غریب آبادی: گزارش آژانس حاکی از نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز است

آذر: کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که گزارش روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی حاکی از نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز است.
به گزارش آذر به نقل از مهر، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین درباره گزارش روز گذشته یکشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی توضیحاتی ارائه کرد.
کاظم غریب آبادی اعلام نمود که پس از اعلام رئیس جمهوری کشورمان در خصوص کنار گذاشتن تمامی تعهدات ایران در زمینه تحقیق و توسعه هسته ای تحت برجام در پنجشنبه گذشته، روز گذشته مدیرکل موقت آژانس طی گزارشی به اعضای آژانس اعلام نمود که ایران در روز شنبه ۱۵ شهریور به آژانس اطلاع داد که می خواهد سانتریفیوژهای پیشرفته اضافی را در کارخانه غنی سازی سوخت نطنز نصب و آنها را با اورانیوم طبیعی تست کند.
غریب آبادی اضافه کرد: برابر این گزارش، در همین روز نیز آژانس راستی آزمایی کرد که ۲۲ سانتریفیوژ آی آر چهار، ۱ سانتریفیوژ آی آر پنج، ۳۰ سانتریفیوژ آی آر شش، و ۳ سانتریفیوژ آی آر شش اس، نصب شده یا در حال نصب هستند. این گزارش همین طور می افزاید که تمامی این سانتریفیوژها آماده تست با یو اف شش هستند.
نماینده دائم کشورمان همین طور گفت: ایران روز گذشته (۱۷ شهریور) نیز به آژانس اطلاع داد که لوله های سانتریفیوژها در دو خط تحقیق و توسعه را باردیگر نصب خواهدنمود تا یک زنجیره ۱۶۴ تایی سانتریفیوژ آی آر چهار و یک زنجیره ۱۶۴ تایی آی آر دو ام را در خود جای دهد.

منبع: