انگلیس: نفتکش پاسیفیک وویاجر تنها برای کنترل مجوز تردد متوقف شده است

آذر: به دنبال انتشار شایعاتی در خصوص توقف یک نفتکش متعلق به انگلیس در خلیج فارس مقامات انگلیسی تاکید نمودند که این نفتکش تنها برای کنترل مجوز تردد خود متوقف شده است.
به گزارش آذر به نقل از دیلی استار، مقامات سازمان تجارت دریایی بریتانیا روز شنبه (امروز) درباره علت توقف نفتکش “پاسیفیک وویاجر” در آب های خلیج فارس گفتند که این کشتی تنها بنا به رویه های معمول دریایی و برای کنترل مجوز تردد الکترونیکی خود به عربستان سعودی متوقف شده است.
این مقامات همین طور تاکید نمودند که نفتکش پاسیفیک وویاجر در ایمنی کامل به سر می برد و مشکلی ندارد.
صبح امروز در بعضی رسانه ها شایعاتی در خصوص این منتشر گردید که قایق های ایرانی یک نفتکش انگلیس را در خلیج فارس متوقف کرده اند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، روز پنج شنبه گذشته یک نفتکش حامل نفت ایران به شکل غیر قانونی توسط نیروی دریایی انگلیس در جبل الطارق، شبه جزیره ای کوچک واقع در جنوب اسپانیا که قسمتی از قلمرو بریتانیا به شمار می آید، توقیف شد.
به دنبال توقیف این نفتکش، عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران از احضار سفیر لندن در تهران به وزارت خارجه آگاهی داد و توقیف این نفتکش را غیر قانونی دانست.
رئیس دولت محلی جبل الطارق نیز اظهار داشت که تفنگداران نیروی دریایی انگلیس یک نفتکش حامل دو میلیون بشکه نفت ایران را که ادعا نمود عازم سوریه بوده است، در سواحل این منطقه توقیف کرده اند.
همچنین اسدالله قره خانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدام دولت انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است، اظهار داشت: اینکه تفنگداران با هلیکوپتر بر روی یک نفتکش بی دفاع بروند و آنرا توقیف کنند مورد پذیرش هیچ کشوری نیست.

منبع: