگی کرده و بحمدالله راه تکامل را طی کرده اند. امروز هم با استقامت حتما در این جنگ اقتصادی که آنها به راه انداخته اند و عملیات روانی که با همه ابزارها و در همه جا آنرا دنبال می کنند پیروز خواهند بود.
آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: ما می دانیم که این نحو از رفتار آمریکایی ها و خصوصاً رئیس جمهور نابخرد آنها، ناشی از ناکامی هایی است که در منطقه داشته اند و به حسب ادعای خودشان، هزاران میلیارد دلار در این منطقه صرف کرده و با دست خالی برگشته اند. در مقابل این ناکامی های عظیم دشمن، جمهوری اسلامی بر مبنای مبانی قوی خود در دل های مردم رسوخ کرده است. امروز بحمدالله در منطقه و در دنیا تأثیر بسزایی داریم و دشمنان ما نمی توانند این مورد را تحمل کنند. ازاین رو به تحریم ها و اقداماتی روی آورده اند که به خیال خودشان در تاریخ بی سابقه است. در صورتی که مردم ما هم در تاریخ بی سابقه هستند. بصیرتشان هم بی سابقه است. استقامتشان بی سابقه است. استقامت امام راحل (ره) هم بی سابقه بود. استقامت رهبری معظم انقلاب هم در این راه بی سابقه است، این است که ما اطمینان داریم که با این استقامت و تدبیر، ان شا الله دولت ما، کشور ما، مردم عزیز ما از این گردنه ها عبور خواهند کرد و دشمن حتما ناکام خواهد ماند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت اظهار داشت: اقتضای عقلانیت این است که ان شاء الله دولت محترم و همه دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی با تدبیر، تا حدی که امکان دارد از فشار امور بر مردم جلوگیری نمایند، خصوصاً در بخش اقتصادی کشور، که همه ما می دانیم امروز مردم در فشار بی سابقه ای هستند. باید در هزینه ها، در کیفیت تحصیل درآمدها، آنگونه که عقلانیت اقتضا می کند مدیریت و تدبیر حاکم باشد. باید همه تلاش دولت محترم و سایر قوا این باشد که فشار بر مردم را کمتر نماییم و در این میان باید وضعیت قشرهای صدمه پذیر مد نظر اصلی باشد و ما مطمئن هستیم که به عون و فضل الهی، مشکلات را هم پشت سر خواهیم گذارد و ملت ما پیروز این صحنه خواهند بود.