نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو : مبارزه با آمریکا و نظام سلطه ی جهانی از آرمان های امام راحل بود

آذر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امام خمینی (ره) همواره نظریه های خودرا عملیاتی می کردند در صورتیکه بعضی از علما در طول تاریخ با وجود علم و نظریه نتوانستند نظریه های خود راعملیاتی کنند.
محمداسماعیل سعیدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شاخص ترین خاصیت های شخصیتی امام (ره)، اظهار داشت: اخلاص در عمل و خلوص نیت جزو بارزترین خاصیت حضرت امام بود، همین طور حضرت امام در مقابل دشمنان انقلاب قاطع، محکم و سخت و در عین حال در مقابل مردم خاضع و فروتن بودند.
وی با اشاره به مهم ترین آرمان های امام خمینی (ره)، اظهار نمود: شکل گیری نظام جمهوری اسلامی بعنوان نظامی متفاوت از نظام های سیاسی جهان و در جهت تحقق حاکمیت اسلام از مهم ترین آرمان های امام خمینی (ره) محسوب می شد که ایشان موفق شدند در زمان خاصی که جهان به دو قطب متفاوت تقسیم شده بود، نظام سیاسی جدیدی با عنوان جمهوری اسلامی تشکیل دهند.
وی با بیان این که شکست و فروپاشی نظام سلطه ی جهانی از دیگر آرمان های مهم امام خمینی (ره) بود، اظهار داشت: امام خمینی (ره) همواره معتقد بودند رژیم صهیونیستی در منطقه که بعنوان غده ی سرطانی است، باید نابود شود و نظام های سیاسی وابسته به آمریکا نیز اصلاح و دست آمریکا از منطقه کوتاه و قطع شود، اهمیت این مساله به قدری بود که حضرت امام حتی آنرا بطور صریح در وصیت نامه ی خود نیز بیان نمودند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: امام (ره) در وصیت نامه ی خود به صیانت، حفظ و حراست همه از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب همواره تاکید نمودند، نباید هیچ موقع از توطئه ها و نقشه های شوم نظام سلطه و آمریکا غافل شویم، بلکه باید مبارزه را بطور مستمر ادامه دهیم؛ چونکه اگر از این مساله غافل شویم، دشمنان موجودیت ما را از بین می برند.
وی مبارزه با آمریکا و نظام سلطه ی جهانی و فروپاشی نظام های وابسته به آنرا از دیگر آرمان امام خمینی (ره) دانست و اظهار داشت: شکل گیری تمدن نوین اسلامی در ایران و تبدیل آن به الگوی جهانی از دیگر آرمان های حضرت امام بود.
سعیدی بیان کرد: حدود ۹۸ درصد تحلیل گرها و شخصیت های سیاسی در جهان در دهه ی اول انقلاب، همگی معتقد بودند که انقلاب ایران وابسته به شخصیت حضرت امام(ره) است و چنانچه اتفاقی برای حضرت امام رخ دهد، انقلاب تدوام نخواهد داشت و نظام جمهوری اسلامی عاقبتی جز فروپاشی یا عدول از آرمان های امام را نخواهد داشت؛ اما انتخاب مقام معظم رهبری بلافاصله پس از رحلت امام خمینی (ره)، موجب شد تمامی این تحلیل ها رنگ باخته و از بین بروند؛ چونکه مقام معظم رهبری همان مسیر امام را ادامه دادند.
وی افزود: رهبری مقام معظم رهبری پس از رحلت حضرت امام، موجب شد تحلیل گران در جهان از نظر و تفکرات خود در خصوص این که انقلاب اسلامی پس از رحلت امام تدوام نخواهد یافت، تجدید نظر کنند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از رحلت حضرت امام(ره)، اتفاقاتی در هر مقطع و دهه، همچون اتفاقات دهه ی ۷۷، ۷۸ و فتنه ی ۸۸ برای نظام جمهوری رخ داد و مشکلاتی بر سر راه نظام به وجود آمد که می توانست آنرا به فروپاشی کشانده و نظام سیاسی را با مشکلات جدی مواجه کند، ولی در مقابل این اتفاقات، رهبری با نقش بی بدیل بعنوان محور وحدت و دیده بان انقلاب، همواره راه صحیح را به مردم نشان داده و آنها را به سمت مسیر و هدف صحیح هدایت کرده اند.
وی با اشاره به نقش مقام معظم رهبری بعد از رحلت امام، اظهار داشت: بی گمان اگر فردی با شخصیتی قاطع بعنوان رهبری انتخاب نمی شد، انقلاب اسلامی با مشکل جدی و کشور با مسائل امنیتی، سیاسی و اقتصادی جدی مواجه و اختلافات زیادی در میان مردم ایجاد می شد. مقام معظم رهبری در مقابل زیاده طلبی های غیرقانونی جریانات مختلف مقاومت کرده و هیچ زمانی عقب نشینی نکردند و همواره با اراده ای محکم در مقابل تهدیدات آمریکا ایستادگی کرده و مردم را به استقامت و پایداری دعوت نمودند، در هر مقطع این ایستادگی ها موجب شد از بحران و گردنه های سخت عبور نماییم.
وی افزود: شکل گیری تمدن نوین اسلامی و تبدیل آن به الگوی جهانی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است که بر طبق آن در حوزه های مختلف شامل عرصه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی توسعه ی متوازن رخ می دهد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان این که از ظرفیت مردم در جهت تحقق آرمان ها به خوبی استفاده نشده است، افزود: در استفاده از ظرفیت مردم خصوصاً جوانان باشور و با انرژی غفلت شده است، مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب خواهان بهره مندی از ظرفیت جوانان در بخش های مختلف هستند و معتقدند با روی کارآمدن جوانان در صحنه، گره های کور مشکلات حل خواهد شد، بنا بر این همواره در این راستا به همراهی و همکاری، بازگشایی مسیر و ورود جوانان به میدان تاکید دارند.

منبع: