عراقچی تاکید کرد هموارسازی راه اعتمادسازی و تعامل سازنده بین همسایگان با امضای پیمان عدم تجاوز

آذر: معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در آخرین ایستگاه سفر منطقه ای خود در قطر با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور ملاقات و گفتگو کرد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سید عباس عراقچی در این دیدار با اشاره به سیاست فشار حداکثری و جنگ اقتصادی آمریکا مقابل جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: استقرار و امنیت کامل زمانی در منطقه شکل می گیرد که امنیت ملی و منافع اقتصادی همه کشورها تأمین شود.
معاون سیاسی وزارت خارجه کشورمان اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره نقش خودرا در تأمین امنیت منطقه ایفا کرده است اما آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی که با آنها همراهی می کنند باید مسئولیت تبعات تنش آفرینی های خودرا بپذیرند.
عراقچی بار دیگر هر گونه مذاکره با آمریکا را منتفی دانسته و با تاکید بر اولویت جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو با کشورهای منطقه اضافه کرد: با ساز و کارهایی همچون تشکیل مجمع گفتگوهای منطقه ای در خلیج فارس و امضای پیمان عدم تجاوز می توان راه های اعتمادسازی و تعامل سازنده بین کشورهای همسایه را هموار کرد.
در این دیدار شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی با استقبال از رایزنی ها و دیدارهای عالی بین دو کشور، از شرایط سخت بوجود آمده در منطقه ابراز نگرانی کرده و خواستار استمرار رایزنی و گفتگو بین دو کشور شد.

منبع: