سلیمی در گزارش آذر: دلیل استعفای وزیر آموزش و پرورش اختلافات درون دولت بود

آذر: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه اختلافات درون دولت علت استعفای بطحایی است، اظهار داشت: او نباید آموزش و پرورش را با دریایی از مشکلات رها می کرد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به استعفای محمد بطحائی از وزارت آموزش و پرورش، گفت: علت استعفای وزیر آموزش و پرورش شرکت در انتخابات مجلس مطرح گردیده است در صورتیکه مقام وزارت یک موقعیت ویژه برای خدمت است و تابحال سابقه نداشته است که وزیری برای حضور در انتخابات مجلس استعفا دهد!
وی افزود: مجلس متشکل از ۲۹۰ نماینده است و یک نماینده به تنهایی تصمیم گیرنده نیست در صورتیکه وزیر به تنهایی می تواند تصمیمات مهمی را اتخاذ کند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: گاهی اوقات پیش آمده که نماینده ای برای وزارت و فعالیت در سمت های بالاتر از نمایندگی استعفا داده اما بی سابقه بوده است که وزیری برای نماینده شدن استعفا دهد.
سلیمی با انتقاد از این اقدام بطحائی اظهار داشت: بطحائی، وزارت آموزش و پرورش را با دریایی از مشکلات و چالش ها رها کرد چونکه تا دو سال آینده معلمان بسیار زیادی بازنشسته می شوند و ۳۰۰ هزار معلم کم داریم و باید در این شرایط بطحائی شرایط لازم را برای استخدام نیروهای جدید فراهم می کرد، نه آنکه استعفا دهد.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه مطالبات فرهنگیان در زمان بطحائی به خوبی پیگیری نشد، اضافه کرد: او نتوانست سند تحول بنیادین را اجرایی کند و صرفاً ۱۰ درصد این سند بسیار مهم، به مرحله اجرا درآمد و متأسفانه شرایط امروز آموزش و پرورش در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: آموزش و پرورش در میدان مبارزه سنگینی برای رفع مشکلات قرار دارد و سوال ما این است که چرا یک فرمانده در میدان جنگ، سربازان را رها کرد؟
سلیمی با تاکید بر اینکه مُهر فرار از جنگ روی پیشانی بطحائی حک شد، گفت: کسی که به علت زودرنجی، منصبی را رها کرده و سریعاً میدان را خالی می کند، بطور قطع در بخش های دیگر کشور هم نمی تواند موفق باشد.
وی دلیل اصلی استعفای بطحائی را اختلافات درون دولت دانست و اظهار داشت: با وجود همه این مشکلات، بطحائی باید مقاومت کرده و مشکلات آموزش و پرورش را حل و فصل می کرد و از طرف دیگر معتقدم که اگر مشکلات وزارت آموزش و پرورش حل نشدنی باشد، با رفتن بطحائی و آمدن وزیر بعدی، باز هم مشکلات این بخش به قوت خود باقی خواهد ماند.

منبع: