بیانیه ارتش به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره)؛ جمهوری اسلامی با رهبری آیت الله خامنه ای به اقتدار رسیده است

به گزارش آذر ارتش با صدور اطلاعیه ای ضمن گدامیداشت سالگرد ارتحال امام(ره)، آورده است: نظام جمهوری اسلامی در سایه هدایت ها و رهبری آیت الله خامنه ای به بالندگی و اقتدار در منطقه و جهان رسیده است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، به مناسبت سی امین سالگرد ارتحال امام (ره)، قیام خونین ۱۵ خرداد و سی امین سال رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، اطلاعیه ای صادر کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
چهادرهم خرداد ماه یادآور اندوه ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، بزرگ ترین چهره تاریخ معاصر است، شخصیت بزرگی که با طهارت روح، قدرت و عظمت ایمانی خود، نهضت اسلامی ایران را با قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ هدایت کرد و در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رساند.
انقلاب اسلامی نه تنها یک تحول عمیق و اثرگذار در حوزه اندیشه سیاسی معاصر ایجاد کرد، بلکه در عمل ملت ایران را برای همیشه از استبداد داخلی و سلطه استعمار خارجی رها کرد، انقلاب اسلامی ایران معادلات قدرت در جهان دو قطبی را به هم ریخت و منشأ بیداری مسلمانان و مستضعفان در جهان شد.
پانزده خرداد بدون شک نقطه عطف تاریخ ایران و جهان معاصر و روزی است که ملت ایران اسلامی با نام خدا، اسلام و قرآن، قیام نموده، پشت سر مرجع تقلیدی بزرگ، مبارزات خویش را ضد کفر و استکبار جهانی و استبداد داخلی شروع کرد و الگویی کامل از مبارزه به تمامی آزادی خواستار جهان عرضه کرد.
امروز در حالی سی امین سال ارتحال آن ابرمرد تاریخ معاصر را گرامی می داریم که در سایه هدایت ها و رهبری داهیانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) هویت اسلامی و مردمی انقلاب، حفظ و تحکیم شده و نظام مقدس جمهوری اسلامی به بالندگی و اقتدار در منطقه و جهان رسیده است.
مقام معظم رهبری (مدظله العالی) طی سی سال قبل با رهبری مدبرانه خود و با عزتمندی و اقتدار، انقلاب را با وجود تمامی تهدیدات سخت و نرم دشمنان قسم خورده ی این نظام الهی به سرکردگی استکبار جهانی از گردنه های خطرناک به سلامت عبور داده و بعد از پشت سر گذاشتن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ی گام دوم، نقشه راه نظام و انقلاب اسلامی را برای دوره دوم حیات آن ترسیم فرمودند.
ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت سی امین سالگرد رحلت آن امام عظیم الشأن، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام الهی پانزده خرداد و تجدید بیعت با ولی امر مسلمین جهان، در دورانی که دشمن از ابزار تهدید برای پیشبرد راهبرد فشار حداکثری خود استفاده می نماید، اعلام می دارد، تحت فرامین فرماندهی معظم کل قوا، همواره آماده دفاع از کیان ایران اسلامی است و به هر تهدیدی که از جانب استکبار جهانی و ایادی ان در منطقه ضد نظام جمهوری اسلامی ایران رخ دهد پاسخ کوبنده و قاطع خواهد داد.