پمپئو ایران را به فعالیت های هسته ای اعلام نشده متهم کرد

آذر: وزیر امور خارجه آمریکا ادعا نمود که «عدم همکاری» ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی «احتمال وجود مواد یا فعالیت های هسته ای اعلام نشده» در این کشور را قوت می بخشد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی نوشت: عدم همکاری کامل نظام ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی سوالاتی را درباب احتمال وجود مواد یا فعالیت های هسته ای ایران به وجود می آورد.
رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در اظهارات بی اساس خود ایران را به «دروغ گویی» متهم کرد و افزود: دنیا فریب این دروغ ها را نخواهد خورد. ما نمی گذاریم که این نظام به سلاح هسته ای برسد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در کنفرانسی خبری ادعا نمود که یک «سایت تسلیحات هسته ای اعلام نشده» ایران را در آباده یافته است.
نتانیاهو با انتشار برخی «عکس های ماهواره ای» که طبق ادعای وی در ماه ژوئن گرفته شده اند، ادعا نمود که ایران بعد از آگاهی یافتن از این که این سایت هسته ای لو رفته است، مبادرت به نابودی این سایت و سرپوش گذاری کرده اند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آوریل سال ۲۰۱۸ در ادعایی بی اساس اظهار داشت که جاسوسان موساد به هزاران سند هسته ای از تهران دست یافته اند که نشان داده است ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای بوده است. دونالد ترامپ ماه پس از این رویداد، با اشاره به اطلاعات جمع آوری شده توسط اسرائیل از توافق هسته ای با ایران خارج شد.
جمهوری اسلامی ایران نیز کوشش برای دستیابی به سلاح های هسته ای را رد و اعلام نمود که اسرائیل تمامی اسناد را جعل کرده است.
نتانیاهو سال قبل نیز در اقدامی مشابه و با طرح ادعای بی اساس دیگری گفته بود که ایران چندین تأسیسات سری هسته ای دیگری در اختیار دارد که یکی از آنها در «تورقوزآباد» واقع است.
محمدجواد ظریف در توئیتی در واکنش به نمایش جدید نخست وزیر رژیم صهیونیستی و با ضمیمه کردن ویدئوی تشویق های وی برای حمله به عراق در سال ۲۰۰۲ در یکی از جلسات استماع در کنگره آمریکا نوشت: دارنده تسلیحات هسته ای «واقعی» همانند چوپان دروغگو درباره یک سایت تخریب شده ادعایی در ایران، فریاد می زند. او و تیم ب، بی توجه به خون بی گناهان و یک هفت تریلیون دیگر، فقط به دنبال جنگ هستند. تضمین دادن های وی در سال ۲۰۰۲ درباره «بازتاب های مثبت» حمله به عراق را به یاد بیاورید. ولی بطور قطع این دفعه وی نمی تواند از کنار به تماشا بنشیند.
ادعای پمپئو در حالی تکرار می شود که کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته تصریح کرده بود: در ایران بیشترین و مهم ترین مکانیسم راستی آزمایی در تاریخ را داریم.

منبع: