امیر موسوی در جشنواره مالک اشتر: آمریکا به دنبال باج گیری جدید است، در برقراری امنیت کوتاه نمی آییم

به گزارش آذر فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه آمریکایی ها به دنبال پروژه باج گیری جدید هستند، اظهار داشت: نیروهای مسلح در برقراری امنیت و مقابله با ناامنی، سرسوزنی کوتاه نخواهند آمد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در جشنواره مالک اشتر ارتش ضمن تبریک و تهنیت به برگزیدگان این جشنواره در سال ۹۷، اظهار داشت: سال ۹۷ در طول این ۴۰ سال، سالی ویژه برای کشور بود چون که دشمنان ما و در رأس آنان دولت تروریست آمریکا حداکثر فشار را به صورت چندجانبه و پیچیده ضد ملت ایران اعمال کردند تا به خیال خام خود نگذراند مردم ایران ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.
وی اضافه کرد: ما سختی های زیادی را تحمل کردیم اما در نهایت این آمریکا و اذناب آنها بودند که ناکام ماندند و در مقابل، سطح اقتدار و عظمت ایران اسلامی در منطقه ارتقا یافت و البته باز هم دشمنان به حول و قوه الهی و به برکت تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و بصیرت و مقاومت مردم ایران و رشادت فرزندان ملت در نیروهای مسلح ناکام خواهند بود.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به تحرکات آمریکا در منطقه غرب آسیا اشاره و خاطرنشان کرد: اقدامات شیطانی آمریکا متاثر از لابی صهیونیسم در جهت تفرقه، ناامنی در منطقه و ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی ها هم در منطقه بدون توجه به اهداف شیطانی آمریکا امنیت خویش را از او گدایی می کنند، بدون توجه به اینکه امنیت منطقه را نمی توان از بیگانیگان تقاضا کرد.
سرلشکر موسوی تصریح کرد: امنیت پایدار مبتنی بر همکاری و هم گرایی منطقه ای و مشارکت کشورهای منطقه تامین می شود، ازاین رو طبیعی است منطقه برای بازیگرانی که خواستار امنیت هستند، امن و برای راهزنان دریایی و ناامن کنندگان ناامن خواهد بود.
فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه فرزندان سلحشور ملت ایران در نیروهای مسلح، همه تحرکات دشمن را زیر نظر دارند، اظهار داشت: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح در صورت ضرورت پاسخ پشیمان کننده و همه جانبه به متجاوزان خواهند داد و برای دفاع از آرمان های انقلاب و نظام و حدود و ثغور این کشور با هیچکس تعارف ندارند.
وی در همین زمینه به استقرار نیروی زمینی ارتش در مرزهای کشور اشاره و بیان کرد: نیروی زمینی ارتش با استقرار در مرزها بخصوص مرزهای غربی و شرقی، سد محکمی در نگهبانی از حصار این ملت به وجود آورده که مایه افتخار است.
سرلشکر موسوی افزود: پدافند هوایی و نیروی هوایی ارتش، امن ترین آسمان را برای کشور تامین کرده اند و علاوه بر آن هر جا به نیروی هوایی نیاز راهبردی بوده به بهترین نحو عمل کرده است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی کشور افزود: خدا را شکر، امروز بالاترین سطح آمادگی و هماهنگی بین ارتش و سپاه بخصوص در حوزه مأموریت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء برقرار است، که همه شاهد نتایج این هماهنگی و هم افزایی هستید.
سرلشکر موسوی اضافه کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش بزرگترین و مهمترین تامین کننده امنیت در تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند است.
فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز متخصصان جوان ارتش موفق به طراحی و تولید انواع تجهیزات و تسلیحات ابتکاری بدون نمونه قبلی در حوزه های مختلف با تکنولوژی جدید و به روز دنیا شده اند که این پیشرفت ها در سال ۹۷ اتفاق افتاده است.
وی تصریح کرد: در سال ۹۸ هم عزیزان ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران، سال را با جنبه «رحماء بینهم» و خدمتگزاری به مردم شروع کردند و با چهره «اشداء علی الکفار» بویژه در مأموریت های عملیاتی و اطلاعاتی ماه های اخیر بسیار خوش درخشیدند که تحسین همه ناظران را به دنبال داشت.
سرلشکر موسوی به تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف در خلیج فارس اشاره و بیان کرد: این به اصطلاح ائتلافی هم که آمریکا دنبال می کند با اینکه پا گرفتن آن خیلی بعید است اما یک طرح شیطانی جدید است که بطور قطع ناامنی را به دنبال خود خواهد آورد و به ضرر کشورهای منطقه و کشورهایی است که به نفت این منطقه وابسته هستند.
فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه آمریکایی ها در واقع به دنبال یک پروژه باج گیری جدید هستند، اظهار داشت: تا آنجایی که به نیروهای مسلح مربوط می شود، در برقراری امنیت و مقابله با ناامنی، سرسوزنی کوتاه نخواهند آمد.
سرلشکر موسوی در ادامه خطاب به برگزیدگان جشنواره مالک اشتر، اظهار داشت: احساس رسیدن به هدف را از خودتان دور کنید؛ هیچ چیز برای یک انسان آرمان گرا و جهادگر خطرناک تر از احساس رسیدن به هدف نیست. اگر این موفقیت، اشتیاق شما را برای ادامه سریع تر و کیفی تر راه بیشتر کرده، موفقیت است.
فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه آرمان ما ساخت یک ارتش امام زمانی (عج) است تصریح کرد: خداوند بزرگ را شاکریم که پیشرفت، رشد و شکوفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۷ در همه عرصه ها بیشتر از سال های گذشته بود و این به علت تلاش و ایثار همرزم های عزیز در ارتش بخصوص شما که برگزیدگان ممتاز هستید، صورت گرفت؛ ازاین رو از همه شما متشکرم.