امیر سیاری: کسی اجازه نزدیکی به مرزهای آبی را ندارد، نیازی به مذاکره نداریم

آذر: معاون هماهنگ کننده ارتش اظهار داشت: هیچ ناوی به مرزهای ما نزدیک نشده است و ما هم چنین اجازه ای به آنها نمی دهیم. ما اصلاً نیازی به مذاکره با آمریکا نداریم.

به گزارش آذر به نقل از مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه مراسم نماز عید سعید فطر درباره مذاکره با آمریکا و تهدیدات آن اظهار داشت: روز گذشته مقام معظم رهبری، جواب مقامات آمریکایی را داده اند، آمریکایی ها از این حرف ها زیاد می زنند و ما از آن هایی نیستیم که بسادگی فریب آمریکایی ها را بخوریم و با استفاده از هر ترفندی بخواهند ما را به مذاکره بکشانند و این طور القا کنند که به فکر ما هستند.
امیردریادار سیاری اشاره کرد: چهل سال از انقلاب اسلامی گذشته است و ما بسیار عالی آنها را می شناسیم و آزمایش کرده ایم. در موضوعات اخیر هم آنها خودشان را نشان داده اند، ما اصلاً نیازی به مذاکره با آمریکا نداریم.
وی درباره حضور ناوهای آمریکا در خلیج فارس و مانور تبلیغاتی آنها اشاره کرد: ما در خلیجپ فارس و دریای عمان ترفندهای آنها را می شناسیم و خودشان می دانند که حضور آنها در منطقه به غیر از ناامنی چیز دیگری ندارد، اینکه آنها می گویند ناوهایشان را آورده اند چهل سال است که آنها این را می گویند، اما هیچ گاه به مرزهای ما نزدیک نشده اند و ما هم چنین اجازه ای به آنها نمی دهیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی افزود: آمریکایی ها طبق مقررات بین المللی در آب های آزاد حضور دارند و ما نیز از سال ۸۶ به فرموده رهبری، در آب های آزاد دنیا حضور پیدا کرده ایم.
امیر سیاری اضافه کرد: رهبری فرمودند، ما اهل تجاوز به هیچ کشوری نیستیم و طبق مقررات بین المللی در آب های آزاد حضور داریم، اما می گوئیم به کسی اجازه نمی دهیم به مرزهای آبی ما نزدیک شود.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی با تبریک عید سعید فطر به همه مسلمانان اظهار داشت: عید فطر، عید بندگی است بعد از یک ماه عبادت و بندگی خدا، امروز به شکرگزاری این ماه مبارک در نماز عید فطر حاضر شده ایم
وی تاکیدکرد: مشتاقان بعد از یک ماه در روز عید در این مکان حضور پیدا کردند که این نماز و مراسم با حضور مقام معظم رهبری یک خاصیت دیگر و حال و هوای خاصی دارد.

منبع: