حسینی شاهرودی در گزارش آذر: دولت در مبارزه شفاف با فساد پیش قدم شود، خط قرمز نداریم

به گزارش آذر سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه  قوه قضاییه اراده جدی برای مقابله با فساد دارد، اظهار داشت: دولت هم باید به میدان بیاید و خط قرمزی در مبارزه با فساد نداشته باشد.

سید حسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر ضرورت شفافیت در مقابله با فساد اظهار داشت: مقابله شفاف با فساد باعث بازگشت اعتماد عمومی به نظام خواهد شد. مقابله با فساد باید همه جانبه باشد و همه گروه های سیاسی را در بر گیرد.
شفافیت قوه قضائیه در بررسی پرونده دانه درشت ها باعث جلب حمایت مردم می شود
وی اضافه کرد: بررسی پرونده فساد دانه درشت ها و آقازاده ها در دولت، مجلس، قوه قضائیه و نهادهای نظامی باعث جلب اعتماد و حمایت مردم می شود، در این راستا شفافیت قوه قضاییه در بررسی پرونده ها حائز اهمیت می باشد.
عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: در بعضی برهه های تاریخی شاهد مبارزه نمایشی با فساد بوده ایم که تا نوبت به پرونده دانه درشت ها می رسید، عقب نشینی صورت می گرفت اما قوه قضاییه این دفعه اراده جدی برای مبارزه با فساد دارد.
حسینی شاهرودی یادآورشد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم با امضای اطلاعیه ای از اقدامات رئیس قوه قضاییه در مبارزه با فساد تقدیر کردند. کارکنان قوه قضاییه هم باید احساس کنند که عزم قوه قضاییه برای مبارزه با فساد جدی است و می خواهد اقدام زیربنایی برای از بین بردن فساد انجام دهد.
دولت باید در مبارزه شفاف با فساد پیش قدم باشد
وی با تاکید بر اینکه دولت باید در مبارزه شفاف با فساد پیش قدم باشد، تصریح کرد: مقدمات فساد در قوه مجریه ایجاد می شود و خروجی فساد هم در قوه مجریه مشکلاتی را بوجود می آورد به همین جهت دولت نباید منتظر ورود قوه قضاییه برای مبارزه با فساد باشد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در خصوص اینکه دولت باید در اتاق شیشه ای باشد، خاطرنشان کرد: دولت باید در جهت شفاف سازی و نظام سازی فرآیندها اقدام نماید، مقاومت های زیادی در بدنه دولت برای اجرای سامانه های شفاف سازی وجود دارد، ایجاد شفافیت هزینه دارد چونکه عده ای از رانت های بزرگ محروم می شوند.
حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه ایجاد شفافیت در نظام اقتصادی، گمرک، واردات و صادرات ضروری می باشد، تصریح کرد: قوانین کشور ما برای مقابله با فساد کامل است و باید در جهت شفاف سازی مبارزه با فساد و ایجاد عدالت اجتماعی اقدامات جدی انجام داد.
دولت خط قرمزی برای مبارزه با فساد اعلام نکند
وی با اشاره به اینکه قوه قضاییه اراده جدی برای مقابله با فساد دارد و مجلس هم در این راه حرکت می کند، اظهار داشت: دولت باید به میدان بیاید و خطر قرمزی در مبارزه با فساد نداشته باشد. فساد از هر حزب و جناحی در مجلس، دولت و قوه قضائیه باید بررسی شود.