فرمانده کل سپاه: آرزوی ترامپ چند دقیقه مذاکره با مسؤلان ماست، سپاه دژ مستحکم دفاع از ملت، وطن و اسلام عزیز است

به گزارش آذر سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه امروز تعامل سیاسی با ایران اسلامی برای جهان یک نشان افتخار و برای آمریکایی ها یک آرزو است، اظهار داشت: همه آرزوهای رئیس جمهور آمریکا مذاکره چند دقیقه ای با یکی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در جمع فرماندهان و کارکنان سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش؛ سپاه را نتیجه و امتداد عاشورای حسینی توصیف کرد و اظهار داشت: سرشت سپاه پاسدران و گِل وجود سپاه از گُل وجود عاشورا ریشه گرفت، آن زمان که آب روی آب ریخته شد و دستان بزرگمرد تاریخ قطع شد سپاه شکل گرفت.

وی عاشورا را بزرگترین حجت جاودان تاریخ دانست و اضافه کرد: عاشورا حادثه ای نیست که در زمان متوقف شود، این حجت آنقدر بلند است که از هر نقطه هستی دیده میشود و درس های آن حقیقت های زنده ای هستند که سعادت بشر به آنها متکی است.

فرمانده کل سپاه پاسدران انقلاب اسلامی با اشاره به درس ها و عبرت های عاشورا اظهار داشت: یکی از عبرت های فراموش ناشدنی عاشورا این است که اگر جامعه ای امام خویش را نشناسند و اسیر جهل شوند، تماشاگر شهادت امام خود و اسارت خانواده او خواهند شد و عاشورا به ما می گوید به هیچ بهانه ای نمی توان میدان جهاد را ترک کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر لباس سپاه را برتن کرده ایم این لباس دژ مستحکم دفاع از ملت، وطن و اسلام عزیز است و اگر ملتی ترک جهاد کند خداوند بر او لباس ذلت می پوشاند.

سردار سلامی افزود: امروز همه ما مکلف به دفاع از اسلام، حرمت مسلمانان و آزادسازی آنان از بردگی جاهلیت مدرن هستیم.

سرلشکرسلامی در ادامه با اشاره به تقابل نظام سلطه گر و جاهلی امریکا و متحدانش ضد انقلاب و نظام اسلامی و تاکید بر اینکه ایران تنها کشوری است که آمریکا اعتبار از دست رفته خویش را در مذاکره با مقامات او می بیند اظهار داشت: البته هیچکس با آمریکا مذاکره نمی کند چونکه مذاکره، بازی در میدان دشمن و هدف اوست و هیچکس دشمن را در راه رسیدن به هدف یاری نمیکند.

وی ادامه داد: ما آموخته ایم مرتفع ساختن مشکلاتمان از راه دشمن ناممکن است ما می دانیم چاره مشکلاتمان از درون اراده ها و باورهای جوانان این دیار می گذرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به 12 پیش شرط اولیه آمریکایی ها برای مذاکره با ایران اظهار داشت: آن ۱۲ شرط آمریکایی ها برای مذاکره کجاست؟ و امروز آمریکا نشان داده است که بسیار کوچک تر از آن است که در عملیات روانی دیده می شود.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه ایران امروز صاحب قدرت و منبع و چشمه ساری از تولید قدرت است، خاطرنشان کرد: اصل قدرت در سخت افزارها نیست بلکه ایستادگی است که تولید قدرت می کند و ما امروز صاحب این قدرت و تفکر هستیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما تا آخر ایستاده ایم و متعهد هستیم پرچم ها را برافراشته نگه داریم و تا فتح نهایی پیش برویم؛ چونکه یقین داریم پیروزی و اقتدار این ملت شریف نتیجه این استقامت خواهد بود.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به اینکه مدعیان دروغین دنیا آمده بودند تا ثابت کنند بنام اسلام نمی توان حکومت تشکیل داد و مستقل از اراده قدرت ها ایستاد، اضافه کرد: اما در مقابل اثبات شد که می توان با تاکید بر اسلام و دین خدا تحت تاثیر رهبران الهی و ولیان فقیه با دشمنان بزرگ جنگید، پیروز شد، پیش رفت و صدمه ندید.

سردار سلامی افزود: هنر انقلاب تبدیل نظریه اثبات شده امکان پیروزی بر قدرت های بزرگ و تبدیل آن به یک حکم در زمین بود.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ما منطق غلبه بر دشمن را بر مبنای تعالیم پیشوایان بزرگ انقلاب، یعنی امام راحل و رهبری حکیم، دوراندیش و مسلط بر افکار دشمنان آموختیم و توانستیم همه دسیسه ها و جنگها را با معنای شکست برای دشمنان تفسیر نماییم.

وی با اشاره به اینکه همه دشمنان آمده اند با تحریم، ملت ما را از جهاد بازدارند اما کشور قتلگاه تحریم سیاسی دشمن شده است، اضافه کرد: تحریم اقتصادی نتوانسته، ملت ما را از ادامه جهاد بزرگ خود بازدارد و برغم خواست دشمنان، هیچ یک از شهرهای ما چهره یک شهر منطبق با تحریم های جهانی را ندارد و مسیر توسعه برای آنها در پیش است.

فرمانده کل سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بوشهر را سرزمین بیرق دار جهاد با استعمار، در گذشته و حال معرفی نمود و اظهار داشت: تاریخ نشان داده است که مردمان این دیار صاحب این تفکر، باور، فرهنگ و عقیده اند و تاریخش شاهد دفن شدن رویای استعمارگران است و گورستان انگلیسی گواه این مدعاست.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه مردان این دیار شکست دادن دشمن را هنرمندانه می دانند و رسالت انقلابی خویش را در این نبرد تمام عیار به خوبی می شناسند اظهار داشت: این ملت در یک تاریخ چهل ساله قدرت گرفته است آن هم قدرتی که توانسته ابتکار عمل و میدان را از قدرت های بزرگ از نظر شاخصهای ظاهری در عالم بگیرد و بلاد اسلامی را میدان جهاد کند و پیشانی بندهای جهاد را بر جبین جوانان اسلام از شرق تا غرب گره بزند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امروز تعامل سیاسی با ایران اسلامی برای جهان یک نشان افتخار و برای آمریکایی ها یک آرزوست خاطرنشان کرد: همه آرزوهای رئیس جمهور آمریکا، مذاکره چند دقیقه ای با یکی از مقامات جمهوری اسلامی ایران است.