امیرآبادی در پاکستان: تعاملات پارلمانی ایران و پاکستان می تواند برای کشورها الگو باشد

آذر: رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان اظهار داشت: عملیاتی شدن خط انتقال لوله گاز میتواند به ارتقا سطح مناسبات در سایر بخش ها منجر شود.
به گزارش آذر به نقل از مهر، احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان و هیأت همراه در ادامه دیدارهای خود در اسلام آباد با اسد عمر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ملی پاکستان ملاقات و گفتگو کردند. رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوا تاریخی و فرهنگی دو کشور اظهار داشت: پیوندهای ناگسستنی میان دو ملت مسلمان و همسایه، به همراه اراده مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی ایران و پاکستان مستحکم تر شده است. وی با اشاره به سفر مقامات پارلمانی و دولتی دو کشور به تهران و اسلام آباد و همین طور نقش با اهمیت گروه های دوستی دو کشور اشاره کرد: تعاملات پارلمانی و دولتی فیمابین همواره رو به رشد و شایسته تقدیر بوده و می تواند الگویی برای پارلمان های سایر کشورها باشد. وی ادامه داد: گروه های دوستی پارلمانی می توانند نقش ارزنده، سازنده و استواری بخشی را در ارتباطات فی درخلال ایفا نمایند. امیرآبادی فراهانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های مناسب اقتصادی دو کشور بر فعالسازی بازارچه های مرزی و تاسیس شهرک های صنعتی اصرار کرد و اظهار داشت: با عنایت به مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان بعنوان دو کشور قدرتمند در منطقه، می توان با گشایش بازارچه های مرزی و راه اندازی شهرک های صنعتی به منظور بالا بردن سطح همکاریهای منطقه ای و بین المللی استفاده نمود. وی ادامه داد: امنیت مرزهای مشترک تاثیر زیادی در پیشبرد تعاملات اقتصادی و تجاری دو کشور خواهد داشت. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درانتها ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرایی شدن توافقات صورت گرفته در مورد انتقال گاز ایران به پاکستان اشاره کرد: عملیاتی شدن خط انتقال لوله گاز میتواند به ارتقا سطح مناسبات در سایر بخش ها منجر گردد، پس امیدواریم در اجرایی شدن آن تسهیل و تسریع شود.
اسد عمر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ملی پاکستان در این دیدار با اشاره به سابقه همکاریهای دو کشور و ارتباطات دیرینه دو ملت را عامل تحکیم روابط و پیوند پاکستان و ایران در طول تاریخ دانست. ایشان سپس اضافه کرد: پارلمان پاکستان و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ملی پاکستان از هیچ تلاش و کوششی برای کمک به گسترش مراودات تجاری و اقتصادی میان ایران و پاکستان دریغ نخواهند کرد. اسد عمر عضو ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان درانتها این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور دوست و برادر ما است اظهار داشت: جمهوری اسلامی پاکستان به دنبال تحکیم و تعمیق روابط اقتصادی با کشور دوست و همسایه ی خود ایران است و در این راستا از هرگونه ابتکاری که منجر به رشد و تقویت روابط دو کشور شود استقبال می کند.

منبع: